SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Topic dla tych, ktorzy chca wracac do PL:-)

temat działu:

Polacy za granicą

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 44321

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 150 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3452
jak to skad? drukuja nowe, wprowadzaja, a potem jest jeszcze gorzej niz wczesniej, byl kiedys o tym taki film, ale niestety nie pamietam jak sie nazywal, jak sie przypomne to napisze :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2106 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 39511
Kolejne przyklady, jak w polsce walczy sie z kryzysem:

http://www.hotmoney.pl/artykul/kraj-urzednicza-elita-nadal-dostaje-wysokie-nagrody-pieniezne-15541

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/budzet;najwieksze;oszczednosci;na;rodzinach;i;bezrobotnych,235,0,672235.html

zwlaszcza to drugie to wybitny przyklad koorestwa i niekompetencji rzadzacych



Zmieniony przez - RemyLogan w dniu 2010-09-08 16:53:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
patrząc na ten spis zadłużenia zastanawia mnie czemu banki pożyczają dalej pieniądze krajowi który ma takie zadłużenie, przecież jak to wszystko kiedyś pier...nie (bo w końcu nie będzie od kogo pożyczyć) to zacznie panować dziki kapitalizm, typowa gospodarka wolnorynkowa, bez żadnych socjali, emerytur, służb porządkowych, państwowej bezpłatnej służby zdrowia, a to będzie prze***ane, jedyne wyjście dla każdego kraju to tak ciać wydatki żeby państwo się więcej nie zadłużało a na banki pożyczajce się wypiać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 6275 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 37332
Dokladnie tak smoke, jak napisalem to czysta spekulacja.
Mariusz - dziki kapitalizm nie jest niczym zlym, to co mamy obecnie to wlasnie interwecjonizm, w dzikim kapitalizmie pozwala sie bankrutom (wliczajac w to panstwa) zbankrutowac, ale obecnie mamy wielka rade medrcow banku swiatowego, ktora tym wszystkim steruje - wolny rynek reguluje sie sam, wiec mamy sytuacje raczje odwrotna niz opisujesz. Przyklad Islandii i Grecji...
A co do socjali to niech ida w ****e, tylko niech nikt nie kaze mi podatkow placic i bedzie ok, ja sobie poradze, gorzej z Leyusem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
co do socjali to wszystko jest ok dopuki jesteś młody i zdrowy, gorzej jak ulegniesz wypadkowi albo się zestarzejesz i pracować raczej nie możesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 6275 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 37332
Od tego jest lokata, albo oszczednosci. Jak nie placisz podatkow, albo placisz je na minimalnym poziomie nie trudno cos odlozyc. Poza tym jest jeszcze ubezpieczenie od wypadku - tez dobrowolne, a jak nie oszczedzasz i sie nie ubezpieczasz tylko przepie.rdalasz siano na na koks i d***** to trudno
Dla mnie to jest sprawiedliwe, a nie yebany socjalizm gdzie musze placic za czyjes bachory.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
tylko że gdyby nie interwencja państwa np w najniższ krajowała to przedsiębiorca na terenie o wysokim bezrobociu płaciłby pensję np w wysokości 200-300 zł miesięcznie - odłóż coś z tego nawet jak byś podatków nie płacił
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 6275 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 37332
Naprawde uwazasz ze modelu wolnorynkowym, kiedy konkurencja miedzy przedsiebiorstwami jest duza pracodawca ofertowalby glodowe stawki, mimo tego ze nie mial by na glowie zusu, podatkow itd? Nikt przeciez pracownikami nie kaze u niego pracowac, moze poszukac lepszej pensji. Chyba ze wierzysz w spisek zlych kapitalistow
Zreszta bezrobocie wynika wlasnie z braku dynamiki rozwaju gospodarczego, ktora jest typowa dla krajow socjalistycznych. I co najwazniejsza, jezeli masz jakiekolwiek zdolnosci to pracodawca zaplaci odpowiednia cene za nie, jak umiesz tylko zamiatac to niech cene wyznaczy rynek - chocby to milo byc 200zl, nie szkoda mi zyciowych nieudacznikow i nie zamierzam do nich doplacac.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
patrz żebyś Ty się kiedyś nie stał takim "życiowym nieudacznikiem"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 6275 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 37332
I co bede wtedy raczke wyciagal do panstwa po zapomoge? A moze po prostu mozna cos zrobic?
W Azji klasa nizsze wychodzi na ulice i gotouje w prowizorycznych kuchniach na kolkach noodle, glodem nikt nie przymiera, ale najlatwiej tylko powiedziec "daj, daj, daj" - tylko kto za to zaplaci
Spoko europie juz niedlugo sie skonczy kasa na takie zachcianki, uk ma ponad 400% gdp jako zadluzenia zewnetrznego, zobaczymy ile pociagniecie na charytatywnosci

poza tym ja w niedlugim czasie kupuje kawal ziemi, wiec cokolwiek by mi sie nie udalo z glodu nie zdechne, swoje drzewka i warzywka bede mial, a bedzie trzeba to i kurczaki i swinie wpuszcze
nie potrzebuje jalumuzny i nie potrzebuje placic podatkow

Do tego dochodzi jeszcze poczucie zwyklej ludzkiej solidarnosci, ktore lewactwo nie wierzy, pomoge komus, ktos pomoze mi - a socjal tylko rozleniwia i sprawia ze nikt nic nei robi tylko raczke wystawia bo "sie nalezy"

Zmieniony przez - Scorpio93 w dniu 2010-09-09 13:45:28
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Birmingham ilu nas jest :)

Następny temat

inland revenue?

WHEY premium