SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening - Redukcja Masy

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2333

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 420
Witam!

Chciałbym prosić o pomoc w wybraniu treningu wspomagającego redukcję masy. Mam 184 wzrostu i ważę 95kg i muszę trochę tego zrzucić... Ułożyłem już dietę z ujemnym bilansem kalorycznym (-500kcal i odrazu po świętach zaczynam) i szukam treningu który by "wspomagał" mnie w tym poczynaniu. Staż 8 miesięcy warunki domowe (ławeczka + sztangla + hantle) i raz w tygodniu full wyposarzenie na siłce. =]

I tutaj moje pytania kieruje do was (którzy znacznie lepiej się na tym znają :P) Jaki trening wspomógł by mnie w tym? Warto kupywać jakieś spalacze? Może THERMAL PRO EVO, albo jakie inne polecacie?

PS: FBW nie wchodzi za bardzo w grę bo miałem kontuzje stawów kolanowych ( problem z rzepką prawą i lewą ) i teraz nie mogę wykonywać ćwiczeń obciążających stawy kolanowe tzn. przysiady etc. całkowicie odpadają.

PPS: Umiem używać opcji szukaj, i sporo już przeczytałem =)

Pozdrawiam i liczę na waszą pomoc, nagradzam Sogami :P

@EDIT:
Chciałem jeszcze zapytać o Aeroby bo nie mam możliwości biegania ze względu na stawy ale mam rowerek stacjonarny, poza tym zastanawaiłem się nad A6W, co wy na to?

Zmieniony przez - Morphik w dniu 2008-12-20 19:08:26

Piszę poprawnie po Polsku :)
A przynajmniej się staram :P

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 260 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5367
trening nie gra tak duzej roli jesli chodzi o spalanie. rob maksymalną ilosc aerobow jaką jestes w stanie robic z tą nogą. proponuje Ci basen 2 x w tygodniu a rowerek codziennie. basen nie obciązy Ci kolan a dobrze wypali tluszcz. po basnie sauna. a6w tez jest jak najbardziej ok chociaz to nie aerob no ale zawsze cos... do tego jesli nie FBW do spilt ;) dieta i aero to podstawa zadbaj o to a efekty będą szybko widoczne.
pozdro

Świat Jest Zbyt Duży Żeby Być Małym :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 420
W tym rzecz że uwielbiam wodę i w lato często jestem nad jeziorkiem (Mazury), ale w mojej metropolii 20 000tyś. mieszkańców, nie ma ani basenu ani żadnej pływalni :( więc tylko na rowerku mogę pocinać, a może coś ze spalaczy?

@UP SoG 4 You jak obiecałem =]

Saune tyle, że parową mam też w kabinie prysznicowej (taki bajer chiński xD) max 55 stopni, korzystać z tego cuda? :P

Zmieniony przez - Morphik w dniu 2008-12-20 20:22:04

Zmieniony przez - Morphik w dniu 2008-12-20 20:22:41

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 260 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5367
no to z basenem lipa... jesli chodzi o spalacze to napewno w jakims stopniu przyspieszają spalanie tkanki tluszczowej... powiem tak - jesli masz kasy na zbyciu to kup sobie cos jesli chcesz.

wiec rowerek Ci pozostaje dawaj ile mozesz przynajmniej raz dziennie.

z sauny wydaje mi sie ze nie zaszkodzi pokozystac ;P chociaz 55 stopni to zadna cudo ;P

PS. sog nie wszedl ;P hehe

pozdro ;)

Świat Jest Zbyt Duży Żeby Być Małym :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Już wszedł xD

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 252 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4133
Te stawy masz na tyle mocne, ze mógłbys biegac powiedzmy z 40 min?

Szkoda, że tego baseniku nie masz, bo bardzo by sie przydał.

Co do sauny, sauna nie spala tłuszczu!:] Jest formą rozluźnienia po ciężkim treningu. Sauna oczyszcza orgaznim z toksyn.

Jak kolega wyżej mówił, mógłbyś jezdzić sobie na rowerku.

I pochwała z mojej strony dla Ciebie:] na szczescie nie należysz do grupy gagatków co pytają jaki spalacz kupić nie mając bladego pojęcia o diecie i aerobach:]

Zażywałeś juz jakies wcześniej? Jeśli nie to na początek polecam Thermo Speed Extreme z Olimpu. Nie za mocny ani nie za słaby:] oraz w przestepnej cenie.

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Nie pamiętam dokładnie kto to był, ale przeczytałem na sfd coś bardzo mądrego, a mianowicie "Gdyby każdy spalacz działał choć w połowie tak dobrze jak piszę na ulotkach reklamowych to w Polsce nie byłoby problemu otyłości/nadwagi"

I tego staram się trzymać :P ogólnie to sam wiem że bez pracy nie ma kołaczy i wiem że same łykanie tabsów g*wno mi da.

Wracając do wątku, biegi to max 10 min i to truchtem, ostatnio biegłem do domu, tak dla fun'u, to wieczorkiem było ok, ale jak rano wstalem to cholernie mnie te stawy bolały =/ więc raczej to też odpada, a szkoda :(

Spalaczy jeszcze nie brałem, wcześniej stosowałem (5 misięcy temu) Dietę Kopenchadzką i nie powiem, działa i polecam, ale ma jedną wadę... Masa mięśniowa przez nią strasznie spada, poza tym czasami ma się zawroty głowy :P

Bądź co bądź, jakieś skuteczne areoby w domowych warunkach mi potrzebne... pompki też pewnie mało dadzą... =( help?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Odświerzam, i nadal liczę na waszą pomoc... =[ Nagradzam Sogami...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dobry trening dla początkującego ?

Następny temat

Wycisk francuski

nutloveb