SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening na masę a liczba powtórzeń

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1490

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

M

Wiek

18

Waga

88

Wzrost

187

Cel treningowy

masa, sylwetka

Staż treningowy na siłowni

6 miesięcy

Uprawiane inne sporty

brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full

Dieta

jest

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

brak

Ostatnio przerabiany plan

Push&Pull, podaję niżej

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

robocze: przysiad - 85, mc - 85, wl - 65
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 286 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7517
Trenuję tym planem, zaproponowanym przez ronnie220:

PUSH 1
1. Przysiad 5x8
2. Wyciskanie sztangielek na płaskiej 5x10
3. Wyciskanie żołnierskie 4x10
4. Wyciskanie sztangi na skosie dodatnim 4x15
5. Wyciskanie wąsko 5x10

PUSH 2
1. Przysiad 5x8
2. Wyciskanie sztangi na płaskiej 5x8
3. Wyciskanie sztangielek siedząc 4x12
4. Wykroki 5x10
5. Pompki odwrotne 5x12

PULL 1
1. Martwy ciąg 5x8
2. Wiosłowanie hantlem 5x12
3. Żuraw 5x8
4. Uginanie ramion ze sztangą 5x10
5. Szrugsy ze sztangą 5x15

PULL 2
1. Martwy ciąg 5x8
2. Podciąganie nachwytem 4xmax
3. Uginanie nóg na maszynie leżąc (dwugłowe) 4x15
4. Uginanie hantli z supinacją 4x15
5. Podciąganie sztangi do klatki w opadzie 4x15

Ćwiczę tym planem miesiąc, wszystko jest ok, oprócz jednej rzeczy. Nie za bardzo odpowiada mi 15 powtórzeń w niektórych izolacjach. Czy nie warto byłoby zmniejszyć tę liczbę do np. 10, ale za to zwiększyć ciężary? W końcu podobno w treningu na masę trzeba dźwigać jak najcięższe żelastwo :) Chodzi o to, że czuję, że nie wykorzystuję w pełni potencjału tych ćwiczeń. Jasne, mięśnie się męczą, ale dużo lepiej się czuję po ćwiczeniach z mniejszą liczbą powtórzeń.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 160 Wiek 84 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3892
10 powtórzeń na pewno jest lepsze do rozbudowy masy mięśniowej lecz dodanie ćwiczeń z większym zakresem powtórzeń szczególnie przed/po treningu pomaga zmaksymalizowac hipetrofie przez co masz większą pompe przed/regeneracje po treningu. Sam musisz eksperymentować, gotowe plany zazwyczaj są dobre lecz wiadomo, że inaczej będą działać na początkującego a inaczej na osobe ze sporym stażem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 286 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7517
Dzięki za opinię, ale ciekawi mnie też zdanie ronnie220, w końcu to on polecił mi ten trening :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Pomęcz się na 15-stkach.W następnym mikrocyklu zejść o 2p.Tak się buduje siłę.Stopniowy spadek repow i kontynuacja progresji liniowej.Mozesz oczywiście spaść od razu na piątki.Dorzucisz trochę ciężaru ale po kilku tygodniach trafisz na ścianę Na koniec końców i tak będziesz musiał się cofnąć do wyższych zakresów.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 286 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7517
W następnym mikrocyklu, powiadasz... co to jest mikrocykl?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 286 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7517
Chyba już wiem, ale nie jestem pewien - mikrocykl to te 4 części mojego planu wykonane jedna po drugiej, czyli w moim przypadku (3 treningi w tygodniu) to jakieś 1,5 tygodnia?
Jeśli tak, to nie wiem czy dobrze zrozumiałem, że mam odejmować 2 powtórzenia po każdym takim mikrocyklu? Czy mam to stosować do każdego ćwiczenia, czy tylko do tych "piętnastek"? I co, kiedy już dojdę do tych 5-6 powtórzeń?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Chodziło mi o krótki,4-6tyg. cykl.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 286 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7517
ok, jasne. I zmniejszać tak w każdym ćwiczeniu czy tylko tych, które mają po 15 powtórzeń?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
W każdym.Jednakże te 4-6 tyg. to tylko taki widełki.Jeżeli będziesz odnotowywał postępy siłowe i masowe w 6 tygodniu,niczego nie zmieniaj.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 286 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7517
nawet w mc i przysiadzie, gdzie mam po 8 powt. mam zmniejszać?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 160 Wiek 84 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3892
W każdym ćwiczeniu robisz regresje powtórzeń (zmniejszasz po tym mikrocyklu powtórzenia o 2-4 w każdej serii) na korzyść progresji ciężaru (dość znacznie), to taki myczek pozwalający budować Ci siłę. Tylko na dłuższą mete przestaje działać, więc trzeba zacząć od nowa i zmienić plan po jakimś czasie .

Zmieniony przez - Killer5 w dniu 2013-04-21 15:53:18
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na masę do oceny@

Następny temat

Trening na masę do oceny

WHEY premium