SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sporty chwytane - kondycja i wytrzymałość

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9972

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 175 Napisanych postów 559 Wiek 23 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 51806
Niegocin
Siła jest bardzo ważna. Jestem fizolem i nawet kiedy odstaję technicznie to i tak potrafię przełamać przeciwnika swoją siłą. Tylko u mnie nie ważne w jakim jestem okresie przygotowawczym to i tak przynajmniej 1 trening jest typowo siłowy. Taką mam swoją grę :D

Ja też jestem fizolem, nigdy nie walczyłem z zawodnikiem mojej kategorii wagowej i wiekowej, który byłby ode mnie silniejszy. Problem w tym, że usztywniam sie w walce i wtedy walczę mało dynamicznie. Stoję na sztywnych nogach jak bocian i nie mogę wykonać ruchu. Dlatego doszedłem do wniosku, ze trening siłowy raczej mi przeszkadza, niż pomaga i na razie to się potwierdza. W wakacje ćwiczyłem dużo lżej niz w poprzedniuch latach i moje judo wyglada dużo lepiej. W dodatku jestem silniejszy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
zależy jak wykonujesz ten trening siłowy!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 175 Napisanych postów 559 Wiek 23 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 51806
Antos098
zależy jak wykonujesz ten trening siłowy!

To takie cwiczenia, które wykonuja wszyscy judocy. Dociąganie i wypychanie sztangi, wiosłowanie gryfem, rozpięcia hantlami, brzuszki na ławeczce z kaflem na karku, pompki z kaflem na plecach, odgiecia z hantla w wyciągnietych do przodu rękach, obroty kaflem, russian twist z kaflem, "kafar" piłka lekarską, podciągnięcia na zawieszonych na drążku rękawach, podciągnięcia poziome i tyle. Nie robie tylko przysiadów, bo mnie bolą kolana, zamiast przysiadów robię starty z miejsca z workiem bułgarskim na ramionach i marsz z workiem, tak, zeby kolana prawie doitykała maty.
W tym roku robiłem tylko podciągniecia, russian twist i brzuszki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
KrzyśK
Antos098
zależy jak wykonujesz ten trening siłowy!

To takie cwiczenia, które wykonuja wszyscy judocy. Dociąganie i wypychanie sztangi, wiosłowanie gryfem, rozpięcia hantlami, brzuszki na ławeczce z kaflem na karku, pompki z kaflem na plecach, odgiecia z hantla w wyciągnietych do przodu rękach, obroty kaflem, russian twist z kaflem, "kafar" piłka lekarską, podciągnięcia na zawieszonych na drążku rękawach, podciągnięcia poziome i tyle. Nie robie tylko przysiadów, bo mnie bolą kolana, zamiast przysiadów robię starty z miejsca z workiem bułgarskim na ramionach i marsz z workiem, tak, zeby kolana prawie doitykała maty.
W tym roku robiłem tylko podciągniecia, russian twist i brzuszki.


i sie dziwisz koleżko, że byłeś sztywny?
Twój trening wręcz to promował

a ja mówię o czymś takim :
-wejścia na gumie do ippon
- zarzuty sztangi na pierś (własna waga ciała lub jeśli jesteś słaby to przynajmniej połowa!)
- wyciskopodrzut workiem
- skoki żabie na macie
- wychwyty z karku
- lina - wspinaczka
- burpees z talerzem
- wykluczanie talerzami
- pompki w staniu na rękach
- podciąganie na szmacie (jak silny to jedną ręką!)
- skakanka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 175 Napisanych postów 559 Wiek 23 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 51806
Antos098


i sie dziwisz koleżko, że byłeś sztywny?
Twój trening wręcz to promował



Przepraszam, ale czy Ty widziałes kiedyś jaki trening siłowy robia judocy? Bo to co ja opisałem, to standard zarówno w klubach, jak w kadrze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
KrzyśK
Antos098


i sie dziwisz koleżko, że byłeś sztywny?
Twój trening wręcz to promował



Przepraszam, ale czy Ty widziałes kiedyś jaki trening siłowy robia judocy? Bo to co ja opisałem, to standard zarówno w klubach, jak w kadrze.


a co mnie to obchodzi? tak szczerze
to, że ktoś tak robi w kadrze nie znaczy, że robi dobrze.
zobacz zatem jak ćwiczy kadra Gruzji czy nawet dalej
w samej Japoni judocy potrafią trenować z sumitami - ciężkie treningi siłowe

Nie zamykaj się na polski zaścianek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 175 Napisanych postów 559 Wiek 23 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 51806
Antos098
KrzyśK
Antos098


i sie dziwisz koleżko, że byłeś sztywny?
Twój trening wręcz to promował



Przepraszam, ale czy Ty widziałes kiedyś jaki trening siłowy robia judocy? Bo to co ja opisałem, to standard zarówno w klubach, jak w kadrze.


a co mnie to obchodzi? tak szczerze
to, że ktoś tak robi w kadrze nie znaczy, że robi dobrze.
zobacz zatem jak ćwiczy kadra Gruzji czy nawet dalej
w samej Japoni judocy potrafią trenować z sumitami - ciężkie treningi siłowe

Nie zamykaj się na polski zaścianek

A co Ciebie upoważnia do pisania z wyższościa o polskim zaścianku? Z tego co napisałeś wynika, że nie masz żadnej wiedzy, ani doswiadczenia. Ja trenowałem też z kadrą Rosji (u trenera Lvova) i oni siłe robia mniej wiecej tak samo jak my. Tyle, ze Lvov na drugim treningu zwolnił mnie i jeszcze paru chłopaków z wiekszości ćwiczeń i kazał robic całkiem co innego, niż pozostali zawodnicy. A polscy trenerzy każą mi rąbać równo z resztą i stąd biora sie problemy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
ja nie mam kurva wiedzy?
to możesz podglądnąć i moje treningi i to co piszę
tak, to jest polski zaścianek i udowodniło to już wielu sportowców, którzy przeszli "transformację" sportową w innym kraju
byłem w kadrze zapasów - co to zmienia w dyskusji? NIC
i w dupie to mam kto był w jakiej kadrze - czy to ja czy Ty czy ktokolwiek inny
to co przedstawiłeś to trening by się idealnie usztywnić, stąd potem takie głupie mity, że siłówka usztywnia...jak się robi to nieumiejętnie to tak - usztywnia i usztywniać będzie
rotatory barków chociaż ćwiczysz? dźwignie paliczków? m. nadgnykowy, podgnykowy? manipulatory? ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 175 Napisanych postów 559 Wiek 23 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 51806
Antos098
ja nie mam kurva wiedzy?
[...]..

Tak właśnie na podstawie zestawu ćwiczeń, które zamiesciłes twierdzę.
Co wiecej, proponujesz żeby nasladowac Gruzinów, a mam watpliwosci, czy potrafiłbyć wskazać Gruzje na mapie, bo ze jakikolwiek trening Gruzinów oglądałeś, to nie sądzę.
Dziekuje za rozmowę.


Zmieniony przez - KrzyśK w dniu 10/8/2018 5:07:28 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
daremny jesteś
zastanawiaj się dalej czemu Cię kolana bolą
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem z zaciśnięciem pięści

Następny temat

Przykre sytuacje podczas treningu

WHEY premium