SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening - codziennie

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2001

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108
Witam was.
ostatnio(6 miesięcy temu) przestawiłem się z treningu mawashiego dla początkujących , na własny tak jakby plan i nie wiem jak go dobrze dopiescic zeby był lepszy. Ponieważ ostatnio po nim czuje sie taki troche zbity z masy.

Wyglada to w zasadzie tak
Wstaje rano. 25 pompek
Jem sniadanie - 25 pompek
Wyruszam do szkoły
Wracam-25 pompek
Jem obiad
25-30 pompek klasycznych
15-20 pompek w podporze tyłem
Uginanie ramion z hantlem 8 kg na triceps 15-20 razy
Podciągnięcia pełne z ustawieniem rąk na wysokości barków 10-12
Uginanie nadgarstków na przedramiona w górę 75
Uginanie nadgarstków z podchwytem od dołu - 65
Wszystko to razy 2.
17 godzina - 25 pompek
Przed Kolacja - 25
Po kolacji 25

Tu mam pytanie, co by pozmieniać aby trening był bardziej efektywny . nie chce ćwiczyć nóg, narazie nie. Dołożyć jakieś ćwiczenia, treningi co 2 dni? Jestem otwarty na wszelkie propozycje.
Na brzuch Robie ABS II
czegoś nie napisałem pytajcie
Dzięki
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108
Odświeżam temat ponownie,w końcu wymyśliłem coś takiego.

1 dzień

przysiady z obciążeniem - x4 10 8 10 6
podciąganie na drążku z podchwytem głową za drążek x4 10 8 8 6
przysiady wykroczne x4 8 10 8 6
Podciąganie sztangielki w opadzie x4 14 10 10 12
Wspięcia na palce x4 30 30 30 20
Podciąganie na drążku z podchwytem na szerokości barków x3 8 8 10

2 dzień

Pompki z szerokim ustawieniem x4 20 15 15 12
Rozpiętki x3 14 12 14
Wyciskanie hantla siedząc o kolano x4 10 8 12 10
Wyciskanie sztangielek leżąc x4 12 8 10 8
Wyciskanie hantla stojąc z uchwytem młotkowym x4 10 8 12 8

3 dzień

Pompki w podporze tyłem x4 12 15 15 12
Unoszenie sztangielek bokiem w górę x4 12 12 10 8
Wyciskanie francuskie hantla w siadze x3 14 12 8
Podciąganie sztangla wzdłuż tułowia x3 15 15 10
Prostowanie ramienia ze sztangielką w opadzie tułowia x4 10 10 12 8
Uginanie nadgarstków z podchwytem x3 max
Uginanie nadgarstków z nachwytem x3 max

nd 1 dzień

wt 2 dzień

czw 3 dzień


Przerwa pomiędzy seriami 90 sekund
Przerwa pomiędzy aktualnymi a następnymi ćwiczeniami 120 sekund

Pomógł by ktoś z tym? :)

Taki trening jest wystarczający?(chciałbym aby raczej był wysiłkowy, żebym czuł na co dzień że jestem wyćwiczony - przyzwyczaiłem się ponieważ od 6 miesięcy ćwiczyłem codziennie)



Zmieniony przez - saun w dniu 2011-02-13 01:14:49

Zmieniony przez - saun w dniu 2011-02-13 01:48:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ankieta dzialu, bez tego nie poradzimy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108
Płeć : Mężczyzna

Wiek :15

Waga :62

Wzrost :175

Cel treningowy :Siła(?)

Staż treningowy na siłowni :Kiedyś chodziłem,ale przestałem

Uprawiane inne sporty : Wieczorami albo popołudniami wyjdzie się pograć.Na lato szykuje się do gry w koszykówkę.

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) :sztangielki, drążek, meble

Dieta :Odżywiam się normalnie, trochę ponad normę - chce przytyć(schudłem)

Przeciwskazania medyczne : Brak

Zażywane suplementy :Brak

A i zapomniałem napisać, trening może być mocny, nawet było by lepiej gdyby podchodził pod wytrzymałościowy, przyzwyczaiłem się już..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jakies sesnowen te obciazenie na hantelkach?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108
na wadze wychodzi 11.
1 hantelek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 107
Jeśli twój dzień jest tak przepełniony wysiłkiem jak napisałeś to raczej wiele z tego nie będzie.Wykonujesz wciąż te same ćwiczenia do których organizm już się przyzwyczaił,jeśli chcesz lepsze efekty to urozmaicaj trening.Poza tym skoro robisz pompki każdego dnia to organizm(mięśnie) nie zdążą się zregenerować i efekt jest odwrotny niż zamierzony-spalasz mięśnie,a nie rozbudowujesz.Podziel treningi na cały tydzień,poczytaj o treningach domatora itp skoro nie chodzisz na siłownie,nie zaniedbuj żadnej grupy mięśniowej(nogi)-zwłaszcza przy zwiększaniu masy,pomyśl o jakiejś diecie bogatszej w białko,aby organizm miał co w siebie "wbudować" itd.itp...Poczytaj,poszukaj-to powinno coś niecoś ci rozjaśnić
pozdro

Rośnie biceps,rosną bary-nie poznaje mnie już stary!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108
Może tak że w 1 dzień robię zamiast pompek klasycznych z szerokim lub wąskim ustawieniem rąk . na przemian, było by to coś lepszego niż ówczesny trening? Organizm chyba długo by sie przyzwyczajał..
Czytałemk już dużo, za dużo pieprzy mi się w głowie od tego wszystkiego, gdy to czytam zawsze spada mi motywacja..
Co do diety obiady jem normalnie, wszystko w miare normalnie. Ale staram się jeść produkty z wysoką zawartością białka, no i często pije mleko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 107
Wiesz co Saun,pewnie zaraz zostanę skrytykowany ale jak na początek np tak przez 6 tygodni rób pompki pon.,środa,piątek tak 4-6 serii min.10 powtórzeń natomiast wtorek i czwartek 4-6 serii przysiadów i tyle samo spięć,do tego wplataj już wedle uznania trening mięśni brzucha,ale różnie ćwiczenia na brzuch rób.Poza tym staraj się jeść normalnie,ale w miarę możliwości więcej białka-ogólnie powinno to jakoś pomóc,jako pierwszy cykl treningowy ujdzie-zobaczymy efekty.

Rośnie biceps,rosną bary-nie poznaje mnie już stary!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 107
Nie zauważyłem że masz dostęp do drążka sorry....w dni w których będziesz robił nogi rób też plecy-podciągaj się na różne sposoby,sam dobierz ilość i sposób,po czym stopniowo zwiększaj i ilość powtórzeń i czas regeneracji w trakcie zmian wykonywanych ilości powtórzeń.Nie zapomnij o rozciąganiu po treningach.

Rośnie biceps,rosną bary-nie poznaje mnie już stary!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108
Mógłbyś tak opisać jakby to mniej więcej wyglądało bo za bardzo nie ogarniam..(a mało spaliłem:) Rozpisać dni i przykłady ćwiczeń? Zazwyczaj mam tak że gdy sam próbuję stworzyć jakiś plan to coś zawsze muszę spieprzyć, chyba dlatego zresztą zwróciłem się z pomocą na forum.. :)
O rozciąganiu nie zapominam

Zmieniony przez - saun w dniu 2011-02-06 23:29:25

Zmieniony przez - saun w dniu 2011-02-06 23:30:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108
o. Wpadłem na taki pomysł.

1 dzień
Podciąganie na drążku z podchwytem wąskim 10-12
Podciąganie na drążku z podchwytem na szerokości barków 10-12
Podciąganie na drążku z podchwytem szerokim 10-12
Przysiady z obciążeniem - 25
Wspięcia na palce - 25
..Wszystko razy 2

2 Dzień
25-30 pompek klasycznych
15-20 pompek w podporze tyłem
15-20 ugięć z hantlem na triceps
A na koniec wyciskanie hantla dwoma rękami (w zasadzie samą siłą barków i 'cycków')
na rozluźnienie.

Coś takiego było by lepsze od poprzedniego treningu? Może jeszcze jakieś inne ćwiczenia z hantlem by się do tego wpasowały?
Jestem otwarty na wszelkie propozycje
Na brzuch robię ABS II (https://www.sfd.pl/Legendarny_ABS_II-t180570.html)
Dzięki :)


Zmieniony przez - saun w dniu 2011-02-07 12:10:37
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prosze o Plan

Następny temat

3-dniowy trening

WHEY premium