SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Technika przysiadu i martwego ciągu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 289

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 69 Wiek 16 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 3359
No chciałbym poprawić technikę bo jest Lipton chyba mam spięcie lędźwi że ciężko się wyprostować po tych dwóch ćwiczeniach i prosiłbym o instrukcje co robić czy ścigać łopatki pierwsze czy brzuch napiąć tu link z seri


- martwy


- przysiad
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 377 Napisanych postów 742 Wiek 34 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 5803
W martwym bym delikatnie niżej zszedł dupą i bardziej z tyłka zaczynał ruch i "pchał" sztangę na siebie przy powrocie do góry co do przysiadu dla mnie ok wygląda jedyne co to spróbuj nie odchodzić tak daleko do tyłu podnieś sztangę i jeden krok do tyłu bo każdy dodatkowy zwiększa ryzyko że coś pójdzie nie tak.
Co do lędźwi normalne że cię tak boli bo cały martwy ciąg robisz z dołu pleców najlepiej tymczasowo zmniejszyć trochę ciężar i przestawić się na tryb gdzie pracujesz bardziej tyłkiem w inicjacji ruchu plecy powinny dociągnąć jakoś mniejwiecej dopiero jak sztanga już jest nad kolanami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 69 Wiek 16 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 3359
Mi się wydaje że mi się miednica podwija i dlatego czytałem też to można podłożyć krążki np 2kg pod pięty i wtedy to podwijane niby niee następuje jutro robię martwy to zejdę z ciężarem natomiast siady dopiero w środę to podłoże obciążenie i może będzie lepiej


Zmieniony przez - Matrix 321 w dniu 2023-07-09 12:18:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
witorrr98 Doradca
Ekspert
Szacuny 545 Napisanych postów 1471 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 20869
Zrób rozgrzewkę przede wszystkim, bo na filmie widać, że nie masz odpowiedniego dogrzania ciała. W MC ruch zainicjuj ruchem biodra, z jednoczesnym wypchaniem części piersiowej w górę, zrotuj łokcie do wewnątrz, żeby zaangażować najszerszy grzbietu. Zamniejsz ciężar, żeby popracować nad techniką, stopy też trochę szerzej, ponieważ podchodzi to już pod Martwy Ciąg, ale na prostych nogach.Ustaw je na tyle do zewnątrz, aby utrzymać stabilną pozycję, podczas ruchu koncentrycznego(do góry) :)

Przysiad ok, tylko tak jak wspomniałem, popracuj nad koordynacją biodro-klatka.


Zmieniony przez - witorrr98 w dniu 2023-07-09 12:28:22
1

Siła ponad wszystko.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Bez wątpienia podstawą rozpoczęcia ciężkiego, a nawet i lekkiego wysiłku fizycznego jest solidna rozgrzewka i mobilizacja mięśni. Zdecydowanie sugeruję skupić się na tym w dużym stopniu.

https://www.sfd.pl/art/Trening/Szybka_i_efektywna_rozgrzewka_przed_treningiem_siłowym_bez_cardio-a3796.html

https://www.sfd.pl/art/Trening/Rozgrzewka_dynamiczna_przed_treningiem_siłowym,_czy_jest_potrzebna_-a4488.html

Poza tym, sugeruję zmienić obuwie treningowe. Osobiście jak myślę, że mam chodzić w dżinsach, to mnie krew zalewa, a Ty wykonujesz w nich najbardziej złożone ćwiczenia. Zdecydowanie mocno ogranicza to zakresy ruchu. Obciążenie wydaje się trochę za duże w przypadku siadów. W drugiej fazie ruchu ciągnie Ciebie do tyłu. Jak nie masz butów do siadów, to możesz podłożyć sobię krążki.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33123 Napisanych postów 23190 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278111
Filmy nie są dostępne
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening FBW - ocena

Następny temat

Ból kolan - porady

WHEY premium