SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Poranne Bieganie...

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2404

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 687
Witam Serdecznie,

Interesuje mnie jak wygląda wasze poranne bieganie :> Jecie przed bieganiem? po bieganiu? czy może przed i po bieganiu?

Ile czasu na to poświęcacie? Ja staram się poświęcać godzinę, ale ciężko momentami wybudzić się z trybu ZOMBIE :) i najzwyczajniej wstać, włożyć buty, dres i gnać w świat :)

Na moim przykładzie:
Do pracy mam na 8:30
Wstaję do pracy gdy nie biegam o 7:20-25 (do pracy jadę z 30min)
Wstaję o 6:00 gdy biegam - trwa to ok 60 minut.

Przeważnie nie udaje mi się wstać na 6:00, przestawiam budzik zmęczony wczorajszym dniem i tak w kółko. Możliwe, że to "zaburzenia" silnej woli, ale musi być coś, co napewno pomoże każdemu ruszyć dupsko :)

Bieganie wieczorami z mojej strony odpada, ponieważ wtedy mam basenik i tego nie moge odpuścić :)

Jak wy sobie radzicie? Z góry dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam!

Gdy ciało cierpi dusza rozkwita...

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 732 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4130
Uważaj żeby nie paść. Najważniejsze jest to, żebyś był wyspany po 7-8 godzinnym śnie. Ja biegam rano gdy tylko mam wolny dzień.

Staje o 08.00 - biorę 2 capsy spalacza - kofeina i tiamina zawarta w owym spalaczu pobudza mnie. Kiedy nie miałem spalacza piłem zielona herbatę + kawę.
Następnie wypijam 10 g BCAA

o 08.30 zaczynam bieg MAKSYMALNIE 45 minut. Biegając godzinę narażasz się na katabolizm mięśni.

kończę po 09.00 wypijam 10 g BCAA a po niedługim czasie posiłek.

A motywacja to już kwestia psychiki... i jaj :)
pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 687
Zatem cała moc porannego treningu drzemie w przygotowaniu wcześniejszego dnia :) Wystarczy położyć się o 22:00 - 23:00 i do 6:00 mamy 8-7 godzin snu, wystarczająco by organizm wypoczął po całym dniu.

Dodaje pytanie: Czy takie bieganie ma jakiś znaczący wpływ na energię w pracy? obawiam się, iż po bieganiu będę bardzo zmęczony w pracy. Bowiem pracuję 9,5h. Czy waszym zdaniem 30-45 min intensywnego biegania rano nie ma znaczącego wpływu na energię w późniejszym czasie?

Zmieniony przez - R.Reynolds w dniu 2009-04-16 14:43:32

Gdy ciało cierpi dusza rozkwita...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 57 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 863
Ja wstaje, wypijam kawe, robie sobie koktajl z jogurtu i owocow(mala ilosc) i odczekuje godzine- w tym czasie jestem juz na chodzie, robie co mam zrobic w domu. Biegam 30 minut lekkim tempem, potem sie rozciagam. Z rana biegam tylko wtedy gdy naprawde musze, bo zawsze mnie stawy albo miesnie bola, a w pozniejszych godzinach nigdy. Co do energi, to moim zdaniem po bieganiu czlowiek ma jej o wiele wiecej. Jak nie biegam to zle sie czuje psychicznie i jestem caly dzien ospala, ale u mnie to moze byc efekt tego ze walcze z depresja.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1139 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8505
Ja nie przepadam, zdecydowanie preferuję wieczorne bieganie. Ale ja jestem nocnym markiem - chodzę spać późno i rano ciężko byłoby znaleźć czas.

Przed treningiem: posiłek bądź coś dla zabezpieczenia mięśni. Nie warto ich palić na redukcji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 687
Doczytałem się jeszcze pewnych kwestii, które umieszcze tutaj. Napewno się komuś przydadzą.

1) Jeżeli zamierzasz biegać rano pamiętaj aby przygotować sobie wieczorem ubrania + buty! W ten sposób zaoszczędzimy rano masę cennego czasu na szukaniu ciuchów i będziemy jedną wymówkę na bieganie mniej :)

2) Poranny posiłek powinien zawierać sporą dawkę węglowodanów, minimalną białka i zero tłuszczu. Dobrym wspomagaczem jest kawka - potrafi obudzic Cię rano przed bieganiem :) dodatki: różnego rodzaju koktajle :)

3) Delikatne rozciąganie jest kluczem do uniknięcia kontuzji :) Jeżeli rano nie masz zbyt dużo czasu, postaraj się poświęcić chociaż te 5-10 min :)

4) Jeżeli masz na rano do pracy, postaraj sie poprostu położyć godzinę wcześniej. Unikniemy ZOOMBIE MODE'a rano

A Dlaczego akurat sięgnąć po poranne bieganie?

Kiedy wykonujesz ćwiczenia fizyczne Twój organizm zużywa energię, którą ma zmagazynowaną. Organizm człowieka magazynuje energię na dwa sposoby. W postaci glikogenu (w mięśniach i wątrobie) oraz w postaci tłuszczu. Glikogen to pierwsze źródło energii, po które sięgnie Twój organizm i wystarcza go na około 20 minut wysiłku fizycznego. Dopiero po 20 minutach “pracy” Twój organizm sięgnie po zapasy tłuszczu, kiedy skończą się zapasy glikogenu

W ciągu dnia zapasy glikogenu w organizmie wahają się w zależności od pory dnia i intensywności trybu życia. Najniższy poziom glikogenu w organizmie jest rano. Dlaczego? Przez całą noc Twój organizm “nic nie jadł”, a jednak ciężko pracował nad regeneracją Twojego ciała - do tego potrzeba energii (glikogen). Dlatego żeby podołać zadaniom fizycznym (np. joggingowi/biganiu) rano Twój organizm prawie natychmiast sięgnie po zapasy tłuszczu.



Zmieniony przez - R.Reynolds w dniu 2009-04-16 15:22:07

Zmieniony przez - R.Reynolds w dniu 2009-04-16 15:58:35

Gdy ciało cierpi dusza rozkwita...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak sądzicie

Następny temat

pomóżcie biednemu studentowi :)

WHEY premium