SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sporty chwytane - kondycja i wytrzymałość

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9970

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
Pytanie jaki staż treningowy ma kolega DOOBERMAN. Inaczej kondycję będzie budował poczatkujący inaczej zawodowiec.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 793 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11206
MMA
Równie dobrze mogli wziąć tego tego mistrza z pakerni aby zmierzył się z kolarzem, gimnastykiem, pływakiem, itd. W każdej dyscyplinie także by przegrał nawet z 13-latkiem.
A czy któryś z wymienionych przez ciebie sportowców nie mógł by pójść spróbować się na siłce? Bo mi się wydaje, że starczyło by im pary. Oczywiście maksymalna udźwig mieli by mniejszy, ale nie to było porównywane...
MMA
Nie za bardzo widzę analogię. Pudzian około roku przygotowywał się do występu w KSW. Podobno także miał styczność z SW - trenował boks i karate. Ile ten mistrza z pakerni przygotowywał się do tych mongolskich zapasów?
Ty poważnie nie widziałeś jak Pudzianowi brakowało pary? A propos boksu i karate to widziałeś jego walkę powiedzmy z Silvą? Czy wymaga to komentarza?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 175 Napisanych postów 559 Wiek 23 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 51806
DOOBERMANN
Jak zbudować kondycję i wytrzymałość pod sporty chwytane, oprócz robienia dużej ilości sparingów?

Interwały biegowe? Tabata po treningu?

To jest też i mój problem - niezależnie od stanu przygotowania miałem siłe na 2 - góra 3 minuty walki, a potem przewracałem się o własne nogi. Odcinało mi zasilanie. Muszę walczyć bardzo intensywnie, nie jestem najlepszy w obronie, jak czekam, to sie zwykle doczekam. I jak nie wykończyłem przeciwnika w 3 minuty to zwykle walka źle się dla mnie kończyła. No i spróbowałem sobie rzecz poukładać. po pierwsze zacząłem robić trening typu Spartan, to jest 6 dynamicznych ćwiczeń, każde z nich w dwóch powtórzeniach po 20 sek. pomiędzy ćwiczeniami - 10 sekund przerwy. To dobrze imituje wysiłek w walce judo i generalnie sprawdza sie, a poza tym podnosi też dynamikę i jest naprawdę wymagające. Do tego zacząłem biegać interwały - 3 razy w tygodniu 3200 metrów, pierwsze 400 luźno, byle zejśc poniżej 1.15 min, potem 6 x 400 interwały co 40 metrów 10 metrów przyspieszenia i ostatnie okrążenie - w trupa, na pełnym gazie. Jak nie biegam, to ćwicze skakank i rower. I to się trochę sprawdza. Już nie zdycham w okolicach dwóch i pół minuty walki, tylko raczej trzech i pół, ale to i tak jest słabo.
Poza tym postanowiłem podejść do sprawy logicznie i oprócz budowy wytrzymałości, ograniczyć zużycie energii w czasie walki. Przede wszystkim nie usztywniac się. W przerwach rozluźniać się, podskoczyć. Wcześniej nie robiłem tego, stalem, jak słup. Do tego obejrzałem wszystkie moje walki, do których mam dostęp i starałem sie zauważyć, na co marnuję energię. I zauważyłem, że wiele akcji psuje, bo ręce zsuwają mi sie z kołnierza i rękawa przeciwnika. Uznałem, że mam za słabe dłonie i codziennie robię przed snem od 300 do 500 ćwiczeń ściskami. I to bardzo mi pomogło. Teraz tylko muszę nauczyć sie nowego, luźniejszego sposobu walki i świat jest mój.
Zanim zacząłem coś zmieniać pytałem trenerów i byłem pewien, że jak zwykle nic ciekawego nie powiedzą, ale tym razem było inaczej, wyglada, że podejście, żeby budować wytrzymałość i jednocześnie optymalizować walkę w kierunku oszczędności energii bardzo ich zaciekawiło. Dziś w ramach testów zrobili mi kakari geiko (walczyłem 15 minut a moi przeciwnicy zmieniali sie co minutę) i o dziwo nie wygladało to najgorzej. Po tych 15 minutach zrobiłem jeszcze na dobicie 25 pompek z kolegą ważącym 55 kilo na plecach i rzeczywiście dobiło mnie to: dobrze, ze zdążyłem do toalety, bo sie strasznie porzygałem. W każdym razie - póki co wyglą to dobrze, a po pierwszych zawodach napiszę, jak było, chyba, że przeciwnicy będą padać, albo rzucać mnie tak szybko, ze nie bedę musiał korzystać z wytrzymałości.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
marcinpruszcz
A czy któryś z wymienionych przez ciebie sportowców nie mógł by pójść spróbować się na siłce?...
Mógłby. Kolarz - wyciskanie nogami. Gimanstyk - podciąganie. I co by to pokazało?
marcinpruszcz
Ty poważnie nie widziałeś jak Pudzianowi brakowało pary?...
Widziałem. Tylko potwierdza to co napisałem - branie zawodnika z jednej dyscypliny, np. siłowej, do innej, np. SW jest bez sensu. Zatem ten "test" o którym pisałeś - mistrz z pakerni na zapasach mongolskich, jest o kant dupy.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 175 Napisanych postów 559 Wiek 23 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 51806
MMA
...Tylko potwierdza to co napisałem - branie zawodnika z jednej dyscypliny, np. siłowej, do innej, np. SW jest bez sensu. Zatem ten "test" o którym pisałeś - mistrz z pakerni na zapasach mongolskich, jest o kant dupy.

Zresztą historia Pudziana to potwierdza. Był najlepszym strongmanem na świecie, a w SW jest bardzo słaby. Na sparingach przeciwnicy lali go strasznie, a przecież żaden z nich nie wygrałby z nim żadnej konkurecji stronagmana.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
KrzyśK
...w SW jest bardzo słaby...
Przez te 9 lat dużo się nauczył i jest... dobry
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 175 Napisanych postów 559 Wiek 23 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 51806
MMA
KrzyśK
...w SW jest bardzo słaby...
Przez te 9 lat dużo się nauczył i jest... dobry

Mam kolegę Mizernego, boksera, który jakieś trzy lata temu z nim sparował. Kolega ma pod 2 metry, waży 115 kilo i jest mańkutem. Zaczynają walkę, Pudzian lezie do przodu, Mizerny lewa kontra. Pudzian nic, łyknął, jak żabę. Znowu lezie do przodu, kolejna lewa kontra i znowu nic. Trzecie powtórzenie - dokładnie to samo. Po czym po kilku sekundach bez ciosu Pudzian przewraca sie i leży. Ocucili go dość szybko, ale wyladował w szpitalu ze wstrząsem mózgu. Mizerny twierdził, że Pudzian nic nie umie, ani atakować, ani sie bronić, jak próbuje wyprowadzać ciosy, to można skonac ze śmiechu, do tego jest powolny, a przewrócił sie tak późno tylko dlatego, że ma - tu cytuję "wyjatkowo ch**owy refleks i dopiero po kilkunastu sekundach dotarło do niego, ze został znokautowany".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
KrzyśK
Mam kolegę Mizernego, boksera, który jakieś trzy lata temu z nim sparował...
Po pierwsze, oceniam Pudziana jako zawodnika MMA a nie boksera.
Po drugie, oceniam go teraz a nie trzy lata temu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 793 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11206
MMA
Przez te 9 lat dużo się nauczył i jest... dobry

MMA
Po pierwsze, oceniam Pudziana jako zawodnika MMA a nie boksera.
Po drugie, oceniam go teraz a nie trzy lata temu.

Wiesz co jak oglądałem walkę z Bedorf'em to jakoś tego nie widziałem...
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
marcinpruszcz
Wiesz co jak oglądałem walkę z Bedorf'em to jakoś tego nie widziałem...
Nic dziwnego. Bedorf jest jednym z dwóch najlepszych Polaków w KSW.


Zmieniony przez - MMA w dniu 2018-09-25 20:37:36
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem z zaciśnięciem pięści

Następny temat

Przykre sytuacje podczas treningu

WHEY premium