SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

System ćwiczeń na siłownii przy boksie

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9701

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 676 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5389
dragon -

"przybyło Ci coś siły po takim treningu?i nie chodzi mi tu o siłe uderzenia tylko o siłe ogólnie pojmowaną?"

Ciężko mi powiedzieć czy przybyło mi siły statycznej, ponieważ już od ponad miesiąca unikam dużych ciężarów. A siła uderzenia wzrosła 2 razy, ale to kwestia treningu technicznego, szeregu elementów wpływających na siłę ciosu.

"z Twojego opisu wynika że ćwiczysz na większe partie mięśniowe 12-15serii po 15 lub więcej powtórzeń,dobrze zrozumiałem?"

Na większe partie mięśniowe (klata, plecy, nogi) ćwiczę 12-15 serii po 12-15 powtórzeń.

"W takim razie dość wyczerpujący ten trening musi być dla organizmu,nie wiem czy bym długo takim potrenował,ale może spróbuje"

Każdy sportowiec uprawiajacy boks, doskonale zdaje sobie sprawę, że to niezwykle ciężki i przekrojowy sport (szereg ważnych elementów składających się na jedną całość tj. kondycja, technika, szybkość, zwinność, siła, wytrzymałość i wiele, wiele innych). Dlatego wymaga też ostrego treningu. Takowy stosuję. Zobaczymy co z tego wyjdzie, narazie jestem dobrej myśli i pełen zapału do pracy.

Pozdrawiam.

Cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Scorpion17 znam te strone, ale nie znajac zwyczajow na tym forum nie zalaczalem linku. Twoj to rzeczywiscie intensywny trening.
Pamietaj tez, ze warto np. po okresie 4-6 tygodni dla regeneracji wziac sobie kilka dni wolnego, chroni to przed przetrenowaniem, ktore jest o wiele grozniejsze od nie dotrenowania.
Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 364 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3172
skorpion , kub 42 , macie po sogu dobrze gadacie i jedynie wy cos wnosicie do tematu. ole!

_-^-_

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 410 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6025
hmnnn

pisząc że na duże partie mieśniowe (klatka, nogi) robisz po 12-14 serii i podobna ilosc powtorzen mam jedno pytanie.

Np. trenning klatki składa sie z
- 12 serii tego samego ćwiczenia na klate ?
- 12 serii roznych polaczanych cwiczen na dane strefe mieśniowa ? (np. 4wyciskanie, 4 wyciskanie w doł, 4 na ławce skośnej i np. 4 serie to rozpietki ??)

chyba ta opcja 2 ... ale wole sie zapytac trenuje KB i mam ochote na taki trening :)
z gory dzieki za odp.

f*** the rulez !!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 676 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5389
Oczywiście od 12 do 15 serii różnych ćwiczeń. Na przykładzie klaty wygląda to następująco w moim przypadku:
- 4-5 serii na ławce poziomej
- 4-5 serii na ławce skośnej
- 4-5 serii rozpiętek

Rzecz w tym, aby wszystko robić w prawidłowy sposób (krótkie przerwy, duża liczba powtórzeń, maksymalna poprawność techniczna i koncentracja). A to czy zrobisz tych serii 12 czy 15 to sprawa indywidualna.


Pozdro.

Cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1070 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 8248
e tam , marudzicie dla chcacego nic trundego tylko trzeba miec czas albo bardzo umiejetnie rozplanowac treningi. ja przez ostatnie 2 lata nabralem kilkanascie kg masy a przez ten czas caly trenowalem sztuki walki, i jedynie mi to pomoglo niz w czymkolwiek przeszkodzilo :)

moderator dzialu techniki seksualne

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 12917 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 85996
to jeżelibyłbyś tak miły chciałbym prosic w imieniu swoim ale chyba nei tylko zebyś przybizył nam swój trening , mianowicie --> sztuka walki jaką uprawiasz , wiek, (żebyśmy wiedzieli gdzie sie uczysz ;) ) waga przed siłką w trakcie i aktualnie co osiągnąłes konkretnie , i chyba to co wszystkich tu interesuje twój plan treningowy jakie ćwiczenia jak miałes /masz treningi sw w jakie dni ew. dieta (wiesz żeby każdy mógł sie rozeznać co może z tego wykorzystać)tak żeby każdy mógłocenić twoje efekty i jeżeli to przypasuje to próbować dostosowac ten plan do siebie ew zmodyfikowac aby był zgodny z harmonogramem zajęc danej osoby czy jej potrzeb no i tyle z próśb , z góry , dzięki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 676 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5389
Kogo chcesz trening?

Cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 12917 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 85996
człwoieka którego post jest nade mną, czyli kolegi Blanco skoro miał taki dobry trening moze by se z nami podizelił informacjami :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1070 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 8248
wiek 22, aktualnie dzienne studia na UW.

od 17roku zycia trenowalem karate tradycyjne, jakies 2,5 roku.
po zdaniu matury zaczalem kickboxing i treningi na silowni, waga wowczas to zaledwie 62kg przy 182cm wzrostu :/ od tego momentu diametralna zmiana stylu odzywania, i podporzadkowanie sie ogolnym normom obowiazujacym przy cwiczeniach kulturystycznych , glownie dzieki lekturze dzialu odzywianie na sfd. kicka trenowalem caly czas 2-3 razy w tyg, przy wiekszej czestotliwosci jakikolwiek przyrost masy bylby jeszcze bardziej ograniczony, przy mojej szybkiej przemianie materii, najwazniejsza byla dieta i odpowiednie rozlozenie treningow w tygodniu tak aby znalazl sie czas na regeneracje i mozliwe bylo unikniecie przetrenowania.
przy odp. diecie i sumiennym treningu nawet silownia 2x w tyg potrafi zdzialac cuda, powoli co prawda, bo mowimy o metodach naturalnych, ale za to daje trwale efekty. minelo ponad 2 lata a ja mialem w silowni wiele przerw i brakowalo mi regularnoscia mimo wszystko nabralem ok 15kg masy, i zadnej oponki :) treningi sztuk walki moga dodatkowo spelniac role aerobow, ktore sa wielce pozadane przy treningu na mase.
a dokladny trening kiedys mi rozpisywal Michail, dokladnie na dni tygodnia. wystarczy przeszukac archiwum :)

moderator dzialu techniki seksualne

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

czy to mieliście - tragedia

Następny temat

Zapasy - warto?

WHEY premium