SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Szybkie poranne śniadanie - koktajl?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1714

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 259 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1754
Witam,

jako, że nie mam za bardzo czasu z rana - wstaję bardzo wcześnie, chciałbym przyrządzić sobie śniadanie za pomocą blendera.

Czy macie jakieś dobre przepisy na koktajl z płatkami owsianymi?
Czy trzeba je przed zmiksowaniem zalać gorącą wodą? - czytałem gdzieś, że surowe źle się przyswajają.

"I'd love to go back to when we played as kids..."

Moja siłownia: http://www.sfd.pl/temat172404/

"I'm not saying I'll change the world,but I guarantee I'll spark the brain that will change the world. So keep your head up. Do what you've gotta do. And then inside of you, I'll be reborn."

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Szukaj w wyszukiwarce i kuchni sfd. Było przerabiane ze sto razy.

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 36 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 274
Moim pomysłem na szybkie śniadanie z rana jest przygotowanie go dzień wcześniej, oczywiście na tyle na ile to możliwe. Ostatnio posmakowałem w naleśnikach (mąka pełnoziarnista, otręby, oliwa z oliwek, mleko, jaja), z serem białym (ser biały, rodzynki, słonecznik, jogurt naturalny). Żeby nie było za sucho wszystko polewam pozostałym jogurtem naturalnym zmiksowanym z owocami (tylko nie za dużo żeby nie wyszło zbyt gęste).
Do masy serowej zamiast otrębów możesz dodać płatki owsiane ale już sam naleśnik będzie bogaty w węglowodany.

Takie naleśniki wsadzasz do lodówki, rano minuta w mikrofali i masz smaczny i pożywny posiłek. Naleśnik isą też dobrym pomysłem na posiłek w pracy. Są nieduże i wygodne w jedzeniu. Poza tym jako mase można do nich załadować co tylko chcesz. Często smarze zmielonego cyca kurzego z ziołami. Do tego robię sos pomidorowy. do naleśnika wykładasz mięsko polewasz sosem po zawinięciu możesz jeszcze posmarować z wierzchu sosem czosnkowym:)

Innym sposobem na pożywne śniadanie jest serek wiejski z płatkami owsianymi i pokrojonym pomidorem. Do tego chleb razowy. Całość przygotujesz dzień wcześniej, a przez noc w lodówce nic się z tym nie stanie.

Co do Twojego pytania o płatki, wątpię żeby się "źle przyswajały"- na pewno będą będą miały niższy indeks glikemiczny niżeli rozmiękczone w wodzie. Ale nie będą to jakieś kolosalne różnice a miękkie płatki są smaczniejsze do spożycia. Sam może je w ciepłej wodzie przez kilka minut.



Zmieniony przez - Lucifer_ w dniu 2013-09-27 13:21:57

Zmieniony przez - Lucifer_ w dniu 2013-09-27 13:28:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Płatki zalej sobie wieczorem wodą na godzinę żeby zmiękły i przygotuj koktajl na rano żeby zaoszczędzić czas. Płatki owsiane/ryż, jogurt naturalny/mleko, twaróg, wpc, orzechy/pestki/migdały, owoc.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

miesnie z tluszczu

Następny temat

ładowanie węgli na keto

WHEY premium