SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Stosunek B:T:W w diecie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1808

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 605
witam, diete jako tako mam juz ulozona na 7 dni tygodnia, zatem z uzyciem roznych zamiennikow itp itd, prosilbym Was o sprawdzenie i ewentualnie poprawienie stosunku B:T:W w mojej diecie.
Dodam, ze jestem ektomorfikiem, ok 60kg ( na pewno nie wiecej na 178cm wzrostu, 19 lat i zalezy mi oczywiscie na przytyciu. Proponowana mi byla dieta na mniej wiecej 3000-3500 kcal.
Zatem:

Pon: 170B/114T/389W/ 3287 kcal
WT: 187B/142T/396W/ 3637 kcal
Sr: 170B/126T/420W/ 3543 kcal
Czw: 164B/120T/413W/ 3415 kcal
Pn: 180B/141T/372W/ 3496 kcal
Sob: 169B/106T/354W/ 3069 kcal
Nd: 169B/110T/389W/ 3255 kcal

i do tego aby sie dopasac bylbym w stanie przez miesiac narazie dorzucic TREC Mass XXL 4800g
dodam jeszcze raz, ze zalezy mi aby w miare urosnac jeszcze jesli sie da, no a najwazniejsze przytyc, zeby byl material do cwiczen :]
oraz pytanie czy ten stosunek B/T/W jest w miare odpowiedni, jesli nie to prosilbym o jakas korekte.
pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 174 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 15970
jesli ktos jest prawdziwym ekto to niewiem czy btw na poziomie 2b 1t i np. 8g WW tez jest dobrym wyjsciem i wjdzie mu to na zdrowie.


pozatym zauwazylem ze czesto wala 2,2b 1,5g tluszczui jescze 6WW - to jest dla mnie smierc ;/ - wg. mnie to spowolni metabolizm - i zamiast wlasnie "czysto "rosnac"zacznie tyc- to moje spostrzerzenia na sobie niestety ;/

Zmieniony przez - keycity w dniu 2008-06-06 15:27:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Białka masz za dużo, 2,2 g na kg masy ciała Ci wystarczy, tj. około 132 g białka. Tłuszczy daj 1,5 g, tj 90 g. Taka ilość białek i tłuszczy daje Ci około 1340 kcal. Węgli daj 6 g, to będzie 360 g. Łącznie będziesz mieć kaloryczność 2780. I właśnie z takiego pułapu bym proponował zacząć, jak masa nie będzie szła to dorzucisz kcal. Lepiej zaczynać z mniejszym dodatkiem i dodawać kalorii jak nie pójdzie, niż na początku dowalić kcal i przybrać dużo fatu w krótkim czasie i potem żałować. ZDR.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 251 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1691
IMO tłuszczu za dużo, Studensky Albo wóz, albo przewóz,tzn. albo się robi low carba i masakryczną ilość tłuszczu, albo dietę zrównoważoną i wtedy 1g/kg masy, nie więcej.
SZJEE, mógłbyś określić swój typ metabolizmu? Bo to też ma znaczenie.

be like water...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 6262 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25443
najwazniejsze przytyc, zeby byl material do cwiczen :]


ze chcesz z tłuszczu budowac miesnie? tak sie nie da, to są dwie inne tkanki, i najlepiej jak od razu bedziesz chciał miesień z możliwie małym fatem.


BTW ułóż do początku, bo to nie przejdzie, proponuje zrobic tak:

B-2g/kg
T -1g/kg
W- wegle do uzupełnienia bilansu

miesnie nie rosną od białka, tylko od proporcji miedzy btw

zdr

życie jest za krótkie żeby byc małym



http://www.sfd.pl/Rola_tłuszczy_-_art_by_szoho-t185012.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 605
SZJEE, mógłbyś określić swój typ metabolizmu? Bo to też ma znaczenie.
Ektomorfik, metabolizm mega szybki, co wypije to wypoce co zjem to .... ;) roznie bywa ale czasem nawet 10 min po jedzeniu moge sie przejsc do wc.

Dzieki za pomoc, oczywiscie wiem, ze tkanka miesniowa i tluszczowa to dwie odrebne sprawy i z tluszczu miesni sie nie robi, chodzilo mi o to, ze tluszczu w moim przypadku troszke by sie przydalo, a nie tylko sam material na miesnie ( chyba, ze sie myle )
Zaraz zmienie dietke troche w takim razie, uszczuple ja do ok 3000 kcal, wyrzuce pare rzeczy i bedzie ;) i w takim przypadku pewnie nie polecacie dopychacza w postaci gainera? ponoc niektorzy przybieraja na nim ( 4800g mass xxl )3-6kg i mnie przytycie w dosc krotkim czasie sadze, ze by sie przydalo i na tym mi dosyc zalezy.
Jak uwazacie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tłuszcz nie jest materiałem na mięśnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 605
tak wiem, podkreslilem to, jedynie zasugerowalem ze moglbym przytyc jakby troche na miesniach a troche na samym tluszczu poniewaz go mam bardzo malo. I pewnie tutaj sie myle tak ? Przytyc mam tylko na samych miesniach ? czy poprostu musi byc tylko odpowiedni stosunek B/T/W ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 102 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1046
jaki jest twój cel ?

oceniaj bliźniego po łapie jego

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2653
SZJEE, Ja na twoim miejscu odpuscil bym gainera ( szkoda kasy). Sam jestem ekto i jak zaczynalem 1 miesiac i 2 tyg. temu diete to wazylem 66kg przy 187 a dzis waze 74kg ( nie jest to jakos dużo ale ja jestem zadowolny, nie otluscilem sie wogole i nie mam rozstepow ) Do tego cwicze na razie 3 razy w tyg. "trenigiem domatora" i w lapie przyszlo mi 4 cm :D (co prawda z 29 do 33 ale i tak sie ciesze ) A z miesiac smigam na silke, bo strasznie sie wkrecilem. Diete trzymam podobnie jak ty na poziomie 3000-3200 kcal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 605
Najwazniejsze to przytyc, bom chudy zbyt jest ;) to jest moj cel 1, a drugi to zeby faktycznie to nie byl tluszcz jak u ludzi siedzacych 24h przy kompie tylko miesnie...;P i chyba po tej refleksji w sumie juz nie mam wiecej pytan i zalece sie do wskazowek z stosunkiem BTW ;P
I chyba kupie Serious Mass to 5kg bo przecena jest, niech sobie narazie lezy, zobaczymy jak pojdzie najpierw sama dieta ile doda mi na wadze rzeczywistej i jak to przelozy sie na miesnie itp
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 605
SZJEE, Ja na twoim miejscu odpuscil bym gainera
tak, tak, ja zostawie go sobie chyba jak juz tylko na "chude dni" w ktorych nie udaloby mi sie uzyskac codziennej dawki jedzenia.
Dzieki za wskazowki :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Aktywne dziewczyny POMOCY

Następny temat

Czy WODA może szkodzić?

WHEY premium