SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening na rzeźbę i siłę z pewnym zastrzeżeniem

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 789

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 132
Witam.
Poczytałem kilka tematów, przeszukałem forum, ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na moje pytanie, wszystkie odpowiadały mniej więcej w połowie. Zależy mi na sylwetce eksponującej mięśnie, na górę w kształcie V nie liczę, ale chciałbym jak najbardziej się do tego zbliżyć. Chodzi mi o górne partie ciała, nogi nie wchodzą w grę co wyjaśnię później. Mięśnie brzucha, ramion i pleców - to jest mój główny cel. Istotna jest też dla mnie siła, a nie tylko wygląd. Nie mam dostępu do jakichkolwiek sprzętów, ale w ostatecznie ostatecznym wypadku może uda się coś zmontować jeśli wyjścia nie będzie. Przez 2 miesiące co wieczór robiłem od 50 do 70 brzuszków, ale nie było zbyt wielu efektów. Jem niezbyt regularnie, niekoniecznie zdrowo, ale fast foody to niezbyt częsty widok, ograniczam też napoje gazowane. Na dietę nie mam co liczyć ze względu na kijowe wręcz możliwości czasowe.
Jakie jest zastrzeżenie?
Przez 6 lat byłem wykluczony z działalności sportowej ze względu na jałową martwicę guzowatości prawego kolana, czyli inaczej mówiąc nie mogę obciążać w żaden sposób nóg, gdyż grozi mi zerwanie wiązadeł. Aktualnie jestem nadal na zwolnieniu lekarskim. Nie wiem kiedy się to skończy. Ważne jest także to, że ćwiczenia mimo, że regularnie to wykonywać mogę wyłącznie wieczorem gdyż dzień mam całkowicie zajęty szkołą i egzaminami do prawka.

Wiek: w styczniu 18
Waga: 77kg
Wzrost: 187cm
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4748 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29812
jezeli nie masz sprzetu to zainteresuj sie metoda oliviera lafaya
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1320 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9758
Ja też całe dnie szkoła i prawko ale czas na trening zawsze się znajdzie. Kiepska wymówka. Co do diety jeśli nie masz innych obowiązków to też da radę trzymać dobrą dietę. Szkoda z tym kolanem :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 132
Chodzi mi o to, że w domu jestem mniej więcej o 18 godzinie, raz w tygodniu zdarzy mi się wrócić wcześniej bo o 16:10 kończę lekcje. Mam kursy programowania sterowników PLC i tak wypada z czasem niestety. Chciałem chodzić na siłownię, ale nie mam ani czasu, ani pieniędzy, a wiem, że to bardzo by mi pomogło. Dietę ciężko utrzymywać jeśli nie ma regularnych posiłków no bo jak utrzymam dietę jedząc szybkie śniadanie o 7 rano, a wracam do domu o 18 i zamiast obiadu mam kolację? W szkole kilka kanapek, a po kolacji jeszcze coś na szybko i do spania. I tak wygląda mój tydzień. A, no i nie napisałem, że nie mam czasu na trening. Mam - wieczorem. Może być półtorej, mogą być dwie godziny. Systematyka jest ważna, tego się chcę trzymać. I to jedyne co mogę z profesjonalnym treningiem związać w moich domowych warunkach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1320 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9758
Ok ok. Ja sobie do szkoły wieczorem robię dzień wcześniej jakąś sałatkę i tym podobne i też w szkole daję radę :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Tak jak GSMT, bierz Lafaya. Bez ćwiczeń na nogi, jeżeli naprawdę nie możesz ich ćwiczyć.

Ja też wracam o 17.00 na chatę i jakoś michę trzymam. Jak się chce, to można. ;p

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2360 Napisanych postów 30613 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270739
żadnej rehabilitacji się na to nie przepisuje?
I co znaczy przeciążać?

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1977 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9455
Queblo nie zapominaj że żyjemy w Polsce tak więc cudów nie oczekuj. Dobrze że w ogóle nie zabronili mu ćwiczeń.

Metody Lafaya dobre ale jak chcesz mieć lepsze efekty w krótszym czasie pozostaje ci tylko trening wzorowany na gimnastycznym jak nie masz dostępu do siłowni. Proponuje zapoznać się z tematem Building the Gymnastic body ściągnąć książkę z torrenta. Mam nadzieje że ogarniasz angielski bo przyda ci się.

Na koniec rzecz najważniejsza DIETA. Nie ma dity nie ma masy. Amen

Nekrosadystycznyturbosperminator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 132
Queblo dostałem skierowanie na rehabilitację, ale najbliższy wolny termin jest coś ponad rok czekania, więc dziękuję, postoję.
Freed, pobiorę książkę, jak najbardziej, dzięki wielkie. I tak zapytam jeszcze, co gdybym miał możliwość zdobycia hantli z regulowanym obciążeniem, drążka, ławeczki+sztangi i atlasu? Plan ćwiczeń dla osoby o zerowej praktycznie aktywności fizycznej będzie się zapewne dużo, wręcz diametralnie różnił od normalnego, a bardzo zależy mi na pomocy bo jestem kompletnie zielony w tych tematach. Nie wiem co, nie wiem jak, nie wiem ile. Metodę Lafaya już trochę ogarniam, to znaczy czytam o tym i staram się wyszukiwać jak najbardziej jasnych wyjaśnień, ale chciałbym możliwie skrócić drogę do upragnionego celu, więc gdybym był w stanie połasić się o te "kilka" złociszy to mógłbym prosić o ułożenie planu ćwiczeń na górne partie ciała?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

klatka

Następny temat

Kompletnie zielony z treningiem

WHEY premium