SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pixpol / Yeah Man ! Ogólnorozwojówka ;)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3136

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 70 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 650
Witam.
Postanowiłem założyć dziennik dla kontroli własnych postępów i dodatkowej motywacji. Będzie to nietypowy trening, bo bez użycia żelastwa (dlaczego to zaraz wyjaśnię ;)
Wiek: 17
Wzrost: 168cm
Waga: 62kg
Biceps: L - 31cm, P - 30,5cm
Przedramię: 28cm
Klatka: 89cm (pomiar nie wiem czy miarodajny, bo samemu ciężko)
Talia: 81cm
Udo: 51cm
Łydka: 36cm
Doświadczenie: od szkoły podstawowej kajaki, później piłka nożna, ćwiczenia z obciążeniem własnego ciała.

Teraz krótkie wyjaśnienie dlaczego nie chce targać żelastwa. Chodzi o wzrost, jak wiadomo mężczyzna rośnie do 21 roku życia (teoretycznie), a ja mam wzrost jaki mam i nie chce organizmowi za bardzo przeszkadzać 
Jak wygląda mój trening i co chce osiągnąć?
Cel:
 Masa 65/67kg (masa mięśniowa )
 Proporcjonalna sylwetka
 Redukcja bf do jak najmniejszej wartości
To są cele jak na dzisiaj daje sobie czas do lipca 2011.

Trening:
Mam do dyspozycji drążek, piłkę gimnastyczna 65cm, taśma tera-band, skakanka i 62kg masy i meble w całym mieszkaniu ;D Głównie będę opierał się na treningu, który znalazłem w książce Oliviera Lafay`a „Trening siłowy bez sprzętu". Robiłem ten trening koło miesiąca przed wakacjami i byłem zadowolony z efektów ( 0,5cm w bicu więcej ;) Wiadomo będę go modyfikował odpowiednio co by się nie znudził. Dodatkowo na brzuch ABS II, A6W, lub własne kombinacje + będę coś kombinował z piłką gimnastyczną (przyjdzie dopiero jutro)
Aeroby, HIIT
Oprócz treningów w domu również chodzę na basen (na razie 3 razy w tyg), robie trening harddude „Wytrzymałość z elementami sprintu", rower 1\2 razy w tygodniu około 80km jednorazowo, bieganie głownie z rana 1-3 razy w tyg
HIIT - trwa 25 min ( 3 min rozgrzewki, 30s - skakanie na skakance z kolanami wysoko/krokodylki z wyskokiem, 30s - uspokojenie tętna lekkie podskoki x20 + 2 min lekkie skoki i rozciąganie)
Do końca wakacji będę się starał wykonywać 2 treningi dziennie:
Pon: rano - bieganie/rower max 1h // wieczorem - trening siłowy w domu
Wt: rano - basen koło 2km (według wyżej podanego programu treningowego) // wieczór - HIIT
Śr: rano - bieganie/rower max 1h // wieczorem - trening siłowy w domu
Czw: rano - basen j.w // wieczorem - HIIT
Pia: rano - rower/bieganie max 1h // wieczorem - trening siłowy
Sob: rano - basen j.w // wieczorem - HIIT lub rower 80km lub LUZ zależy od organizmu
Nied: FREEDOM 
Podam trening na jutro żebyście wiedzieli jak mniej więcej to wszystko wygląda.
Poniedzaiłek:
Rano: jogging 45min
Wieczorem:
15 rozgrzewka (skakanka, walka z cieniem + rozciąganie)
 6x4 opuszczanie się na krzesłach // 25s przerwy między powtórzeniami i kolejną serią
 6x4 pompki (nogi wyżej ręce wąsko) //25s między powt. i serią
 6x4 pompki (nogi wyżej ręce szeroko) //25s między powt. i serią
 10x2 ćwiczenia na uda z tera-band // 25s między powt. i serią
 4x4 drążek podchwytem //25s między powt. i serią
 4x4 drążek nachwytem //25s między powt. i serią
 12x4 wspinanie na łydkach // 25s między powt. i serią
 10x4 triceps - opuszczanie ciała tyłem na krześle
 ABS II
 2 min skakanka lekko
 Rozciąganie
Tak mniej więcej wygląda zarys treningu, w każdym kolejnym treningu dochodzi 1 powt., aż do 10 i lekka modyfikacja trudności ćwiczeń i cykl się powtarza. Do tego dochodzi modyfikacja pompek co trening.

Dieta:
Tłuszcze roślinne (staram się unikać zwierzęcych), białko w różnej postaci w każdym posiłku, węgle głównie rano, 2 ostatnie posiłki staram się eliminować w nich węgle do 0.
To by było na tyle trochę się rozpisałem, ale mam nadzieję, że kogoś zainteresuje troche odmienna forma dziennika, mnie osobiście interesuje czy uda mi się prze takim treningu zrobić przyzwoity przyrost masy mięśniowej w 11 miesięcy.

Pozdrawiam SFD`owie ;]
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 70 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 650
Dzisiaj już po śniadaniu, nosi mnie ale zaraz zabieram się za rozciąganie ;P Wczoraj przejrzałem od początku książkę Lafay`a, trochę sobie przypomniałem co i jak powinno dokładnie wyglądać.
Przed wyjazdem na wakacje (czyli do końca czerwca) skończyłem na VI, więc od poniedziałku zaczynam znowu od poziomu VI.
Ten tydzień traktuje jako takie rozruszanie po miesięcznym zastoju ;P

Dzisiejsza micha:
50g owsianki, garść migdałów, pokrojona w kostkę nektarynka, 100g jogurtu (w smaku niebo ;D)
3 jajka na miękko, pół kromki razowca z pasztetem i pomidorem.

Tak jak już wcześniej wspominałem spadam teraz na rozciąganie ;P

See u.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 70 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 650


Wrzucam kilka aktualnych zdjęć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 70 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 650


2.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 70 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 650


3.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 70 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 650


4.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 70 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 650


5.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 70 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 650


6. END ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 102 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1198
Siema :)

Mówisz, że nie chcesz bawić się żelastwem gdyż boisz się o zahamowanie wzrostu. Polecam Ci 2 obszerne artykuły na ten temat do przeczytania aby wyjść z błędnego rozumowania:
https://www.sfd.pl/[art]_Wzrost_,_genetyka_a_trening.-t481050.html
i 2 post tutaj
https://www.sfd.pl/Wzrost_-_ważne-t31859.html

Tak więc zapisz się na siłownię, dobierz plan na początek najlepiej ACT lub FBW, do tego dieta na masę i rośnij na zdrowie :)

Pzdr

http://www.sfd.pl/-t630763.html mój dziennik treningowy zapraszam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 70 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 650
Widzisz sprawa wygląda tak, że czytałem te tematy rozmawiałem z ortopedami (miałem operacje na kolano więc trochę pozwiedzałem lekarzy) i jeden przedstawił mi bardzo fajnie całą sprawę. Powiedział tak "nikt ci nie udowodni, że nie urosłeś więcej bo zacząłeś ćwiczyć na siłowni, ale też nikt nie zagwarantuje Ci dalszego wzrostu przy obciążeniach, nie tylko kręgosłupa" Dlatego wole dać sobie spokój do 18/19, żeby później nie pluć sobie w brodę ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 102 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1198
Nie no jasne każdy ma prawo decydować o swoim ciele jak chce Tak więc życzę wytrwałości w treningach

http://www.sfd.pl/-t630763.html mój dziennik treningowy zapraszam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 70 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 650
Welcome ;]

Masz rację każdy ma prawo do swojego zdania :) Dobra teraz tak. Dzisiaj rano rower(lekko na rozruszanie) :
czas: 1h
dystans: 20km

Wieczorem:
6x4 opuszczanie się na krzesłach // 25s przerwy między powtórzeniami i kolejną serią
6x4 pompki (nogi wyżej ręce wąsko) //25s między powt. i serią
6x4 pompki (nogi wyżej ręce szeroko) //25s między powt. i serią
10x2 ćwiczenia na uda z tera-band // 25s między powt. i serią
4x4 drążek podchwytem //25s między powt. i serią
4x4 drążek nachwytem //25s między powt. i serią
12x4 wspinanie na łydkach // 25s między powt. i serią
10x4 triceps - opuszczanie ciała tyłem na krześle
ABS II

Strasznie lekko, zresztą widać to po liczbie powtórzeń. Wiadomo co trening jedno powt. więcej tak że przy 8 już nie będze tak łatwo (przynajmniej na drągalu)

Jutro spróbuje się zmusić do zapisywania "michy" i postaram się wstawić co zjadłem, a poza tym jutro jeszcze basen i wieczorem HIIT

Narazie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na mase do oceny i poprawy

Następny temat

Trening na rzeźbę, proszę o pomoc :)

WHEY premium