SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Test:Vitalmax Creatine+Dextroza {2fokus} - pods. str. 21!

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 22163

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 487 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7218
Witam wszystkich w moim teście,nie ma to jak dobra panga.
Test przeprowadzam sam dla siebie,gdzie po jego zakończeniu będe mógł ocenić co dobrego on przyniosł,i porównać się z przed a po,jak również może znajdą tu co po niektórzy coś dla siebie i tym samym coś tu wniose.


Po trzech latach treningu centymetr pokazuje o tak o:

Barki 137
Klatka 113,5
Pas 95,5
Udo 65
Lydka 36,5/39,5
Biceps 44,5/44
Przedramie 37,5/37
(p/L)
Waga 92
Wzorst 176

Co do osiągów siłowych nie robie maksów ale w seriach to wychodzi tak:
5/6 110kg klata
10x130 przysiad nie pełny
10x100kg wiosławanie oburącz
mc nie wiem ostanio robiłem 130 po 10x


NO ALE DO RZECZY.

Test składa się z dwóch prostych i chyba najbardziej popularnych produktów:monohydratu kreatyny(tu proszek)i dekstrozy.




Opis.

Dekstroza to węglowodan zwiększający wydzielanie hormonu anabolicznego insuliny, który potęgującego wchłanianie kreatyny oraz aminokwasów.
Dekstroza jest węglowodanem zwiększającym bilans energetyczny organizmu. Wpływa to na zwiększenie zasobów energii organizmu przez co podwyższa się wydolność i wytrzymałość treningową.

SKŁAD 100g:

Stosowanie dekstrozy powoduje zwiększone wydzielanie hormonu anabolicznego - insuliny, która ułatwia transport kreatyny oraz aminokwasów do komórek mięśniowych. Dodatkowe zażywanie kreatyny z dekstrozą powoduje wzrost stężenia kreatyny we krwi nawet o 50%.
Dextroza pełni ważną rolę w procesie regeneracji powysiłkowej organizmu. Będąc najszybciej przyswajalną formą energii, efektywnie odnawia zasoby rezerw energetycznych w mięśniach, zarówno w trakcie intensywnego treningu jak również po jego zakończeniu. W połączeniu z tauryną i witaminą C jest silnym stymulatorem anabolizmu, ułatwiając gromadzenie kreatyny i aminokwasów w mięśniach. Ze względu na silne działanie energetyczne i anaboliczne preparat polecany jest szczególnie w programach treningowych ukierunkowanych na szybki wzrost siły i masy mięśniowej.

Składniki aktywne zawartość 100g:
Dekstroza 91g
Tauryna 5g
Wit.c 200mg

Wartości odżywcze 100g:
Białko 0g
Węglowodany 91g
Tłuszcze 0g

Wartość energetyczna:1547kj/364kcal
(każde z opakowań ma inny smak ananasowy i pomarańczowy/pinnaple/orange)

Kreatyna to najpopularniejszy suplement dla sportowców. Jej suplementacja zwiększa resyntezę fosfokreatyny w mięśniach, zwłaszcza po wysiłku o dużej intensywności. Przyczynia się to do wzrostu wytrzymałości, wydolności, siły i masy mięśniowej. Kreatyna jest jednym z niewielu suplementów, których wysoka skuteczność poparta jest wieloma badaniami naukowymi. Z tego względu, a także ze względu na jej silne działanie stała się jednym z najskuteczniejszych preparatów stosowanych w sportach siłowych, wytrzymałościowych i szybkościowych.Ważną zaletą kreatyny jest też zwiększona synteza białek co daje zwiększony efekt anaboliczny.
Vitalmax oferuje kreatynę o maksymalnej czystości 99,99 % i rozdrobnieniu 250 mesh, co powoduje, że wchłania się ona znacznie lepiej niż kreatyny o mniejszym rozdrobnieniu.

Informacja żywieniowa:
Wartość odżywcza w 100 g:
Wartość energetyczna 1506 kJ (360 kcal)
- Białko 0 g (w formie wolnych aminokwasów)
- Węglowodany 0 g
- Tłuszcz 0 g
- 100% Monohydrat Kreatyny 99,5 g
- Tauryna 0,44 g
- Witamina B6 0,06 g

Odnośnie dawkowania:

DT:kreatyna 5g przed treningiem
5g po treningu
DNT: 5g po śniadaniu
Dextroza:ok 25-30g jednorazowo rozrobione z wodą do zapicia kreatyny.

Trening

15 września zaczełem trening który polega na regresji więc nie wpisuje liczby powtórzen,poprostu będą one w dalszej części prowadzonego testu,a treningiem tym dojade do końca testu.
Co do tego treningu mogą być pewne zmiany:pierwsze dwa tygodnie będą troche pomieszane dni tj.plecy,nogi,wolne,klatka,barki,łapinky wolne;a nastepny tydzień nogi,klata,plecy,wolne barki,bicyngiel i tricyngiel,wolne;no i powrót do poniżej rozpisanego planu:

Poniedziałek-Plecy


1.wiosłowanie sztangą nachwyt/5x
2.wiosłowanie sztangą podchwyt/5x
3.wiosłowanie nachwytem wąskim/5x
4.wiosłowanie hantlą/5x
5.martwy ciąg/5

Wtorek-biceps&triceps

1.młotki zza głowy stojąc/hantla/ 5x
2.wyciskanie francuskie/5x
3.podchwytem do czoła/5x

1.młotkowe5x
2.uginanie ramion ze sztangą/5x


Środa-Barki
1.unoszenie hantli do przodu/5x
2.unoszenie hantli bogiem/5x
3.unoszenie hantli w opadzie tłowia/5x
4.unoszenie sztangi wzdłuż tłowia
5.szrugusy

Czwartek/jarmark/

Piątek-klata

1.wyciskanie szeroko/5x
2.wyciskanie na skosie/5x
3.wyciskanie na wąsko/4x
4.wycikanie hantlami/4x
5.rozpiętki/5x

Sobota-nogi
1.przysiad szeroki/5x
2.przysiad wąski/3x
3.przysiad wykroczny/5x
4.wyprosty/4x
5.wspięcia na łydkach/5x

Niedziela/kościółek i paciorek


To tak jak po kolei to chyba czas na diete.
no i tu jest gwożdż a raczej czarna owca programu co dla nie których.Nie stać mnie na diete,staram się jeść a to lubie(dobrze zjeść)jednak zwracać uwagę na to co jem chociaż tak sobie wmawiać i nie mam jakieś tam diety cud a posiłki bede satrał się rozpisywać w dalszej części testu.

Fotki

Nie umiem zbytnio się przypinać bo kulturystą nie jestem może ale fotki są,tutaj podziękowania dla fotografa DZIĘKUJE

przodem




też przodem




no i znowu przodem




tyłem



i tak




nogi



Jakoś poszło by lipy nie było i prądu nie zabrali czy co.Tak więc tak to zaczyna wyglądać,test zaczynam z dniem jutrzejszym tj.05.10.2009.

23.08 zakończyłem 39 cykl n a jabłczanie kreatyny cm3(smaczne)mineło bodajże 42 dni więc lece dalej,jak sam się nie przekonam wiedzieć nie będe.



Postaram się zamieszczać filmiki z treningu więc powinno być ciekawie.
Pragnę również podziękować Bananowi za pomoc i okazanął cierpliwośc.
Pragnę również podziękować za przejrzystość solarosowi.
Myśle że to tyle,...........można zaczynać


Zmieniony przez - Banan w dniu 2009-10-05 13:06:14
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 487 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7218
senegall dzięki i nawzajem

TrakaShi może wina fot??


v2mp1re wzajemnie,narazie potrochu zaczynam biegać(nie wiem jak długo bieżnia to wytrzyma)i od stycznia w czyste mięcho

Pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 345 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4358
ciśnij ostro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BzykuDG Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 10621 Napisanych postów 16182 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 272461
Ćwiczyłeś już tym planem?

Biceps dzień po plecach, barki dzień po tricepsie bez przerwy na regenerację... U mnie by to nie przeszło.

Kolarsko-gastronomiczny blog z elementami kulturystyki powered by SFD - http://www.sfd.pl/post-p18363444.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1082 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8121
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 487 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7218
No i się zaczeło.
Po małych wakacjach maszyna znowu zaczyna pracować,jest to mój pierwszy trening od 9 dni dlatego zrezygnowałem i opuściłem po jednej serii a martwy będzie jutro razem z nogami i tam również tylko po 4 serie zresztą tak zakończe ten tydzień.
Trening

Po lekkiej rozgrzewcze;wymachach i podtargach(4 przód i tył)
1.podciąganie szeroko nachwytem za głowe 1/8x+13,5kg
2/8x+13,5kg
3/11x+6kg
4/13x

2.podciąganie na drążku nachwytem szeroko do klatki j.w
3.podciąganie nachwytem wąskim j.w
4.podciąganie podchwytem na wąsko j.w

Śniadanie
2 jajka
100 g płatek kakao do smaku
kanapka z szynką
no i trening.

ok.5g kreatyny
ok.25-30g dextrozy rozpuszczonej w wodzie do zapicia kreatyny

Po treningu
ok.5g kreatyny
ok.25-30g dextrozy rozpuszczonej w wodzie do zapicia kreatyny
1 tab.MgB6 forte
Posiłek po treningowy
100g ryżu
danio metoda na głoda
2 jajka

Czekają kartacze i smaczna zupka ale to póżniej/ale głodny już się robie,chciałem wrzucić fotke ale nie wchodzi,spróbuje póżniej,co do treningu myślałem że gorzej pójdzie,okaże się jutro,chociaż przy ostatnim ćwiczeniu to po koniec troche frana paliłem.

Zmieniony przez - 2fokus w dniu 2009-10-05 14:19:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 239 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6429
no i za***iscie, bez zbednych supli.[tak,czy siak urośniesz )

ja bym wyzucił DeXtro

nie chcę soga, kilknij na pajacyka: http://www.pajacyk.pl/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 487 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7218
Troszke się pomęczyłem ale dotarłem do celu,od początku zastanawiało mnie jak odmierzyć porcje,norma tabletki=wygoda z proszkiem troszke inaczej ale nie stanowi to problemu.
Gęstość kreatyny to 1,33/cm*(nie mam takiego znaczka na klawiaturze )sześcieny więc 5g=3,75 tego centymetra jak kto woli mililitra.

A tak wygląda (tu ok.)5g w łyżeczce




Pokusiłem się i poszedłem do apteki,chociaż w domu są stare miarki od syropów ale nie z dokładnością do 1 ml.



Koszt takiej miarki to 16 groszyi problem z głowy.
(kartacze miodzio,a kurki podsmażane ze śmietaną palce lizać)

Zmieniony przez - 2fokus w dniu 2009-10-05 18:16:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 487 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7218
Karnarz komu? no ale dzięki

BzykuDG nie narzekaj narazie troche i tak to popl~ątane

TrakaShi dzięki

SBL_pl co to za ch~łop co 100 kg nie waży,ale po co?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Powodzenia Zapraszam do mnie.

Zmieniony przez - studensky w dniu 2009-10-06 08:33:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 10215 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 55546
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 2548 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17304
W końcu ktoś jedzie na samym mono Jestem bardzo ciekaw co z tego wyjdzie życze powodzenia
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaki izolat białka polecacie?

Następny temat

booster and?

WHEY premium