SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening FBW pod sporty walki w czasie redukcji do oceny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1123

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

M

Wiek

22

Waga

74

Wzrost

174

Cel treningowy

redukcja bez utraty mięśni, później masa

Staż treningowy na siłowni

mniej niż 1 rok

Uprawiane inne sporty

bieganie, rower, sztuki walki

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

sztanga z obciążeniem 100 kg, 2x hantle po 12,5 kg, poręcze, drążek, wioślarz, skakanka

Dieta

węgle w DT 150g, w DNT do 100g

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

nie mam

Zażywane suplementy

białko wg braków, omega 3, zestaw witamin, ZMA, włączam też od 4 tygodnia redukcji kreatynę

Ostatnio przerabiany plan

FBW domatora
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 82 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2353
Witam. Od 3 tygodni robię redukcję. Zacząłem od aerobów, później dołączyłem trening tabaty, jeden dzień miałem trening Spartakusa.
Od wczoraj mam sztangę z obciążeniem i ławeczkę, więc mam zamiar to wykorzystać.

Oceńcie ten trening FBW by KNIFE , który mam zamiar zacząć.

TRENING A:
POWER CLEAN (zarzut siłowy sztangi z ziemi) 5 x 5 (=> MOC, całościowe ćwiczenie - plecy, nogi; w szczególności kaptury, prostowniki grzbietu)
PRZYSIAD PRZEDNI (front squats) 5 x 8-10 (=> NOGI, częściowo plecy, brzuch)
SUMO DEAD LIFT HIGH PULL 5 x 5 (=> PLECY - w szczególności prostowniki grzbietu, częściowo brzuch)
PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU 3-5 x 10 (=> PLECY)
POMPKI NA PORĘCZACH (dips) 5 x 5 (=> KLATKA, TRICEPS)


TRENING B:
CLEAN AND JERK (PODRZUT SZTANGI) 5 x 5 (=> MOC, całościowe ćwiczenie - plecy, nogi, ręce;, barki w szczególności kaptury, prostowniki grzbietu)
PRZYSIAD TYLNY 5 X 5 (=> NOGI, częściowo plecy, brzuch)
WYCISKANIE SZTANGI LEŻĄC 5 X 5 (=> KLATKA, TRICEPS)
WIOSŁOWANIE sztangą oburącz lub pół-sztangą jednorącz (barbell rowing) 3-5 X 15 (=> PLECY)


Mam zamiar robić ten trening 2x w tygodniu, 1-2 razy w tygodniu zamiennie trening metaboliczny/tabata/HIIT oraz 1-2 razy w tygodniu aerobowo bieganie lub rower.

A way to the top is vastly long ang hard, but it`s worth the sacrifice.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 82 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2353
Chciałem nadmienić, że nie chodzi mi o ocenę samego planu i również nie kwestionuje jego skuteczności.

Chciałem się dowiedzieć, czy nadaje się na redukcję. Zależy mi na dynamice i sile, żeby podczas redukcji mi nie spadły. Jeśli to możliwe, to niech rosną :)

Zmieniony przez - tabsik787 w dniu 2013-05-08 13:39:03

A way to the top is vastly long ang hard, but it`s worth the sacrifice.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 484 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10697
Jeśli robisz redukcję to w 100 % stracisz trochę mięcha. Plan jest średnio/lipny do tego jeśli sztuki walki to więcej powtórzeń, musisz sam dobrać tak ciężar żeby zrobić z 10+ powtórzeń i 2 ostatnie jak byś miał się zesrać. W siłowych chodzi o wytrzymałość i samo zaparcie. A BF ile tak % masz ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 82 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2353
Dzisiaj sobie BF zmierzę i napisze.
Rozumiem, że ilość serii zostawić tak jak jest, tylko dodać powtórzeń kosztem obciążenia?

A way to the top is vastly long ang hard, but it`s worth the sacrifice.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 484 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10697
Dokładnie, możesz też dodać tkz superserie na koniec. Do tego nie przesadź z redukcją bo organizm mięcho ci zacznie spalać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 82 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2353
Trochę nie rozumiem jak z tymi superseriami mam zrobić. Najpierw zrobić cały trening taki jak napisałem, a później dodatkowo superserie? Jeśli tak, to na które partie?

A way to the top is vastly long ang hard, but it`s worth the sacrifice.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 484 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10697
Superseria-dajesz maksymalny ciężar i spinasz się tak jak by nie było jutra, no na każdym ćwiczeniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 82 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2353
Mierzyłem BF według https://www.sfd.pl/Mierzymy_poziom_tkanki_tłuszczowej-t123556.html oraz http://www.hussmanfitness.org/caliper.htm

Szacunkowo mam 15-17 %
Problem z tym jest taki, że tu tylko mierzenie polegało na złapaniu fałdki skóry na boku brzucha, a mi najwięcej się odkłada na udach. Nie wiem czy to wiarygodne...

PS.
Dzięki bardzo za pomoc, tylko ostatnie pytanie mam. Czy superserie robić po skończeniu całej serii każdego ćwiczenia, czy wszystkie ćwiczenia metodą superserii po skończeniu treningu tego co napisałem.
Jak jestem natrętny, to przepraszam :)

Zmieniony przez - tabsik787 w dniu 2013-05-08 14:21:00

A way to the top is vastly long ang hard, but it`s worth the sacrifice.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1544
majorovsky
Superseria-dajesz maksymalny ciężar i spinasz się tak jak by nie było jutra, no na każdym ćwiczeniu.


Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale z tego co ja wiem, to Superseria obejmuje ćwiczenia na antagonistyczne grupy mięśniowe (np. biceps - triceps) wykonywane bez przerwy na odpoczynek pomiędzy ćwiczeniami...
Coś się w tej kwestii zmieniło? Coś mnie ominęło?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 484 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10697
Dobrze że robisz redukcje przed masówką duży plus dla ciebie. Superserie możesz robić na koniec trenigu czy też między ćwiczeniami typu POWER CLEAN 5 x 5 i 6 x X
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 82 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2353
majorovsky dzięki za pomoc, SOG dla Ciebie.

A way to the top is vastly long ang hard, but it`s worth the sacrifice.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

BÓL KOLAN A S83?

Następny temat

prosba o sprawdzenie pierwszego FBW

WHEY premium