SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tabata czyli trening metaboliczny.

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 269666

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 218 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3303
Rothen, czy Tabata jest dobrym rozwiazaniem dla osoby ktora chce schudnac ale juz od dluzszego czasu stoi w miejscu (dieta + aeroby 3 razy w tygodniu)?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 15594 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91830
dla kazdego kto nie mial stycznosci z HIIT i podobne to dobry pomysl imho
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
Bo nogi to największa partia. Jak biegasz albo jeździsz na rowerze to tez spalasz tłuszcz ćwicząc nogi. A robiąc unoszenia nóg w zwisie to by ci chyba ręce urwało A jak sie tabata ma do FBW? bo w takim przypadku będę codziennie katował te nogi Mogę robić HST i tabate 2-3 razy w tygodniu w nietreningowe?

Ogólnie poleca się wykonywanie tabaty 1x tydzień (sam stosowałem więcej razy). Stosuj zamienne ćwiczenia na tabate, w jeden dzień raz nogi raz 1 podciągnięcie na drążku + 1 pompka i tak 20 sekund . . . Inna sprawa że od chodzenia nogi nie rosną


Rothen, czy Tabata jest dobrym rozwiazaniem dla osoby ktora chce schudnac ale juz od dluzszego czasu stoi w miejscu (dieta + aeroby 3 razy w tygodniu)?

jak najbardziej


dla kazdego kto nie mial stycznosci z HIIT i podobne to dobry pomysl imho

nawet jak wykonywał HIIT to Tabata jest dobrym pomysłem, zawsze intensywniejsze treningi zadziałają lepiej niż mało intensywne, jednakże należy pamiętać że skoro robimy trening intensywny to powinien on trwać odpowiednie krócej niż małointensywny.

Zmieniony przez - Rothen w dniu 2009-02-28 20:18:45
1

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 218 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3303
Dzieki za odpowiedz. Sog leci niestety tylko na temat.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 100 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1955
Mam pytanie. Ile kalorii można spalić podczas jednej tabaty robiąc zwykłe przysiady?? Mam 16 lat.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
Ciężko mi powiedzieć, zalezy to od wielu czynników, ale tutaj kalorie spalone podczas tabaty grają najmniejszą rolę. Najważniejsze iż napędziesz matabolizm na wiele godzin po zakończeniu tabaty.

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 100 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1955
Aha a więc ile moge spalić kalorii po jednej tabacie wliczając te pare godzin po.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
to wszystko jest uzleżnione od setek czynników, że nie da się tego sprecyzować. Zależne jest to od wagim wieku, poziomu wytrenowania, diety i naprawde wielu wielu innych więc naprawde nie jestem w stanie ci tego podać nawet gdybyś mi owe wartości podał. Zupełnie bawiąc się uogólniając skłaniałbym się w ilości kilkuset kcal.

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 71 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1372
a czy jezeli nie mam stojakow na przysiady to moge stac z ta sztanga w czasie przerwy czy zrobic ktorys z "domowych sposobow"?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
a nie możesz sztangi odłożyć na ziemie i potem zarzucać ?

Zmieniony przez - Rothen w dniu 2009-03-15 23:20:29
2

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanko o kondyche....

Następny temat

Przerwa w treningach przed zmianą treningu i suplementacją

WHEY premium