SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

System ćwiczeń na siłownii przy boksie

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9700

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a jesli moderator zlikwiduje moje konto to bede wdzieczny bo zaluje ze je zalozylem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2022
Witam, chciałem tu tylko poruszyć taką sprawe (związaną troche z tematem) że zawsze mnie zastanawiało jak ludzie trenujący SW, ćwicząc właśnie dynamicznie robią np. na klatke 10 powtórzeń 80 kg. I mam tylko takie spostrzeżenie, że 2 lata temu chodziłem na siłke przez całe wakacje... 4 razy w tygodniu... a w roku szkolnym 2 razy i ćwiczyłem cały czas na mase... (Doszedłem do wyciskania 1 raz 80kg. dla mnie to dużo...) Później przestałem ćwiczyc na siłowni i ćwiczyłem tylko na WF mniejszymi ciężarami... Po jakimś czasie już nie dawałem rady wyciskać tego ciężaru... W te wakacje robiłem sobie caly czas pompki (Doszedłem do 100 w jednej serii) i tak przez całe wakacje... Od jakiegoś czas chodze na kb 2 x w tygodniu do klubu i indywidualnie na boks co jakiś czas... Pewnego razu pomyslałem sobie, a spróbuje sobie wycisnąć te 80... chociaż pewnie mi sie nie uda... Połozylem się wycisnąłem... a pomyślałem sobie że drugi raz spróbuje bo to pewnie fart jakiś... pyk znowu wycisnąłem... Wytłumaczy mi ktoś na jakiej zasadzie to sie dzieje że mam siłe... chociaż na mase nie ćwicze ???

"Nie w teorii, lecz w praktyce"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2022
Aha dodam jeszcze że ćwicząc na mase 2 lata temu ważyłem 70-73, a teraz waże 63-64...

"Nie w teorii, lecz w praktyce"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 676 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5389
Trik - aa miałem zupełnie odwrotną sytuację. W zeszłe wakacje robiłem maksymalnie 35 pompek. Po roku ćwiczenia na masę mięśniową (pompek w ogóle nie ćwiczyłem), na ostatnim treningu ku dużemu zaskoczeniu udało mi się ich wykonać ...70

Kelvan - wydaje mi sie, że lepiej już podzielić ten trening na mniejsze i większe ciężary - na miesiące (w formie cykliczności), aniżeli zaproponowane przez Ciebie tygodnie.
Na brzuch dobry jest też trening z Flexa, stosuję go już od dłuższego czasu, wymaga poświęcenia mu 20 minut podczas dwóch-trzech treningów w tygodniu, ale jest efektywny. A biegam we wszystkie dni oprócz tych przeznaczonych na boks.
Z resztą najlepiej samemu spróbować co z tego wyjdzie, każdy najlepiej wie jak reaguje jego organizm na poszczególne formy treningów.

Cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Scorpion17 Czego Ty sie spodziewasz? Ze ktos nie znajac Cie, Twoich mozliwosci, bez testow medycznych i obserwacji, rozpisze Ci Twoj cykl treningowy? Przeciez to nierealne. Nie da sie korespondencyjnie trenowac zawodnikow. Nie raz spojrzenie w ich oczy na treningu, czy w czasie -powoduje, ze zmienia sie im planowany trening. I w pewnym zakresie kazdy jest troche inny, inaczej reaguje na bodzce treningowe.
A ogolne zasady sa znane - boks to sport wytrzymalosciowo-silowy, a nie silowy. Oznacza to wysilek o duzej intensywnosci, interwalowy, do ktorego trzeba sie przygotowac wydolnosciowo i technicznie. Trening silowy jaki by on nie byl, to tylko drobny wycinek calosci. Po dobrym treningu bokserskim to czasami jedyne na co masz ochote to tylko spac... A po kulturysycznym po zrobieniu rano kilku serii po pare powtorzen na klate, a nastepnego dnia znowu pare serii na biecps i triceps, to zakladasz dwa numery zaciasna koszulke i idziesz poszpanowac przed kumplami na miasto. I masz poczucie mocy. A jak chcesz walnac kogos w leb, to wystarczy popukac sobie w worek dwa razy w tygodniu. Zreszta znakautowac moze nawet kolarz-murarz-tynkarz-akrobata nie trzeba cwiczyc do tego boksu.

Eksperymnetuj. Cwicz kulturystycznie, lacz, rozdzielaj. Nic nie tracisz. Pozniej udaj sie na sparing z ligowym bokserem, najlepiej o dwie wagi mniejszym (zeby go nie oskarzono o zabojstwo z premedytacja i szczegolnym okrucienstwem), wartosc Twojego treningu ujawni sie sama.

I jeszcze inaczej sie trenuje kiedy co tydziec masz walke w lidze, a inaczej jak ma sie dwie w roku, jak zawodowcy, to dwie rozne bajki.

Prawde powiedziawszy, wszystko jedno... co wiekszosc z Was zrobi, bo sadzac po Waszym wieku, to zaden z Was juz wybitnym piesciarzem nie bedzie (nie ma co sie oszukiwac), zaczynac trzeba jak ma sie 12-13 lat.
W wieku 17 to chlopaki maja juz po 30 walk i sa rutyniarzami. Wiec mozecie raz byc kulturysta, a raz piesciarzem, to i tak tylko rekreacja.
Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 676 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5389
kub-42

Czy zrozumiałeś pytanie zawarte w temacie? Zapytałem o wskazówki treningowe dla systemu ćwiczeń na siłownii przy uprawianiu boksu, a ty wylewasz swoje żale na zupełnie nieinteresujące mnie tematy, jedynie nawiązując do zasadniczej kwestii. Człowieku, moje pytanie było konkretne, a ty marudzisz o przyciasnych koszulkach, o bójkach na ulicach.

Tak na marginesie, nie musisz mi tłumaczyć, że nie będę wybitnym pięściarzem. Doskonale zdaję sobie z tego sprawę i nie zamierzam nic w tej kwestii zmieniać, mam inne, lepsze plany. Podobnie jak ty doskonale się orientuejsz, że nigdy nic nie znaczyłeś i nic w tej materii również nie zdołasz już nic zmienić. Z resztą podobnie jak zarówno twoi i moi koledzy z sekcji, którzy co najwyżej zasilą wielką masę kelnerów. Czy jednak takie nastawienie wymusza zaprzestanie korzystania z wielu form treningowych, z których korzystają najlepsi?

Jeśli nie masz o czymś większego pojęcia, nie pisz, bo marnujemy czas, a pytanie nadal pozostaje bez odpowiedzi.

Cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8511
Witam wszystkich! Mój pierwszy post na sfd.
W sieci znalazłem art. http://www.dragondoor.com/articler/mode3/116/ , w którym opisany jest trening dla bokserów z uzyciem Kettlebells (nie wiem jak sie po polsku nazywa, to wygląda jak kula armatnia z uchwytem, ostatnio zdobywa popularność w USA). Wyróznia kilka faz:
1. rano - bieganie + rózne wymachy, krązenia ramion itd.
2. cwiczenia z ciezarami- mało powtórzeń, duże ciężary.
3. trening silowo-wytrzymalościowy = trening obwodowy, skladajacy sie z 2-3 cwiczen( np. rwanie 1-rącz , minuta skakanki, i znowu to samo przez 6-10min.)
To tak w skrucie, w artkule jest wiecej infu( tyle po angielsku). Mam nadzieje ze to pomoglo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Scorpion17 wykazales tutaj kilka razy, ze jestes czlowiekiem inteligentnym. W odroznieniu od wielu, potrafisz sklecic kilka sensownych zdan. Dlatego nie moge jednego zrozumiec, a przeczytalem Twoje pytanie jeszcze raz - jak nie mozesz przyswoic pojecia specjalizacji zwiazanej z uprawiana dyscyplina?
Czy ja powiedzialem, albo ktos inny, ze nie ma w treningu bokserskim treningu silowego? Oczywiscie, ze jest. Ale trening silowy dla boksera to m.in. praca na worku, boks z malymi hantelkami, cwiczenia z pilka lekarska, skakanka, praca skretowa, tak istotna w boksie i milion podobnych cwiczen, a nie tylko np. wyciskanie lezac i dwie serie na barki do polowy glowy. Nadal Cie traktuje powaznie, dlatego polecam np. ksiazke Durjasza "Trening bokserski" - tam masz to porozpisywane na cykle, ktore Cie interesuja. Na pewno sobie cos wybierzesz.
Acha... Inwektywy zostawiam bez odpowiedzi. Zycze Ci powodzenia.
I jeszcze jedno - fakt, niekiedy zwracalem sie do Ciebie, ale zwiazku z tym, ze nie piszemy sobie na priva, pisze i dla innych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 676 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5389
Na jednej ze stron internetowych znalazłem bardzo dobry trening dla adepta sportów walki, w tym właśnie boksu. Jest to system ćwiczeń opierających się na wytrzymałości siłowej. W orginale charakteryzuje się następującymi cechami :
- małe i średnie obciążenia,
- dłuższe serie - więcej powtórzeń ćwiczenia w serii (od 15 wzwyż),
- stała lub wzrastająca ilość powtórzeń,
- duża ilość serii np. 12-15,
- łączenie ciężarów z treningiem na worku bokserskim,
- mniejsze przerwy pomiędzy seriami (1-2 minuty),
- możliwe jest też wykonywanie 3-4 ćwiczeń BEZ przerwy (np. sztanga na ławce skośnej, przysiady ze sztangą, wyciąganie sztangi itp.)

Przyznam, że stosuję zmodyfikowany od powyższego system ćwiczeń na siłownii od ponad miesiąca i jestem z niego bardzo zadowolony, znakomicie wspomaga treningi bokserskie. Przedstawia się on następujaco :
- małe i średnie obciążenia,
- dłuższe serie - więcej powtórzeń ćwiczenia w serii (od 12 do 15 powtórzeń),
- stała lub wzrastająca ilość powtórzeń,
- duża ilość serii na większe grupy mięśniowe 12-15 serii, na mniejsze 10.
- małe przerwy pomiędzy seriami (maksymalnie minuta),
- trening bardzo intensywny, każda grupa mięśniowa trenowana na siłownii raz w tygodniu.

Sprawy dodatkowe : trening rozpoczęty solidną rozgrzewką i stretchingiem mięśni (około 10 minut), zakończony tym samym, lecz o mniejszej intensywności. Sesja trwa 1h 10 minut, w tym ćwiczenia stricte siłowe 50 minut.

Pozdrawiam.

Cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
I takie jedno pytanko,lub nawet więceja mianowicie:

-przybyło Ci coś siły po takim treningu?i nie chodzi mi tu o siłe uderzenia tylko o siłe ogólnie pojmowaną?
-z Twojego opisu wynika że ćwiczysz na większe partie mięśniowe 12-15serii po 15 lub więcej powtórzeń,dobrze zrozumiałem?

W takim razie dość wyczerpujący ten trening musi być dla organizmu,nie wiem czy bym długo takim potrenował,ale może spróbuje
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

czy to mieliście - tragedia

Następny temat

Zapasy - warto?

WHEY premium