SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening - Nabicie masy

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1516

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

18

Waga

77

Wzrost

186

Cel treningowy

Wzrost masy

Staż treningowy na siłowni

2/3 miesiące

Uprawiane inne sporty

5 razy w tygodniu biegam

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Sztanga,Sztangielki,Regulowana ławka z prasą do nóg

Dieta

Była dieta na redukcje, teraz planuje dołożyć trochę kalorii

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

-

Zażywane suplementy

Białko, Aminokwasy BCAA

Ostatnio przerabiany plan

-

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

-
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 497
Witam, przez około 4 miesiące ćwiczyłem trening domatora, wyszczupliłem sylwetkę oraz trochę schudłem (-12 kg). Chcę teraz nabić trochę masy, ale kompletnie nie wiem który trening wybrać. Split / FBW / Push/Pull. I jak by to wyglądało, mniej więcej obadałem temat.

Jeśli chodzi o:

Split to rozplanowałem że mniej więcej by to wyglądało tak:

Poniedziałek: Plecy

Wtorek: Klata

Środa: Wolne

Czwartek: Biceps + Triceps

Piątek: Barki

Sobota: Nogi



FBW:

Treningi Pon/Sr/Pt


Push/Pull:

1 push pull legs push
2 pull legs push pull

push - Klata, triceps, plecy

pull - biceps,barki

legs - nogi

Jeśli chodzi o mnie, to najbardziej pasowałby mi Split lecz wiele osób mówi że lepsze jest FBW lub P/P na przyrost masy. Dodatkowo nie mogę robić przysiadów.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Dlaczego nie możesz robić przysiadów? Przecież biegasz 5 razy w tygodniu...


Zmieniony przez - Tygrys_85 w dniu 2016-07-15 05:56:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 497
Nie mogę robić przysiadów, bo jak próbowałem robić to mam problem z odrywającymi się piętami próbowałem robić na siłę z wciśniętymi piętami dokładając ciężaru na plecy, ale wtedy całkowicie tracę równowagę. Więc wolałbym jeszcze przez te 3/4 miesiące nie robić przysiadów ze sztangą, a potem zacznę chodzić na siłownie gdzie zapewne są podkładki i trener który pomoże mi z tymi przysiadami. Bo chyba nie ma sensu robić na siłę, jak nie będzie to poprawne technicznie, ale wracając do tematu wczoraj przeczytałem sporo tematów na tym forum które przekonały mnie co do treningu fbw, tylko teraz właśnie w tym zestawie są te przysiady i czym bym mógł je zastąpić ?


1. Wyciskanie sztanga płasko 3 serie
2. Wyciskanie sztangi z klatki 2 serie
3. Francuskie wyciskanie sztangi 2 serie
4. Wiosłowanie hantą 3 serie
5. Przysiady ze sztangą 3 serie
6 martwy ciąg na prostych nogach 3 serie
7.Uginanie ramion ze sztangą 2 serie
8. Wspięcia stojąc 3 serie
9 brzuch


Zmieniony przez - Marcco99 w dniu 2016-07-15 09:00:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 87 Wiek 40 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 9421
Musisz wyeliminować wady postawy i opanować prawidłową technikę przysiadu. Problemem w Twoim przypadku mogą być słabo rozciągnięte kulszowo-goleniowe. Stosowanie podstawek pomoże przysiąść ale nie wyeliminuje problemu. Poza tym pozycja kręgosłupa jest inna z podstawkami i bez nich dlatego moim zdaniem powinieneś nauczyć się prawidłowej techniki a podstawki stosować w późniejszych etapach ale nie w celu poprawienia komfortu siadu a lepszego zaangażowania mięśni czworogłowych. Jeżeli zależy Ci na poprawnej sylwetce i zdrowym podejściu do tematu to udaj się do fizjoterapeuty, który pomoże Ci zlikwidować przykurcze.


Zmieniony przez - a.kustyk w dniu 2016-07-15 09:33:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 497
Okej od dzisiaj zaczynam rozciągać te mięśnie kulszowo-goleniowe, wzoruje się na tym filmiku

za kilka dni dam znać jak idzie i czy pomaga.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347429
Ale warto też byłoby popracować nad techniką samego przysiadu. Czesto odrywanie pięt jest również skutkiem złej pozycji stóp.

Może nagraj filmik.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 497
Filmik skutecznie pomógł, nie mam już problemu z przysiadami.

Co do treningu - Wykonuje ten FBW


1. Wyciskanie sztanga płasko 3 serie
2. Wyciskanie sztangi z klatki 2 serie
3. Francuskie wyciskanie sztangi 2 serie
4. Wiosłowanie hantą 3 serie
5. Przysiady ze sztangą 3 serie
6 martwy ciąg na prostych nogach 3 serie
7.Uginanie ramion ze sztangą 2 serie
8. Wspięcia stojąc 3 serie

Co do michy to jadam około 2800 kcal (zalecane 3020kcal) (130 g białka, 390g węgli, 75g tłuszczy)

Dodatkowo codziennie biegam po 35 - 40 minut, po treningu siłowym jestem bardzo zmęczony i zadowolony :)



Zmieniony przez - Marcco99 w dniu 2016-07-23 16:21:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347429
Praca nad mobilnością zawsze się opłaca.

Dałbym te przysiady na sam początek treningu, bo robisz je będąc już solidnie zmęczonym, co może wpływać na technikę.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 497
Miesiąc temu zacząłem ćwiczyć FBW jest git :)

Miesiąc temu mój trening wyglądał tak:

1. Wyciskanie sztanga płasko 3 serie
2. Wyciskanie sztangi z klatki 2 serie
3. Francuskie wyciskanie sztangi 2 serie
4. Wiosłowanie hantą 3 serie
5. Przysiady ze sztangą 3 serie
6 martwy ciąg na prostych nogach 3 serie
7.Uginanie ramion ze sztangą 2 serie
8. Wspięcia stojąc 3 serie

Zmieniłem jedno ćwiczenie francuskie wyciskanie ale sztangielka zamiast sztangą, dołożyłem kilka serii teraz wygląda to tak:

1. Wyciskanie sztanga płasko 4 serie
2. Wyciskanie sztangi z klatki 3 serie
3. Francuskie wyciskanie sztangielki 3 serie
4. Wiosłowanie hantą 4 serie
5. Przysiady ze sztangą 4 serie
6 martwy ciąg na prostych nogach 4 serie
7.Uginanie ramion ze sztangą 3 serie
8. Wspięcia stojąc 3 serie

Tylko teraz mam pytanie w każdej serii robię po 8 powtórzeń, ale nie wiem czy nie zacząć robić po 5 powtórzeń z większym ciężarem i więcej serii co o tym myślicie ? Teraz zależy mi głownie na wzroście siły.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Treningi siłowe jeszcze nie dla Ciebie nawet dobrze przez miesiąc nie przetrenowałeś w/w treningu fbw.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 497
Okej dzięki, a takie jeszcze mam pytanie ile mniej więcej mam jeszcze lecieć tym planem z tym zakresem powtórzeń ? zanim będę w stanie przystąpić do w/w treningu siłowego.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaki trening na przybranie masy oraz co jeść aby zacząć tyć?

Następny temat

Czy taki trening będzie okej ?

WHEY premium