SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Strongzonk - droga do 45 cm w ramieniu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 19067

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 2580 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31633
Siemacie ludzie. Powracam do was z miesięcznej banicji.

Na początku pragnę podziękować _Kifowi_, który to dał mi tego bana. W uzasadnieniu napisał: "Wystarczy już tej wiochy. ZNAJDŹ SOBIE ŻYCIE". Te drugie zdanie okazało się strzałem w dziesiątkę. Dzięki temu, że mniej siedziałem na sfd, uporządkowałem parę swoich prywatnych spraw.

No dobra, przejdźmy teraz do rzeczy. Zakładam po raz już 3 dziennik treningowy. Moje poprzednie były usuwane lub zamykane, może ten dotrwa do 300 stron. Jak to mówią do 3 razy sztuka, pożyjemy-zobaczymy.

Moim głównym celem treningowym jest dojście do 45 cm w obwodzie ramienia. Jak niektórzy z was może pamiętają, wcześniej przez kilka miesięcy moim priorytetem były nogi. Znudziło mnie to i po ponad miesięcznej przerwie postanowiłem zmienić priorytet z nóg na ramiona. Niektórzy użytkownicy youtube pisali mi w komentarzach pod najnowszymi filmikami, że mam staż 9 letni, a wyglądam jak sezonowiec. Dlatego jak każdy sezonowiec kładę szczególny nacisk na ramiona. A tak na poważnie: chcę dojść do 45 cm w ramionach, ponieważ znalazłem sposób trenowania ramion, który daje szybkie przyrosty w masie mięśni ramion. Szerzej o nim napiszę jakby coś później. Poza tym stwierdziłem, że jak na swój staż mam bardzo małe ramiona. Czas to zmienić. Planuję dojść do 45 cm do końca czerwca. Jeśli się nie uda, to trudno.

Moim drugim podrzędnym celem treningowym jest schudnięcie w pasie. Czyli po prostu obniżenie poziomu BF o kilka procent. Dlatego też będę co jakiś czas mierzyć obwód swojego pasa. Chcę zastosować zasadę używanę przez m.in.: Phila Heath'a. Zasada brzmi: Gain up into the contest. To znaczy zamierzam przybierać na masie mięśniowej przy okazji tracąc tkankę tłuszczową. Dlatego od 12 marca równolegle do treningu siłowego stosuję trening aerobowy. Ćwiczę 2-3 razy w tygodniu siłowo i 2-3 razy wydolnościowo.

Moje obecne wymiary:

Wzrost - 174 cm

Waga - 88 kg

Obwód pasa - 99 cm

Obwód ramienia - 41 cm

Obwód łydki - 41 cm

Obwód uda - 62 cm

Serdecznie zapraszam do śledzenia tego dziennika i kulturalnej wymiany spostrzeżeń.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Zamykam temat za to "wypyerdalać" i "won". Histeryzuj sobie gdzie indziej Panie Zaawansowany. Za założenie kolejnego tematu w tym dziale BAN.
Spokojnych Świąt.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Oczywiście, że będę kibicował! Do trzech razy sztuka, może ten dziennik będzie (w miarę) normalny!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 433 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8281
strongzonk
Moje obecne wymiary:

Wzrost - 174 cm

Obwód pasa - 99 cm




licza sie dla Ciebie tylko obwody czy estetyka sylwetki rowniez ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 2580 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31633
Na wstępie podam wypiskę z dzisiejszego treningu. Pomimo, że priorytet jest na ramiona, tydzień zaczynam od treningu nóg:

ŁYDKI

Wspięcia na palce siedząc - 60kgx15
70kgx10
75kgx8
80kgx6

Wspięcia na palce jednonóżnie z obciążeniem - 2 sztabkix10
3sztabkix8
4sztabkix6

UDA

Przysiady ze sztangą trzymaną z przodu - 75kgx11
85kgx10
95kgx6
105kgx4

Wykroki tylne ze sztangą - 55kgx10
65kgx8

Wyprosty nóg na maszynie siedząc - 2 sztabkix8
3sztabkix6
4sztabkix4

Uginanie nóg na maszynie leżąc - 15 powtórzeń
8 powtórzeń
2 powtózenia

"Stół" - 20kgx10
30kgx6

UWAGI

Znakomity trening. Łydki miałem spompowane od samego początku. Czułem pompę i lekkie pieczenie. Uda również miałem spompowane. Coraz lepiej wykonuję technicznie przysiady. Sztangi prawie w ogóle nie muszę trzymać. Samymi barkami blokuję ją. Zanotowałem przyrost siły w przysiadach i wspięciach na palce siedząc. W przysiadach zacząłem od sztangi 10kg cięższej i skończyłem na sztandze 10kg cięższej niż tydzień temu. W wykrokach nie nabrałem jeszcze idealnej techniki, ale pracuję nad tym. Wyprosty nóg robię ostatnio na mniejszym ciężarze, bo w każdym powtózeniu przytrzymuję ciężar w szczytowej fazie ruchu na 2 sekundy. W uginaniu nóg nie podałem ciężaru, bo nie pamiętam.

Idę zjeść kotlet z piersi z kurczaka z ryżem białym i ogórkami kiszonymi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 2580 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31633
Dzięki Darek.

Bjs - liczą się dla mnie przede wszystkim obwody, ale pragnę mieć w miarę sportową sylwetkę. Nie chcę być zapasionym miśkiem. Dlatego ćwiczę również wydolnościowo, by spalić trochę tłuszczu. Poza tym poprawiam kondycję, a właściwie robię kondycję, bo nie można poprawiać czegoś czego się nie ma.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 433 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8281
to dobrze, bo praktycznie metr w pasie przy dosc niewielkim wzroscie to sporo za duzo, wiec jest co zrzucac. Zycze wytrwalosci i pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1929 Wiek 110 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29416
Powodzenia , spalaj tłuszcz bo duzo masz w pasie , wklej foty!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 2580 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31633
Spalam tłuszcz. Fot sylwetki nie będę wrzucać, ale filmiki jak najbardziej. Wszystko w swoim czasie.

Zapomniałem dodać: łydki rozciągałem w przerwie pomiędzy każdą z serii. Natomiast uda w co drugiej co trzeciej serii. Ostatnio rozciągam nogi nie na koniec, bo wtedy zwykle nie mam już sił i chęci na to. Robię to pomiędzy seriami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Rozumiem że poprzedni cel został osiągnięty?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 2580 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31633
No właśnie nie. Zanotowałem poprawę w muskulaturze ud i łydek. W łydkach przybył mi 1 cm lub 2, w udach około 3. Nie odszedłem do 150 kg w przysiadach. W lutym przysiadałem kilka razy z 115 kg sztangą. Po prostu znudził mi się tamten cel treningowy i zacząłem nowy. I tak ogólnie jestem zadowolony, bo siła i masa mięśniowa nóg wzrosła. Nie olewam nóg, zatem może mimochodem dojdę do 150 kg w przysiadach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Czyli brakuje Ci konsekwencji. A wraz z tymi cm w udach i łydkach przybyło ich kilka w pasie, czego nie dało się nie zauważyć na filmach.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Split 4x tyg - ocena/poprawa

Następny temat

Nowy trening po 3miesiącach

WHEY premium