SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening 6x6

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 6121

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 144 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 10921
moim zdaniem trening jest zbyt intensywny. Na początku jest łatwo , ale z czasem nie wytrzymasz tego. Lepiej podzielic to na 3 dni.

Ogólnie trening metodą 6*6 jest bardzo dobry
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
rozkład dobry, jak dlugo trenujesz na tym planie, inaczej trzeba to troche zrobić- zbyt duża rozpiętość wykonywanych serii. [1-6]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 42
zamierzam trenować pierwsze 6 tygodni zgodnie z planem(co tydzień zwiększać ilość serii o 1) a pózniej tydzień przerwy, i zaczynam od nowa, tyle że ze zwiększonym obciążeniem. Cały cykl razem z regeneracją trwa w sumie 13 tygodni. Taką metode treningu zalecił mi mój lekarz sportowy. Można ją stosować np tylko na jedne grupy mięsniowe np ramie (biceps triceps) ale tylko jeżeli chcemy zwiększyć masę i siłe rąk i ramion, ta opcja jest dla bardziej zaawansowanych.

CZARNI JASŁO JKS CHWDP

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
rozumiem, że nap dla uginania ramion ze sztanga będze to odpowiednio na poszczegolnych trening=ach;
1x6
2x6
3x6
4x6
5x6
6x6.
jak z tego wynika jest to dośc duże zróżnicowanie bodźców.

ja bym obstawał wiecej przy opcji w której przy stałej ilosci serii i powt. sterowanie intensywnościa odbywa sie poprzez wzrost ciężaru.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 154 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 361
Witam! Powracam do tego tematu, bo właśnie zakończyłem drugi cykl tym treningiem, zrobiłem sobie tydzień przerwy od siłowni, jedynie biegałem jezdziłem na rowerze itp. Noi teraz niewiem co robić, czy zrobić jeszcze jeden cykl tym treningiem, czy też zmienić go... co proponujecie.
Aha i pzez te 12 tygodni ćwiczeń biorę na klatę 14 kg więcej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
zmień na wiekszą liczbe powt. - to zróżnicuje bodźce, da możliwość większej regeneracji- proponowałbym teraz zakres powt. około 12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 154 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 361
no interesujące, rozwarzałem taką opcję tylko że wtedy podnoszony ciężar będzie mniejszy niz przy 6-ciu powt., no ale ok spróbuję, czyli np 1 tydzień zacząć od 1x12 potem 2x12 itp?

Czy jeszcze jakieś propozycje?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 154 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 361
Więc była by to ostatnia część tego treningu, 3 cykl 6-cio tygodniowy.
Pierwsze 6 tygodni takim sposobem 1 tydzien 1x6, drugi 2x6 itp.

7 tydzień BARDZO WAŻNE - tydzień przerwy

i następne 6 tygodni od początku pierwszy tydzien 1x6, drugi 2x6, trzeci 3x6..............
i znowu tydzień przerwy i trening poniżej:

Więc tak by to wyglądało: Pniedziałek i Czwartek:
Klatka - wyciskanie sztangi na ławce poziomej 1 tydzień 1x12 2 tydzień 2x12 itp...
Barki: Wyciskanie sztangielek: 1 tydzień 1x12 2 tydzień 2x12 itp...
Biceps: Unoszenie sztangielek 1x12 , 2x12 itp...
Triceps: Wyciskanie francuskie ze sztangielkami 1x12 , 2x12 itp..

Wtorek i Piątek:
Uda: Przysiady ze sztangą trzymaną na barkach 1 tydzien 1x12 , 2x12 itp...
Plecy: Martwy ciąg 1 tydzień 1x12, 2x12 itp...
Łydki: Wspięcia na palce 4x12
Przedramie: uginanie nadgarstków ze sztangą trzymaną podchwytem, nachwytem 2x max
Brzuch: brzuszki 4 max

Do tego po każdym ćwiczeniu "dopompowuje mięsnie" np. Skończy ćwiczyć Klatke i barki to z małym obciążeniem około 20 rozpiętek, i około 20 unoszeń sztangielek w opadzie tułowia

Na biceps triceps: okolo 20 powtórzeń z mniejszym obciążeniem na wyciągu
Triceps podobnie.
Coś koło tego hm?

spotykamy się tutaj za 6 tygodni;) wtedy będzie można powiedzieć o tym treningu że jet sprawdzony, heh;) Pozdrawiam!

Zmieniony przez - belmonddda w dniu 2007-06-14 21:17:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
no niech bedzie tak, jednak przy takiej ilości powt. seria dopompowująca może byc niepotrzebna- choć możesz ja zrobić- szczególnie w pierwszych tyg. tego cyklu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 154 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 361
ok będe pisał co i jak. Dzięki za radę ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening na mase!!

Następny temat

mój trening do sprawdzenia

WHEY premium