SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Karate Kyokushin czy Takewondo? I czy nie jestem za stary aby coś osiągnąć?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1513

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 56 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 2436
Witam,
otóż mam 17 lat i bardzo się zainteresowałem sztukami walki a poza tym zacząłem się zdrowiej odżywiać, zaczynam trochę wyciskać już w domu. Otóż w mieście jakieś 10 km ode mnie jest klub Takewondo, chciałem więc do niego się zapisać lecz w moim mieście w szkole podstawowej są zapisy od 14 lat na Karate Kyokushin. Mam OGROMNE chęci ćwiczyć i chiałbym bardzo pojeździć po jakichś zawodach i ogólnie coś osiągnąć na tle.. hmm - no nawet moje ambicje kierują się na coś krajowego . Co wg. was powinienem wybrać? I jak myślicie, mam szanse coś osiągnąć czy jestem już staruszkiem dla innych... ?

Jeszcze taka dopiska że na plakacie od tego kyokushin jest napisane ( imię , nazwisko) i obok 1 DAN. Czyli chyba trener osiągnął 1 Dan.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 793 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11206
Idź w oba miejsca, pochodź trochę i sam zdecydujesz. Być może będziesz uczęszczał do obu klubów. A co do wieku, to włącz sobie coś w stylu PLMMA i zobacz ilu ludzi 2 krotnie starszych od ciebie próbuje szczęścia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 56 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 2436
Ale czy warto trenować 2 sztuki naraz? A co sądzisz o trenerze? czy 1 dan to nie za mało?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 793 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11206
A czy warto chodzić na angielski i niemiecki w szkole, albo czy warto chodzić z kumplami grać w piłkę nożną i w koszykówkę? Tym bardziej, że sam nie wiesz czego chcesz... A co do Karate, odnosząc się do ogółu, to pasów nie dostaje się za walkę wręcz. Poczytaj trochę o tym... Na twoim poziomie, to co to za różnica który gościu ma dan?


Zmieniony przez - marcinpruszcz w dniu 2018-09-09 20:11:07
1
...
Napisał(a)
Usunięty przez anubis84 za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pierwszy dan wystarczy, żeby uczyć. Co do tych dwóch styli to chyba wybrałbym TK. W sumie wybór jest trudny, ale tu się nauczysz ładnie kopać i rozciągniesz się. Dobra podstawa do kick boxingu i muay thai. Na kyokushin obrony rękoma idealnie nadają się na wiejskie dyskoteki, gdzie główną bronią są sztachety. Do walki z bardziej wytrenowanym przeciwnikiem już mniej. Ja trenuję kyokushin w federacji gdzie jest dużo parteru i technik bokserskich. Jeśli to to coś podobnego to lepsze od TK.

marcinpruszcz
A co do Karate, odnosząc się do ogółu, to pasów nie dostaje się za walkę wręcz


W kyokushin trzeba stoczyć krótkie sparingi na pasy. Na czarny tylko z czarnymi. Zaczynam przygodę z kyokushin, więc nie podam na jaki pas ile walk.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 56 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 2436
Mysle, ze na początek wezme karate. Jak juz troche potrenuje to tak za 4 lata wezme sie za takewodno , a potem nawet capoeiro mnie interesuje. Ogólnie zaczynam sie rozciagac w domu :) Przecież nie będe za stary jak później zaczne cos innego? NIGDY REKREACYJNIE, moim marzeniem jest osiagnac jakies mistrzostwo :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Systema kraw maga katana - Trzebinia Chrzanowskirzanow i okolice

Następny temat

Karate Kyokushin - czy to dobry wybór?

WHEY premium