SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TAJEMNICE KREATYNY - S. AMBROZIAK

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 127828

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 687 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11087
Wielkie dzięki za pomoc...
Nie pozostaje mi nic innego jak narazie brać tą kreatynę którą mam i w połowie cyklu sprawdzę obwody...jeżeli obwody będą na + to wszystko chyba będzie OK
No nic jeszcze raz wielkie dzięki a w połowie cyklu dam znać co i jak

Jeżeli ktoś nie przekracza możliwości własnego organizmu - to niech nie liczy na rozwój

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
To, co napisałem Ci na priva, nie powinno mieć wielkiego wpływu na ogólne działanie kreatyny, tylko najwyżej na wzmożoną pracę nerek.
Jeszcze z tym piciem... Jak pisałem, nadmierne spożycie wody prowadzi paradoksalnie do odwodnienia. Ważny jest też skład mineralny wody. Wody wysokozminerlaizowane, z małą zawartością sodu a dużą wapnia i magnezu działają moczopędnie. Nie pij więcej, jak 3-4 litry i wybieraj wody niskozmineralizowane.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 687 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11087
Jak narazie pije Primavere i ona ma tak:
Wapno 48.10 mg/l
Sód 2.5 mg/l
Magnez 4.86 mg/l
Czy tą mam nadal pić czy zmienić na inną bo nie wiem dokładnie jakie to będą niskozmineralizowane ?

Edit: Bo mam rozumieć, że lepiej w moim wypadku kupić wodę z wysoką zawartością sodu ? a ta którą mam ma mało sodu

Zmieniony przez - salaros w dniu 2007-04-24 23:49:11

Jeżeli ktoś nie przekracza możliwości własnego organizmu - to niech nie liczy na rozwój

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 2685 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 96609
i wybieraj wody niskozmineralizowane

Trochę mnie to zaskoczyło. Spożycie minerałów jest zwykle u sportowców za niskie, stąd tabletki itd. i mamy sobie odbierać najbardziej przyswajalne źródło?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 2643 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 24308
Maniak zobacz to
https://www.sfd.pl/Mineralna,_ale_jaka_-t289024.html

Wojownicza dusza, więc po swoje ruszaj
na ławę nie zejdę nawet gdy dostanę karę, rezerwowy ze mnie żaden, ja rasowym napastnikiem !! Czuję w sobie straszną parę, widzisz mnie na piedestale? I słusznie się chwalę, cudze znam lecz swoje walę.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Maniak - woda mineralna jest pomijalnym źródłem minerałów. Ich przyswajalność z wody oscyluje w okolicy - góra - 20%. Z wody przyswaja się całkowicie tylko sód i potas. Jednak, najczęściej, wody mineralne niemal wcale nie zawierają potasu. Natomiast, wiele z nich zawiera rekordowe dawki sodu - ponad 1 g w litrze. Na wody trzeba uważać i dobrze wczytywać się w etykiety. Głównym źródłem minerałów w diecie jest pokarm.

Solar - ta woda jest ok. Radzę Ci część płynów spożywać w formie napojów izotonicznych i węglowodanowych, np. Izo Plus i Carbo, bo elektrolity i węglowodany zatrzymują wodę w tkance mięśniowej.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 2685 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 96609
Zawsze żyłem w mylnym przekonaniu, że minerały w wodzie są najlepiej przyswajalne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Jednak, najczęściej, wody mineralne niemal wcale nie zawierają potasu.

sok pomidorowy :D

Potassium, K mg 556

w szklance
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
I tyle samo sodu!!!

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 298 Wiek 44 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11777
w jakich porach najlepiej brać magnez na cyklu kreatynowym? bo ja biorę rano po przebudzeniu do śniadania, w posiłku przedtreningowym i przed snem
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Które białko najlepsze na rano?

Następny temat

BCAA + HMB ??

WHEY premium