SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Szrugsy , kiedy ?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2790

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam. Kiedy najkorzystniej robić tzw szrugsy ? Z barkami , czy z treningiem plecow ? Jest jakaś zasadnicza różnica miedzy treningiem czworobocznego z barkami , a treningiem tych miesni z plecami ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777624
Dobre na środek grzbietu jest po pierwsze prawidłowe wiosłowanie. Można dołożyć jakieś dodatkowe ćwiczenie jak retrakcja kablem wchodzi w ten obszar idealnie.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777624
Anatomicznie to mięśnie grzbietu ale kiedy je trenować zależy od Ciebie i tego kiedy Ci wygodniej bo zarówno w jednym jak i drugim treningu współpracują więc wrzuć je tam gdzie objętość treningowa będzie mniejsza.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To w takim razie , lepiej będzie mi w treningu pleców . Dziękuje za odpowiedź.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777624
To też zależy często od tego jakie się ma ćwiczenia w planie. Jak ktoś ma np w treningu barków zarzuty czy rwania albo swing to wówczas na koniec takiego treningu kilka serii szrugsów i góra czworobocznego zrobiona aż miło.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Dokładnie jak się robi ruchy dynamiczne, to rzeczywiscie kaptur dosc mocno pracuje
1

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
U mnie to wygląda tak - Klatka + barki , z tym że barki tylko przód ( wyciskanie sztangi na ławeczce) i bok ( wznosy ramion) . A tył barków z treningiem pleców , wykonuje na barki wznosy w opadzie .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777624
No to możesz te szrugsy wrzucić do treningu grzbietu. A jeszcze jak w grzbiecie robisz martwy ciąg to gra gitara i szrugsy na koniec tylko dobijają czworoboczny.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mam martwy ciąg . Następnie sciąganie trójkąta do klatki i wiosłowanie sztangą w opadzie . Z tym że nie wiem czy to nie za mało dla pleców .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777624
Wszystko zależy od ilości serii i intesywności. Osobiście jak mam mało czasu to na grzbiet wjeżdża mc 7-8 serii, wiosło nachywtem 6 serii i drążek 6 serii i grzbiet załatwiony na cacy.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czyli mogę wnioskować , że najlepiej robić około 20 serii na plecy ? Ja , nie licząc rozgrzewki , to wychodzi mi 12 - 14 serii na plecy . Więc chyba lepiej jak dodam jakieś ćwiczenie , bądź zwiększę ilość serii w obecnym treningu ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Zadaj sobie pytanie czy potrzebujesz takiej objetosci treningowej jak Rion

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trener personalny - BDG

Następny temat

po proszę o plan cwiczen na biceps i triceps dla 14 latka

WHEY premium