SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Stoję w miejscu

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2041

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3167
Witam!
Kiedyś nie mając zielonego pojecia cwiczyłem kazda partie miesni dwa, a nawet trzy razy w tygodniu (dokladniej: biceps, triceps, klata, brzuch-wiem że to nie sa wszystkie partie mięśni :D) wszystko było ok siła jako tako rosła, przybierałem na masie mieśniowej, aż wkońcu dowiedziałem sie, że każdą partie mieśni powinno sie cwiczyc 1x, gora 2x(trning na rzeźbę) Od jakiś 2 mięsiecy postanowiłem tak cwiczyc. W poniedziałek robie klate, we wtorek biceps, w środe przerwa, w czwartek triceps, a w piatek podciągam sie na drążku dodatkowo codziennie robie a6w i sobota, niedziela przerwa. Trening stram się robi bardziej na masę, ale różnie bywa. Dokładniej:
klata:
4x WYCISKANIE SZTANGI W LEŻENIU NA ŁAWCE POZIOMEJ powtórzeń: 12 czasami w ostatniej serii jak nie dam rady to 11 lub 10.
4x WYCISKANIE SZTANGIELEK W LEŻENIU NA ŁAWCE SKOŚNEJ-GŁOWĄ W GÓRĘ -powtórzeń: jw.
4x ROZPIĘTKI ZE SZTANGIELKAMI W LEŻENIU NA ŁAWCE POZIOMEJ- powtórzeń: jw.
PRZERWY POMIEDZY SERIAMI OK 3 MIN.
biceps:
4x UGINANIE RAMION ZE SZTANGĄ STOJAC PODCHWYTEM- powtórzeń: ja w trningu na klatkę.
4x UGINANIE RAMION ZE SZTANGIELKAMI STOJĄC PODCHWYTEM(Z „SUPINACJĄ" NADGARSTKA)- powtórzeń: 24x na przemian jedną i drugą reką.
3xUGINANIE RAMION ZE SZTANGĄ NA „MODLITEWNIKU"- powtórzeń: 12
PRZERWY POMIEDZY SERIAMI OK 3 MIN.
triceps:
4x WYCISKANIE „FRANCUSKIE" SZTANGI W LEŻENIU- powtórzeń: 12
4x WYCISKANIE “FRANCUSKIE" JEDNORĄCZ SZTANGIELKI W SIADZIE- powtórzeń: 12
4x PROSTOWNIE RAMIENIA ZE SZTANGIELKĄ W OPADZIE TUŁOWIA powtórzeń: 12
PRZERWY POMIEDZY SERIAMI OK 3 MIN.
na drążku podcigam się 4x nadchwytem na jak najszerszym się da(drążek w futrynie :/) po 10,8,8,7 powtórzeń( i idę w górę ;).
PRZERWY POMIEDZY SERIAMI OK 3 MIN.

No i od tych 2 miesięcy siła przestała mi rosnąc, a nawet mam wrażenie że zaczeła spadac, nie widze żadnych efektów. Czy to dlatego, że jade cały czas tym samym planem, czy dlatego że mięśnie przystosowały się do mojego poprzedniego planu(o ile to można tak nazwac) Dodam że cwiczę w domu i mam:
-ławke 530 YORK FITNESS
-modlitewnik
-gryf prosty
-gryf łamany
-2 sztangielki
-około 120 kg obciążenia (wrazie co to się dokupi ;])
no i pozatym: rowerek trningowy i drążek.
To wszystko mam jakieś 2 lata, ale działo się tak, że zaczynałem cwiczyc i po 2 miesiącach przestawałem. Dopiero od jakiegoś roku zacząłem cwiczyc bardziej intensywnie. Narazie w bicepsie mam: 37-38cm, przedramie: jakieś 32cm, w klatce nie wiem, napewno sporo ponad 100cm, na klatkę wyciskam 100kg. Mam 16 lat, 183cm wzrostu i ważę 76 kg.
Proszę o jakieś rady co zmienic, bądź dodac, co robię źle.
Za wszeli odpowiedzi z góry dziękuję.
pozdrawiam
JIMY 2X RAZY
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 2566 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 10268
Zacznij trenować wszystkie partie mięśniowe - to po pierwsze. Po drugie to jeżeli ćwiczyleś tym planem przez 2 miesiące to nie dziw się, że masz stagnację. Powinieneś teraz zrobić sobie tydzień lżejszych treningów i ponownie zabrać się za intensywne trenowanie. No i poza tym sam trening nie sprawi, że mięśnie urosną. Musisz zadbać o dietę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 107 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9118
Rozumiem JIMY 2x gdy robiłeś 2*w tygodniu to szło ci lepiej niż teraz gdy robisz mięsień raz na tydzień. Widzisz jednym z mitów pokutujących na tym forum jest to że każdy mięsień trzeba robić raz w tygodniu co jest kompletną bzdurą, bo można robić z lepszym skutkiem częściej np co 4-5 dni tyle że trzeba umiejętnie ułożyć plan żeby się nie zarżnąć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3167
No tak,lepiej mi szło gdy robiłem dwa razy w tygodniu ;]. No i nie wiem za bardzo co teraz robic, teraz się kompletnie zamotałem. Ogólnie to nawet gdzieś tak po 5 dniowej przerwie czuje sie bardziej na siłach, niż po tygodniowej. Czyli mam zmienic plan na jakiś inny (bo doszło pewnie do tej stagnacji) i cwiczyc dwa razyw tygodniu, czy raz w zupełności wystarczy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 2566 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 10268
Nie jest powiedziane, że musisz ćwiczyć każdą partię raz na tydzień i kropka. To jest ogólna dla zasada dla "zielonych", którzy dopiero się uczą o treningu i popełniają duże błędy w układaniu planów i diecie. Jeżeli jak mówisz trenowałeś już jakiś czas i wiesz, że twoje mięśnie lepiej reagują jak są trenowane raz na 4-5 dni to nie widzę przeszkód żebyś tak robił. Odpowiednio ułożony plan treningowy i jedziesz z tym koksem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 711
Ja też tak myślę... Jadę każdą partię raz w tygodniu i stoję w miejscu. Jak robiłem 2 razy w tyg partię to np. w bicu szło 1 cm na miecha a teraz stoję w miejscu. Ale jeszcze tak pojadę ponad miesiąc i jak tak dalej pójdzie to jadę 2 razy w tyg partię. Pozdro i powodzenia.
PS. Słuchaj swojego ciała... Każdy ma inny organizm i na każdego różnie działa.

"Dlaczego ludzie maleją??lepiej maleć niż rosnąć?Dlatego, że rosnąć trzeba długo,a maleć można prędko.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1422 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11303
JIMY 2x - zrób sobie porządny split na każdą partie 1x w tygodniu i daj do oceny. Twój obecny trening jest raczej denny.

Pozdrawiam

Szczyt siły - wyprostować gryf łamany.

Faceci rodzą się piekni, kobiety muszą się malować .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3167
Dzięki za rady . Wiem że ten plan jest denny, bo jakoś wcześniej nie brałem treningu na poważnie, chciałem poprostu nabrac troche masy mięśniowej, ale teraz mnie to wciągneło i chcę się dlaej rozwijac. Tylko teraz zabardzo nie wiem co zmienic w tym planie, oczytalem się już wiele postów, poradnikow i się trochę zamotałem . Wiem że teraz będę jednak cwiczyc 2x w tygodniu każdą partię. Czy mogę liczyc tu na jakąś pmoc dotyczącą planu? Narazie chciał bym nabrac trochę masy, a dopiero później się rzeźbic. Jeszcze raz dzięki za rady ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 2566 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 10268
Zrób jakąś rozpiskę i wrzuć na forum to wtedy się skoryguje błędy. Jeśli chcesz ćwiczyć każdą partię 2 razy w tygodniu to na duże partie rób 9 serii a na małe 6. Teraz ułóż coś i wklej a ja ocenię
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3167
A i jeszcze się zastanawiam, nie wiem czy wiczy barki bo boję się trochę o kręgosłup to samo się tyczy nóg i martwego ciągu. Mam dopiero 16 lat i boję się że w poźniejszych latach będę miał jakieś problemy przeznieprawidłowe wykonywanie cwiczeń. A czy z planu, z pierwszego postu nic się nie da zrobic, jakiś poprawki itd. czy cały plan trzeba ułożyc od początku?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 2566 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 10268
Z tego co widzę, to w tamtym planie ćwiczysz tylko bicepsy, tricepsy i klatkę. A co z resztą ?

Każde ćwiczenie poprzedzone rozgrzewką i zrobione z rozsądkiem i poprawną techniką prowadzi do rozwoju ! Jesteś już w odpowiednim wieku by móc robić wszystkie ćwiczenia.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przerwy a liczba powtórzeń w seriach

Następny temat

Trening na mase do ocenki

WHEY premium