SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Taekwon-do czy Karate Kyokushin.

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6996

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1072
Witam !!!
Mam problem z wyborem na jaką sw się wybrać rozważam pomiędzy taekwon-do i karate kyokushin. Mam 18 lat przez 3 lata trenowałem boks, więc głównie interesuje mnie rozwój w zakresie kopnięć i walki nogami. Proszę o sensowne wypowiedzi.
Pozdrawiam !!!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Na kształt działu nie wpływa dobrze, gdy pierwszy z brzegu szczyl krytykuje kadre działu. Gdyby nie to, że jestem miły-po pierwszej wypowiedzi wyleciałbyś stąd na zbity dziób.

Poza tym temat brzmi "Taekwondo czy Kyokushin" a nie "13latek czy moderator" więc nie spamuj. Złożyłeś skarge? Złożyłeś. To czekaj na werdykt Administracji.

Zmieniony przez - Cavior w dniu 2009-11-12 11:03:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Idź na to co Ci się bardziej spodoba, po prostu przejdź się na trening obu szkół

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1072
Powiedzmy tak z tego co sie orientowałem obydwie sekcje są dosyć dobre, lecz zależy mi na jednoznacznej odpowiedzi która z tych dwóch sztuk walki w lepszym stopniu nauczy mnie posługiwać się technikami nożynymi, który z tych dwóch styli jest bardziej urozmaicony co do kopnięć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1933 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 20224
Posłuchaj rady Olka. Jedni Ci napiszą, że taekwondo, inni że karate. Poprostu przejdź się na trening i weź w nim udział. Ze swojej strony napiszę, że w taekwondo jest bardzo dużo kopnięć, ale z karate ma się sprawa pewnie podobnie.

Zmieniony przez - nastic w dniu 2009-09-02 12:15:26

Ludzie nie karmcie trolli, szczególnie tych dużych. Bo to nienażarte z natury stworzenia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1057 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14447
Chyba nie ma wątpliwości w której lepiej wykonywane są techniki nożne.. W końcu w teorii 70% czasu się na to poświęca..
Taekwon-do
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 112 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 343
W teorii

Mykaj na trening a nie zadawaj pytań. Sam stwierdzisz, gdzie jest większy nacisk. Trening ma na Ciebie wpływać pozytywnie i ma Ci się to podobać - nie nam, dlatego nie usłyszysz tutaj jednoznacznych wypowiedzi.
Pozdro.

Just do it.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 72 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 523
tak, w TKD masz dużo kopnięć, ale są one raczej efektowne niż efektywne. w KK za to masz niskie kopnięcia. ale dzecyzja należy do ciebie

Pas - niezależnie od koloru - to tylko kawałek bawełny do związania gi.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 228 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2896
zenkutsu trenowałeś TKD?, idz za głosem serca :) a tak poważnie to idź na parę treningów KK i TKD :), decyzja zależy od Ciebie :) nie od nas :) Pozdrawiam.

"Miej przed sobą zawsze słuszną drogę"

gen. Choi Hong Hi [*]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 72 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 523
nie trenowałem, ale kumpel ćwiczył [ma 4 kup] i mówi, że to fajnie wygląda , ale do bitki się nie nadaje.
ja nie zmuszam go przecież , żeby szedł na karate. napisałem tylko, co wiem na temat TKD. mi się też TKD bardzo podoba. jego dezycja.

Pas - niezależnie od koloru - to tylko kawałek bawełny do związania gi.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 83 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1151
"nie trenowałem, ale kumpel ćwiczył"-Mimo że jestem nowy na forum, to proszę nie znasz się ,to nie wprowadzaj w błąd

A co do wyboru, Miedzy TKD i KK... W obu sztukach są mniej więcej te same zasady (tylko na TKD możesz uderzać rękami w twarz). Masz 18 lat więc nie wiem jak na TKD ale na KK klasyfikujesz się już do full contactu. Przejdź się na trening,potrenuj, i sam oceń (pierwsze 2 lub 3 treningi sa za darmo w wiekszości klubów)

Zmieniony przez - Durielus w dniu 2009-09-02 22:35:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
GizmoTKD Bushido24.pl
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1884 Wiek 51 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 21505
Przypominam również, że taekwondo to podobnie szerokie pojęcie jak karate, w którym jest przecież i shotokan, i kyokushin, i nawet tsunami. Porównywać możemy konkretne odłamy i kluby TKD, bo nawet w ramach jednej organizacji często treningi znacząco się różnią.

Chmielu - napisz może co to za kluby (jaka miejscowość), są szanse że usłyszysz opinie o konkretnych ośrodkach i instruktorach, a nie stereotypy o stylach.

Zmieniony przez - GizmoTKD w dniu 2009-09-02 22:53:02

"Dan" Freestyle Taekwondo & Kickboxing - Emerytowany Doradca w "Stylach Tradycyjnych"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kontuzja ręki

Następny temat

Treningi dla 6 latka

WHEY premium