SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z zaciśnięciem pięści

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3099

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 199
Cześć! Mam problem z prawidłowym zaciśnięciem pięści. Kiedy je zaciskam wszystkie palce są rowno oprócz palców wskazujących. Jest to bardzo kłopotliwe ponieważ kiedy chcę uderzyć dwoma kośćmi górnymi palców, musze dosyć wygiąć nadgarstek żeby nie wybić/połamać palca wskazującego. Miał ktoś może taki problem?

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 793 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11206
SzK
Jak jest argumentowany ten sposób uderzania?

Pewnie można było by o tym książkę napisać. Ale tak w dużym skrócie, to znam kilka osób co poważnie uszkodziły sobie rękę uderzając mniejszymi kostkami. No i w zasadzie to w Karate argumentuje się to mniejszą powierzchnią styku przy uderzeniu. Przykładowo potraktujmy wszystkie kostki jako równe rozmiarowo, to uderzając 2, to powierzchnia jest o 1/2 mniejsza niż przy uderzeniu 4. Zaznaczam, że ja mówię o uderzeniach z gołej łapy!
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 793 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11206
A jak Ci idzie robienie pompek na pięściach?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111617
Do tej pory spotkałem jedną osobę z takim problemem (oprócz Ciebie). Otóż, ta osoba pierwszy raz w życiu pojawiła się na treningu sportów walki. Rozwiązanie było zaskakująco proste - wystarczyło odpowiednio zacisnąć pięść. Mieliśmy z tego ubaw do samego wieczora, a nawet na następnym treningu!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 199
Nie to nie chodź o zaciskanie pięści. Dużo osób w internecie mówi, że to problem z zaciśnięciem pięści ale to nie to. Po prostu jak bardzo bym tego palca nie próbował wpychać on odstaje. Oczywiście jestem w stanie ułożyć palce równo ale wtedy jako tako uderzać moge pięścią skierowana pionowo, poziomo musze wyginać nadgarstek. Jeśli chodzi o pompki na kościach jest to samo muszę wyginać nadgarstek ci jest kłopotliwe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 199
Byłem w kilku miejscach na treningach muay thai i każdy się dziwił ale nikt nie potrafi pomóc bo to raczej niespotykane :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 137 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 6643
A może coś innego jest Twoim problemem ,nie ten palec,tylko tak przenosisz na niego koncentrację swoich innych problemów ....?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 258 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 10995
łapa sie zmieni w czasie jeszcze, owin kosci owijkami bardziej i sie wyrowna, w rekawicy bedzie ok/
i nie uderza sie 2 kostkami tylko cala piescia
pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111617
Zasadniczo nalezy skupiac sie aby uderzać kością palca serdecznego. Wtedy nadgarstek ustawia się najbezpieczniej. Nie wiem skąd wziął się mit uderzenia dwoma pierwszymi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 793 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11206
yoseph
i nie uderza sie 2 kostkami tylko cala piescia

Uderza się 2 kostkami, choć nie w każdej SW.

SzK
Nie wiem skąd wziął się mit uderzenia dwoma pierwszymi.

Z Karate tradycyjnego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111617
Jak jest argumentowany ten sposób uderzania?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 199
Dobra dobra to nie dyskusja o tym, którymi kośćmi należy uderzać. Byłem u ortopedy sportowego, powiedział mi że mam skrócony zakres ruchu w stawach, coś o ścięgnach albo mięśniach. To dopiero można ustalić po dokładniejszych badaniach. Zalecił mi branie kolagenu oraz rozciąganie palców pod ciepłą wodą, przez miesiąc. Jeśli to nie pomoże to dokładniejsze badania i są inne sposoby. Powiedział mi też że można to bez problemu zrobić operacyjnie ale to raczej wykluczam. Będę pisał jak moje postępy gdyby ktoś kiedyś miał podobny problem.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Uzębienie na sztuki walki

Następny temat

Sporty chwytane - kondycja i wytrzymałość

WHEY premium