SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Strongzonk - droga do 45 cm w ramieniu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 19098

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 479 Napisanych postów 12579 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 288453
Tylko w gruncie rezczy wszyscy jestesmy ludzmi i nie mozemy sie roznic do takiego stopnia o jakim ty mowisz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Tak, człowiek ma wrodzoną awersję do nowych pokarmów. Po okresie dzieciństwa za pierwszym razem nie smakują nowe potrawy (nie nowy cukierek o niemal identycznym składzie), a pierwsze curry i tak dalej. Jest to ewolucyjny mechanizm zabepieczający przed zatruciami. Dopiero za kolejnym razem, gdy organizm nie zanotuje korelacji "nowy gatunek jeżyn->sraczka", to zaczyna smakować.

Ale to jest jedno. (Tak samo jak to, że inna kuchnia czy przyprawy rzeczywiście mogą wywołać różne problemy.) Czymś drugim jest niefizjologiczne traktowanie pokarmów. Tak jak z cukru dostarczanego z pożywieniem organizm nie zrobi białka (w uproszczeniu), tak organizm nie przyśpieszy trawienia kilkukrotnie... Kilka procent- być może taką optymalizację da się zarejestrować. Ale nie z 5-6 godzin do 20 minut. Kropka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 2580 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31633
Możemy. Eskimosi przez wiele lat, WIELE pokoleń spożywali ryby, foki, niedźwiedzie itp. Dużo mięsa, dużo tłuszczu, mało węglowodanów. Chcąc zjeść warzywa otwierali bodajże reniferom żołądki i wyciągali zjedzone przez nie jagody i inne warzywa-owoce, którymi się żywią. Choroby typu hipercholesterolemia, miażdżyca naczyń krwionośnych są wśród Innuitów rzadkością. Dopiero przejście na zachodnią dietę powoduje, że mają nadwagę, podwyższony cholesterol itp.
To tylko jeden z przykładów. Rozumiesz teraz o co mnie chodzi?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Naprawdę zaskakuje mnie i jednocześnie martwi Twój sposób wyciągania wniosków z faktów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 2580 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31633
No właśnie: nowe jeżyny nie powodują już sraczki podobnie jak kolejny program Magdy Gessler. A zatem organizm przyzwyczaja się do nich i z czasem traktuje je jak "swoje" i trawi superaśnie.
Poza tym nie pisałem, że coś, co trawić powinienem w 5-6 godzin przetrawiam w 20 minut. Ale tak z 2-3 razy szybciej niż ludzie jedzący mało jajek - jak najbardziej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1970 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 57255
Czytając początkowe posty stronga, bałem się że chłopak ciut zmądrzał.
Kamień spadł mi z serca, gdy dowiedziałem się o diecie (parówki na maśle), no i teraz - najnowszych teoriach strongomongolskich na temat 3x szybszego trawienia często spożywanych produktów

Studiujesz dietetykę, a wypisujesz takie pierdoły, że śmiech ogarnia.
Znowu robisz z siebie pośmiewisko. Na własne życzenie.

Jeżeli walczymy możemy przegrać
Jeżeli nie walczymy jesteśmy przegrani.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
z tym, że to raczej niedźwiedzie zjadały eskimosów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 1402 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 18065
Strong Ty uczysz sie cos w tej swojej szkole czy tylko studiujesz?? Bo jesli te swoje teorie wynosisz z zajec to zaczynam sie obawiac o polski system szkolnictwa. Jednak czyta sie to z usmiechem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
https://www.sfd.pl/[Art]_Carb_cycling__Manipulowanie_węglowodanami_alternatywnie-t425735.html

https://www.sfd.pl/[Art]_Carb_Cycling__Zasady_manipulacji_węglowodanami-t425739.html

Ja akurat stosuję trochę prostszą wersję Carb Cycling. Po prostu w dzień treningowy mam high carb ( węgle to głównie brązowy ryż, kasza, razowiec no i po treningu jakiś owoc) a w nietreningowy low carb.

Może i bardzo uproszczona wersja CC, ale jestem pierwszy raz w życiu zadowolony z redukcji. Bo najczęściej było tak, że spadała siła i chęć do treningu i po prostu miałem dosyć. A na tym uproszczonym CC czuję się znakomicie.

Tylko wiesz, High Carb nie oznacza "żremy mnóstwo g.ównianych węgli"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a kcal codziennie maja byc takie same czy przy dnia low carb ma byc mniej?
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Split 4x tyg - ocena/poprawa

Następny temat

Nowy trening po 3miesiącach

WHEY premium