SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Topic dla tych, ktorzy chca wracac do PL:-)

temat działu:

Polacy za granicą

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 44320

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 8194 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21398
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Polska-niechec-do-inwestycji-2299376.html 

“How in the hell could a man enjoy being awakened at 8:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so? ”
― Charles Bukowski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dziś byłem z żoną na zakupach. za koszyk za który jeszcze rok temu płaciliśmy jakieś 60 a dwa lata temu 50 funtów dziś zapłaciliśmy 80
tu też coraz ciężej się żyje
mimo wszystko wolę mieszkać tu niż w PL
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 465 Napisanych postów 52009 Wiek 54 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 199651
ja dziennie na szame wydaje około dychy,w pl tyle samo po przeliczeniu wydawałem
kupując oczywiście to samo

WILNO I LWÓW,MIASTA POLAKÓW

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 8194 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21398
dychy funtow?
to ja nie wiem co wy khwy jecie bo ja nacala rodzine wydaje opkolo 100-120 tyg.

prosta kalkulacja:
20 funtow za 10 poundow kurczaka
10 funtow za 5 poundow wolowinki
10 funtow za jakies inne miesa o wadze okolo 5 pound

za te 40 poundow mam miesa niecal 10 kg to jest na na okolo 1,5 tyg, czasami nawet 2 bo jem jakies 0,7 - 1 kg miesa dziennie (czyli na tyg policzmy 30 funtow). Do tego za 10 funtow wedliny w polskim sklepie lub w loklanym ang zalezy na o mam apety (bo 7/kg a nie wloska szynke co tydzien za 20f/kg :D sry koniec burzujstwa :D). za 40 funtow zakupy w iceland (36 jajek free range, 20 litrow mleka, 4 chleby, makarony etc). Za 10 funtow przyprawy itd. Za 10 funtow owoce na caly tyg. Jak sie codziennie gotuje, je duzo jajek, pije duzo mleka to Jak widac zamyka sie to w smiesznej kwocie 100 funtow na rodzine. Przyprawy to takie grosze ze jak pokupowalem zapasy w indyjskich sklepach to moge gotowac takie cuda ze glowa mala a koszt takiego gotowania jest groszowy bo przyprawy sa tanie jak barszcz. Ryz tez kupuje u ciapakow Basamati 15 kg worek i nie wiem na ile mi taki worek starcza ale na wch... (zwykle 400-500 gramow ryzu dziennie mi idzie, no to na dlugo).

Zauwazylem ze jak nie robilem tygodniowych zakupow tylko robilem pod domem, to i czesto nie bylo z czego ugotowac bo sie mieso konczylo albo przyprawy i sie szlo pod dom bralo cos gotowego albo na syzbko, do razu sie browarka albo slodycze zlapalo. Wydaje sie ze calkiem nieszkodliwe ale w sumie zarlem gowno, zle sie po tym czulem, samkowalo mi mniej niz ugotowane i wychodzilu UWAGA 2 x drozej, spokojnie 170-200 zostawialem. Robie tygodniowe zakupy jem wypasione pyszne zarcie, mam rpzyprawy z calego swiata wiec zawsze jest co ugotowac fajnego i wychodzi 2 x taniej! win win situation :P

“How in the hell could a man enjoy being awakened at 8:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so? ”
― Charles Bukowski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 465 Napisanych postów 52009 Wiek 54 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 199651
Jak już zdradzasz tajniki kulinarne to podobny zestaw mam z tesco 15 niedorozwinietych jajek.piersi z kuraka mrożone albo 2x mrożone filety/wołowina mielonka bo bym z kuchni chyba nie wyszedł to stały zestaw do tego jakaś trawa pomidory i inne bzdety,banany,mleko jakiś sok woda.pomijam co tygodniową flache oliwy z oliwek co by moc była i dycha dziennie idzie jak by nie było

WILNO I LWÓW,MIASTA POLAKÓW

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 8194 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21398
mieso zawsze kupuje swieze, nigdy mrozone chyba ze ryby. soki omijam badziewie napchane fruktoza. jak mowie nie wiem jak ty to kupujesz bo dokladnie rozliczylem ci ile mi idzie i w ktorcyh sklepach, jajek kupuje okolo 36 i starcza to na tyg wiec to tylko 6 funtow itd itp

“How in the hell could a man enjoy being awakened at 8:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so? ”
― Charles Bukowski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 465 Napisanych postów 52009 Wiek 54 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 199651
aha a propo przypraw.omijajcie przyprawy z tesco curry tescowe-->smak gałki muszkatołowej.cynamon-->smak gałki muszkatołowej z goździkami.pieprz-->raczej popiół bez smaku,albo mam ołowice

WILNO I LWÓW,MIASTA POLAKÓW

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
mariusz to jeszcze nic w zeszlym miesiacu bylem na urlopie w pl i stalem za para w realu i tak za dwa proszki do prania ,pampersy i dwie paczki mleka dla dziecka wyszlo im grubo ponad 400zł dla mnie to jest nie pojete jak mozna tam wyzyc przeciez to jest ****a tydzien pracy , w uk za takie same zakupy zaplacil bys góra 20 funtów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 22355 Napisanych postów 32827 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 402949
qligowski, ty chyba dzieciów nie masz bo nie wiesz co piszesz :D Za 20f to sobie możesz waciki kupić

Leyusa postu nawet nie skomentuję, jak ktoś się dopiero zarejestrował na forum to może sobie zaprzątać tym głowę, pozostali doskonale wiedzą, że u niego wszystko jest win win, prima sort, kosztuje mniej niż w fabryce, a do tego płaci za to królowa, pozostaje tylko pokiwać głową z aprobatą i nie karmić trolla

Wszędzie niestety ceny idą w górę, jak nie kryzys światowy wywołany przez bogatych chcących się nachapać, to kryzys lokalny w "krajach arabskich" o światowych reperkusjach (ten kto dał im złoża ropy, miał chore poczucie humoru swoją drogą, teraz biedni amerykanie muszą posyłać swe wojska żeby odzyskać dla nas te tereny). Do tego Indie i Chiny zjadają nam cukier, więc nawet pędzić bimbru tanio się nie da...
Wszystko sprowadza się do tego, że albo masz kasę i słodzisz dwie łyżeczki, albo nie masz i nawet na herbatę cię nie stać, nie ważne gdzie mieszkasz. Jasne, w UK łatwiej jest nierobom, plebs dostaje swoje, ale jak patrzę na tych ludzi to siebie nie widzę w tym benefitowym szambie :D Bez urazy, ale dzielnice z chatami cauncilowskimi to omijam szerokim łukiem, wolę sobie zarobić i mieszkać w spokoju, a na niechcianych gości z tamtych rejonów mam w piwnicy pistolet i łopatę...

Doszedłem już do momentu, kiedy czuję przesyt tą wyspą, nie będę o niej wspominał źle, ale czas się zwijać. Śmieszą mnie goście jak u mnie w pracy, którzy wróżą mi że za rok będę się prosił żeby mnie przyjęli z powrotem do Firsta, ale tylko w grupie tacy mądrzy, na osobności wielu przyznaje że też by chciało wrócić, ale moim zdaniem za wygodni się zrobili i szukają wymówek, nie ważne że w kraju żona i dzieci czekają...
Jak ktoś nawet tutaj nie ma pomysłu na siebie, to w kraju na pewno będzie narzekał, bo tam czasem z pomysłem ciężko się przebić, sam jestem ciekaw jak mi pójdzie, ale sprawdzę to w praktyce, a nie wróżąc z fusów i siedząc na dupie.
19 kwietnia 2011 - powrót do Polski, rok później możecie mnie zapytać czy warto!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 8194 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21398
STFU blase ci wrzuce rachunki w przyszlym tygodniu z tygodniowych zakupow to sie ogarniesz bo nie wszystko kosztuje tyle co w twoim swiece tesco :D

Peilluchu 7 funtow, plyn do prania x 2 14 funtow, mleko dla dziecka 7 funtow (ale jest 3 x wieksze niz w PL) Wiec jakby nie bylo ponizej 30 funtow wychodzi! wiec znowu STFU bo kupujesz w TESCO gdzie an 3 produkty jest promocja ze wydaje sie ze super tanio a odbijaja se na reszcie :D Wogole tam nie wchodze Iceland ftw!!! Rzeznik FTW, lokalny sklepik z warzywami FTW!!!! I taniej niz w tesco! ZAWSZE. W sumie nawet iceland jest dosc drogi w porownaniu z tym wazrywnaiekiem w ktorym kupuje 79 p -2 litry mleka , Iceland 1.10, kigsmill 65 p, Iceland 1 funt itd. Tylko ze iceland dowozi za darmo wiec chranie dziwgac 6 pak jajek, 20 litrow mleka itd.

“How in the hell could a man enjoy being awakened at 8:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so? ”
― Charles Bukowski

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Birmingham ilu nas jest :)

Następny temat

inland revenue?

WHEY premium