SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Suplementy

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1351

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 312
Witam.
Mam takie pytanie, ponieważ jakiś czas temu przyszły mi suple i chciałbym dowiedzieć się w moim wypadku jak najrozsądniej będzie mi je brać.
Co do diety jak najbardziej jest braków w sumie nie ma, ponieważ dieta została rozpisana przez tutejszych dietetyków z forum + mimo wszystko zostały mi polecone suplementy o które pytałem w innych tematach i ustaliłem z dietetykiem konkretnie jakie kupić. Przyszedł czas, aby je wykorzystać i skoro nie mam za bardzo braków w diecie (czasem coś tam podmienię itd.) to w jakich godzinach itd.

Suplementy które posiadam:
- Kreatyna Universal (500g)
- Gainer Fitness Authority Mass Core (7000g)
- Białko Optimum Gold (2270g)
- Witaminy Olimp Vita-Min Multiple Sport

W jakie dni ćwiczę:
Wtorek 17:00
Czwartek 17:00
Sobota 12:00

Godziny posilków
7:15 - śniadanie
11:00 - II śniadanie
15:00 - obiad
19:00 - podwieczorek (po treningu)
22:00 - kolacja
00:00 - spanie

Co chciałbym się dowiedzieć?
1. Ile + ile razy dziennie przyjmować dany suplement
2. W jakich godzinach czy tam przed czym/ po czym go przyjąć

Wszystko idzie znaleźć w internecie aczkolwiek tyle ile jest pomysłów na przejmowanie suplementacji choćby kreatyny 5g x2 albo 4g x3 (na czczo, przed treningiem, po treningu). No nie będę ich wypisywał, bo wszyscy wiedzą o co chodzi + opcji jest sporo.

Z góry dziękuję za pomoc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Remik7 Ćpaj Sport
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 34667 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 254666
gainera staraj się brać tylko potreningowo, w ciągu dnia bym unikał tej opcji
zdecydowanie naturalne pozywienie będzie górą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1282 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 7168
kreatyna polecam około treningowo czyli 5g przed i po treningu
Witaminki z rana tą biała kapsułke bym brał i tą niebieska po treningu ewentulnie na noc
gainer mozesz po treningu
białka uzywaj jak np nie nabijesz sibie białka z jedzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 484 Napisanych postów 6372 Wiek 89 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 120575
Witaminy do śniadania, minerały możesz dać później jak wolisz.
Kreatyna przed treningiem 5g i po 5g
dnt 5g kiedy będziesz miał ochotę
Białko i gainer wg braków, wątpie że polecili Ci gainer i bałko jednocześnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Remik7 Ćpaj Sport
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 34667 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 254666
gainera pewnie ktoś polecił z myślą o okresie potreningowym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 312
Czyli na ten moment to tak wygląda, że

Dni treningowe:
Rano biała tabletka witamin
Przed treningiem 5g kreatyny
Po treningu 5g kreatyny
Gainer po treningu
Wieczorem biała tabletka witamin
Białko?- kiedy w takim razie przy takiej suplementacji?

Dni nietreningowe:
Rano biała tabletka witamin
Kreatyna?- według uznania co do godziny 5g?
Gainer?- wieczorem?
Białko?

Jakby ktoś tak rozpisał to byłbym naprawdę wdzięczny.
Wstępnie już mniej więcej wiadomo co i jak :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 484 Napisanych postów 6372 Wiek 89 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 120575
nie 2x biała, a raz biała raz niebieska 1 dnia. W dnt to samo.

Białko
i gainer to uzupełnienie diety. Skoro zadajesz takie pytanie, to znaczy że nie masz pojęcia o tym. Masz braki w diecie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 312
Wrrr źle napisałem po prostu... jak najbardziej biała + niebieska.
Owszem uzupełnienie diety aczkolwiek po coś dietetyk mi to wypisał i zalecił kupno.

Wielu znajomych mimo iż mają dietę nie wadzi im wypicie gainera.
Odnośnie białka to może rzeczywiście tu jest racja, bo braków jako tako nie ma.

Liczę jeszcze na pomoc odnośnie owej suplementacji, może ktoś się wypowie i podpowie co nie co.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
gainer to takie zarcie w proszku w dodatku slabej jakosci wiec jesli pokrywasz swoje zapotrzebowanie to po co jeszcze ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 484 Napisanych postów 6372 Wiek 89 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 120575
" dietetyk " mu przepisał, dlatego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 312
Jak najbardziej jestem świadom, że posiłki to priorytet i gainer to kiepski zamiennik i najlepsza opcja w przypadku niezjedzenia posiłku jak mam możliwość to żeby wypić jakoś uzupełnić po części choćby.
Aczkolwiek dlatego napisałem czy jest jakiś sens dodatkowo brać itd. przy diecie oraz w jakich porcjach.
Tak więc wszystko już jasne :)


FiQus daruj sobie takie komentarze, bo naprawdę niemiło to się czyta.
Owszem zostały mi takowe suplementy przypisane dlatego też jak człowiek o nie zapytałem i teraz wiem na czym stoję oraz jak mam się odnieść do mojej suplementacji.
Twoje jakieś żartobliwe komentarze są po prostu zbędne, uwierz :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 148 Napisanych postów 878 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 46176
gainer i bialko bierz jak braki jakies w diecie masz, jak mozesz wszystko z normalnego jedzenia dostarczyc to lepiej wybrac ta opcje
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta - redukcja

Następny temat

Trening pod redukszayn

WHEY premium