SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening dla początkującego, duża redukcja

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4254

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 156
Witam
Dieta już jest ( http://www.wgraj.net/img.php?mode=full&file=22565 )
Przyszedł czas na trening.
Krótko o mnie: 23 lata, 116kg, 185cm

Trening na redukcję. Trening full body.
Na początku będzie to siłownia amatorska ( jest mini atlasik, ławka, sporo hantli ect.) - za 2-3 miesiące przerzucę się na siłownie ale powoli.

Znalazłem taki zestawik:

FBW podstawowy sprzęt (sztanga, hantle, ławka)
1. Wyciskanie sztanga płasko 3 serie (klatka piersiowa)
2. Wyciskanie sztangi z klatki 2 serie (naramienne)
3. Francuskie wyciskanie sztangi 2 serie (triceps)
4. Wiosłowanie hantą 3 serie (najszerszy grzbietu)
5. Przysiady ze sztangą 3 serie (czworogłowe)
6 martwy ciąg na prostych nogach 3 serie (dwugłowe)
7.Uginanie ramion ze sztangą 2 serie (biceps)
8. Wspięcia stojąc 3 serie (łydki)
9 brzuch


I teraz pytanie jak to odpowiednio ułożyć.
Treningi bede wykonywał w poniedziałki środy i piatki ( we wtorki, czwartki i soboty będzie rower (nie stacjonarny) ew aeroby ew rower stacjonarny w przypadku deszczu itd.).

Gdzie moge poczytać o tym jak dobrać ilość serii? Ile powtorzen danego cwiczenia?
Jestem po przeczytaniu kilku poradnikow, wiem ze powinienem zaczac trningi od ok 60-70% mojej maksymalnej mocy aby przyzwyczaic organizm.

Pytania:
1. Czy pomoże mi to ktos ułozyć ew. poda linka do omawianego podobnego przykladu? Szukalem troszke i nie znalazlem omawianego podobnego treningu dla podobnego do mnie przykladu (chec zrzucenia duzej wagi, duza redukcja i juz obrazowana dieta ( z ostrowia i biogenixem)
2. Jaki odstep miedzy seriami danego cwiczenia ma byc i jaki pomiedzy całymi cwiczeniami? (tutaj czytalem 2 wersje i nie wiem...)
3. Jaka ilosc powtorzen danych cwiczen?
4. Po jaki okresie zwiekszac moc cwiczen (powiedzmy z 70 do 80% a pozniej do 100 juz na maxa) po tygodniu?
5. Po jakim czasie zwiekszac ilosc ... no właśnie ilość czego... czy po danym okresie czasowym mam sobie dodać do ćwiczen kolejna serie czyli np z 3 zrobic 4 czy mam dodac ilosc powtorzen czyli z 12 zrobic 14 itd.? Czy jest to okreslone jakimis zasadami, regułami, tanelkami ? Czy moze jest to bardzo indywidualne..?

Z grubsza chyba tyle, od jutra ruszam do boju w przestworza , od jutra zmieniam swoje zycie. Pasy już zapięte.
Proszę o pomoc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 156
Ok prosze zatem o weryfikacje i podpowiedzi odnosnie treningu ACT.
https://www.sfd.pl/Trening_ACT_dla_początkującego-t414799.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 3023 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13688
Gdzie moge poczytać o tym jak dobrać ilość serii? Ile powtorzen danego cwiczenia?

po 3 s 8-12 powt zapas 2


Jestem po przeczytaniu kilku poradnikow, wiem ze powinienem zaczac trningi od ok 60-70% mojej maksymalnej mocy aby przyzwyczaic organizm.
wszystko spokojnie

Pytania:
1. Czy pomoże mi to ktos ułozyć ew. poda linka do omawianego podobnego przykladu? Szukalem troszke i nie znalazlem omawianego podobnego treningu dla podobnego do mnie przykladu (chec zrzucenia duzej wagi, duza redukcja i juz obrazowana dieta ( z ostrowia i biogenixem)
w wyszukiwarce wpisz fbw bedzie w hooj treningów
oraz https://www.sfd.pl/Odżywianie-f10.html



2. Jaki odstep miedzy seriami danego cwiczenia ma byc i jaki pomiedzy całymi cwiczeniami? (tutaj czytalem 2 wersje i nie wiem...) 1-2 minuty przerwy ale jest to kwestia indywidualna

3. Jaka ilosc powtorzen danych cwiczen?
8-12
4. Po jaki okresie zwiekszac moc cwiczen (powiedzmy z 70 do 80% a pozniej do 100 juz na maxa) po tygodniu?

ja zaczynasz to stopniowo dodawaj po 0.25-2 kg nie stersuj sie
jesteś po treningu act ???
nie dopusc do załamania miesniowego jak juz dostaniesz to zmniejsz cieżary aby dalej mieć zapas powt


5. Po jakim czasie zwiekszac ilosc ... no właśnie ilość czego... czy po danym okresie czasowym mam sobie dodać do ćwiczen kolejna serie czyli np z 3 zrobic 4 czy mam dodac ilosc powtorzen czyli z 12 zrobic 14 itd.? Czy jest to okreslone jakimis zasadami, regułami, tanelkami ? Czy moze jest to bardzo indywidualne..?

nic nie dodawaj bo sie przetrenujesz


Z grubsza chyba tyle, od jutra ruszam do boju w przestworza , od jutra zmieniam swoje zycie. Pasy już zapięte.
Proszę o pomoc.


Zmieniony przez - zabisko w dniu 2008-06-15 20:51:10

Zmieniony przez - zabisko w dniu 2008-06-15 20:52:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 156
Dzieki za odpowiedzi

>> jesteś po treningu act ???
Nie, polecano mi jechać full body, do tego dojdzie rower i aeroby w dni nietreningowe, a co cos zle?
Nie jestem po niczym, jutro zaczynam, jutro wchodze na diete i trening.


p.s. a o diecie co sadzisz??( [http://www.wgraj.net/img.php?mode=full&file=22565] )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 3023 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13688
jak chcesz redukcje zrobić na splicie ???
fbw do tego lepsze .
a od act zacznij bo to trening wstępny .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 156
jak chcesz redukcje zrobić na splicie ???
kurde sory ale nie rozumiem pytania, jestem poczatkujacym amatorem i sporo nie rozumiem, mozesz sprecyzowac pytanie? :/


fbw do tego lepsze .
No kilka dni temu poruszylem watek mojej diety i chudniecia. Jestu tu: https://www.sfd.pl/Trening,_dieta,_-_20kg_!-t413265.html

NO i polecono mi zaczac i jechac full body i sie tego trzymam. Tak mi polecali, nikt sie nie sprzeciwial wiec myslalem ze w tej kwestii jest wszsytko 100% jasne....
Jeżeli mogę sobie w jakikolwiek sposob zaszkodzic tak zaczynajac moja przygode to napisz mi o tym prosze.


a od act zacznij bo to trening wstępny
mozesz to tez rozwinac...?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 3023 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13688
jak chcesz redukcje zrobić na splicie ???
kurde sory ale nie rozumiem pytania, jestem poczatkujacym amatorem i sporo nie rozumiem, mozesz sprecyzowac pytanie? :/



split
trenujemy partię raz / dwa w tyg
np tak klata bic
plecy + tric
nogi barki

taki trening nazywamy splitem



fbw do tego lepsze .
No kilka dni temu poruszylem watek mojej diety i chudniecia. Jestu tu: [https://www.sfd.pl/Trening,_dieta,_-_20kg_!-t413265.html]



NO i polecono mi zaczac i jechac full body i sie tego trzymam. Tak mi polecali, nikt sie nie sprzeciwial wiec myslalem ze w tej kwestii jest wszsytko 100% jasne....

ale ja własnie piszę ze fbw jest idea;lne do spalania fatu bo spala wiecej kalori .trzymaj sie fbw




Jeżeli mogę sobie w jakikolwiek sposob zaszkodzic tak zaczynajac moja przygode to napisz mi o tym prosze.

lepiej zacząć act (trening podobny do fbw , trwa 8 tyg po 8 tyg treningu 1 tydz przerwy i jedziesz fbw )

ACT:
[sk2.pl/10008] - by georgu
[sk2.pl/10009] - by Michail


a od act zacznij bo to trening wstępny
mozesz to tez rozwinac...?

czytaj o act

https://www.sfd.pl/SPIS_TEMATÓW-_TRENING-t401012.html

miłego cztania

Zmieniony przez - zabisko w dniu 2008-06-15 21:31:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 156
we wszystkich materiałach i forach FWB i ACT są rozdzielane, i wnioskowałem z tego że są to dwa zupełnie rózne treningi/systemy
tym bardziej ze zadales pytanie "czy jestem po act" a teraz mi tez podales linki do act.

Przepraszam ale sie pogubilem i dalej wszystkiego nie zrozumialem, moze rano na swiezym umysle lepiej to lykne.
Kurde duzo informacji jak na tak krotki czas do przyswojenia.

Mam nadzieje ze nie zabraknie Ci nerwow na odp. na mojego tego posta.... dzieki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 3023 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13688
staż 0 czyli zacznij treningiem typu act ok???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 156
ok

a na FBW kiedy mam przejsc?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 6381 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25954
Tak 4-6 tygodni ACT wystarczy w zupelnosci. Pozniej wejdziesz sobie na full body i bedzie git.


pozdrawiam

Człowiek mógłby żyć samotnie przez całe życie,
ale o ile sam potrafiłby wykopać sobie grób ,
musiałby mieć kogoś kto go pochowa.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 156
Czy dobrze zrozumialem:
ACT to przez caly tydzien ( 3 dni znaczy sie) cwicze za kazdym razem to samo?

A w przypadku FBW cwicze jeden tydzien te same cwiczenia nazwijmy je X a kolejny tydzien cwiczenia (to samo w poniedzialek srode i piatek) tyle ZE INNE, inaczej ulozone nazwijmy je Y. Czy tak?
Co co w 3 tygodniu? powrot do cwiczen X a w 4 do cwiczen Y ? Dobrze all zrozumialem?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Początkowy trening - pytania!

Następny temat

Plan treningowy do oceny

WHEY premium