SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening na rzeźbę, proszę o pomoc :)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1136

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 31
Witam wszystkich forumowiczów!. Po roku(z małymi przerwami) ćwiczeń na masę postanowiłem wziąć się za rzeźbę, ponieważ odłożyło się dosyć sporo tłuszczyku i nie za ciekawie to wygląda. Mój wzrost to 180cm. Waga około 80 kg. Ułożyłem sobie trening, który chciałbym dać wam do oceny. Dodam iż posiadam w domu całkiem dużo sprzętu(m.in. atlas,ławkę,modlitewnik itp.). Oto trening :
DZIEŃ 1
Poniedziałek

Klatka:
1. Wyciskanie sztangielek na ławce płaskiej 4 x 12-15
2. Motylek na atlasie 3 x 15-20
3. Ściąganie drążka do klatki 3 x 12-15

Barki:
1. Unoszenie sztangielek bokiem stojąc 4 x 12-15
2. Wyciskanie na atlasie 3 x 15-20
3. Unoszenie sztangielek przodem stojąc 3 x 12-15
4. Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia 3 x 12-15

Brzuch:
1. Brzuszki na ławce skośnej(do brzuszków) 6-10 x 25

DZIEŃ 2
Wtorek
Plecy:
1. Ściąganie wyciągu górnego do karku 4 x 12-15
2. Wiosłowanie sztangą 4x 12-15
3. ? Nie wiem co na plecy więcej ?

Biceps:
1. Uginanie przedramion ze sztangą łamaną 4 x 12-15
2. Uginanie przedramion hantlami 4 x 15-20

Triceps:
1. Prostowanie ramion na wyciągu górnym 3 x 12-15
2. Pompki w podporze 4 x 15-20

DZIEŃ 3
Środa

Uda:
1. Wypychanie nogami na suwnicy 4 x 15-25
2. Prostowanie nóg 3 x 15-25
3. Pryzsiady 3 x 15-25

Łydki:
1.Wspięcia na palce stojąc 6 x 25

Brzuch:
jak w poniedziałek

Czwartek - WOLNE

Piątek - jak w poniedziałek

Sobota i niedziela - WOLNE

Poniedziałek - jak we wtorek itd.


Po każdym treningu 30-60 minut szybkiego marszu na bieżni.
Nie wiem jak w wolne dni, też jakieś aeroby czy odpoczynek ?

Proszę o poprawki i pomoc ^^ Dieta oczywiście też jest, narazie załatwię sprawę treningu.

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 16

Waga: 80

Wzrost: 180

Cel treningowy: Rzeżba

Staż treningowy na słowni: 2 lata

Uprawiane inne sporty: Piłka nożna

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): Full osprzęt siłownia

Dieta: JEST

Przeciwskaznania medyczne: żadnych

Zażywane suplementy: żadne
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Zrób FBW, tylko potrzeba 3 dni treningowych np. pon,śr,pt albo wt,czw,sob - sprawdzi się na redukcje.


Pzdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1625 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12063
pon sroda czwartek trening a w nietreningowe biegaj. co Ci to da ze zrobisz 25 powtorzen? :) czy zrobisz 6 czy 15 to jeden pies :P zalezy jak bedziesz jadł.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Nogi dzień po plecach ?

Trochę przekombinowałeś.

Jakie plany robiłeś ostatnio ?


Pzdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 31
Marula100 w treningu na rzeźbę aby 3 dni w tygodniu ? Z tego co wiem powinno ich być 4-6.
Viren jeśli chodzi Ci o plany treningowe, jakie ostatnio robiłem to nie było takich. Posiadałem jeden - Na Masę, którego trzymałem się przez rok. Co byś proponował zamienić z nogami, i na jaki dzień aby trzymało się to kupy ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1625 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12063
to sobie podziel kazda partia osobno jak chcesz czesciej cwiczyc :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 31
Trening na rzeźbę powinien być szybki(do 45 minut) i intensywny, skoro uważasz, że 3 dni treningowe to odpowiednia opcja to jak chcesz na jednym treningu zmieścić tyle partii w 45 minut. Trochę nie wykonalne. Chyba, że źle myślę..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1625 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12063
? no pisze Ci ze kazda partie osobno sobie rob :) ale moim zdaniem nie istnieje cos takiego jak trening na rzezbe ..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 31
Skoro nie istnieje to jak wyrzeźbić mięśnie aby były lepiej widoczne bez zbędnego fatu ? Poprzez samą dietę oraz aeroby ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1625 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12063
dokladnie :) wieksza ilosc moze delikatnie poprawi ich kształt :) ale fakt faktem ze jak zrobisz duza ilosc powt to sie wypocisz jak cholera wiec smiało :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 31
No właśnie ! Zawsze na koniec treningu jestem mokry jak cholera (to chyba dobrze) i do tego aeroby to całkiem dużo się spala ^^
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1625 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12063
ja jak nie złapałem kontuzji to w oczach tracilem na wadze ;p teraz nie cwiczylem na silce i tez polecialy ale niestety koszten sylwetki :) od jutra wracam na pelnej ****ie :D !
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pixpol / Yeah Man ! Ogólnorozwojówka ;)

Następny temat

Trening po kontuzjach.

WHEY premium