SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Split do oceny

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1928

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Centymetry to jedno, a dysproporcje sił i daleko idące konsekwencje pomijania kluczowych grup mięśniowych to drugie. Twój trening jest niekompletny i nie gwarantuje równomiernego rozwoju grup mięśniowych nóg oraz pośladków.
60 cm co to za udko?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1094
Każdy mi mówi, żebym poprawił barki oraz triceps, a nogi mam dobrze zrobione. Wyglądają proporcjonalnie do góry ciała sądzę, że 5 cm więcej mogło by to popsuć. Czyli według was trening fbw jest w zasadzie bez sensu . Na początku mojej przygody z siłownią też jakiś ekspert rozpisał mi splita i w ciągu 4 tygodni zrobiłem praktycznie nikły progres i szybko się przetrenowałem .Potem poszukałem w necie treningów i znalazłem Fbw na b.factory autorstwa Knife i było widać znaczny progres . Jeśli nie chodzi o cm i wizualny wygląd to w zasadzie sam już nie wiem na co patrzeć, mała intensywność treningu na nogi na mnie działa jeszcze nikt nigdy ich nie skrytykował, a nie każdy musi mieć po 70 cm w udzie :) Widocznie poziom zaawansowany na sfd oznacza jakąś drogę na scenę kulturystyczną.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
nie każdy bo my Ci mówimy inaczej.... natomiast idąc tokiem Twojego rozumowania jeśli miałbyś dość dobre ręce ale tylko triceps to czy odrzuciłbyś radę aby wreszcie zacząć poważny trening bicepsów... nie sądze- więc pomyśl.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1094
Faktycznie mieliście rację, to nie wygląda za dobrze, że na biceps wykonuję tą samą ilość serii co na nogi. Dzisiaj po szkole zmodyfikowałem mój trening nóg w ten sposób:
Przysiad ze sztangą: 4s
Uginanie nóg na maszynie:4s
hack przysiad:4s
Uginanie nóg w leżeniu:4s
Wspięcia na palcach: 2s do max
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
A CO TO ZA ĆWICZENIE- TO DRUGIE- jaki to rodzaj uginania, czy może prostowania?
czemu na łydki tak mało... ? nadal sporo do nadrobienia w tym planie jest w kwestii ćwiczeń na tylną cześć uda...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1094
Wyprosty nóg na maszynie. Pobudzam dodatkowo tylną część uda martwym ciągiem i dlatego myślałem żeby więcej nie dodawać, a bardziej skupić się na przedniej części. Łydki do 5 serii zwiększę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
powinieneś mieć przynajmniej trzy ćwiczenia na czworogłowe, dwa na dwugłowe i conajmniej dwa na łydki, oczywiście odmiennie działającve tak aby trenować w miarę cale mieśnie- ogólnie aż dziw, że takie podstawowe rzeczy trzeba przypominać w dziale dla zaawansowanych; o ile ten czworoboczny jakoś tam ujdzie, choc i tak bez poprawek się nie obejdzie to reszta narazie do niemałego uzupełnienia... trochę trudu sobie zadaj, pomyśl, poszukaj właściwych ćwiczeń, forum, youtube itp jest pełne tego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1094
No ja rozumiem o co Ci chodzi. Po prostu mała ilość ćwiczeń do tej pory działała pozytywnie na moje nogi, które są proporcjonalne do reszty ciała. Głównie chodziło mi o barki i triceps bo te mięśnie najbardziej u mnie kuleją jak już to wiele razy mówiłem. Chcę budować moje ciało w miarę estetycznie i do tej pory nie miałem problemów z nogami(widocznie taka genetyka) dlatego jeszcze raz nakreślam, że problem leży głównie w barkach. Skoro dotychczasowy trening nóg na mnie działa i cm idą w górę, to nie widzę powodu żebym katował moje nogi ogromną ilością ćwiczeń.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
w takim razie masz tutaj link do najcenniejszych tematów w dziale i sobie wybierz coś w kwestii Cię interesującej- od nóg to dopiero zaczęliśmy Twój plan dostosowywać, jednakże widzę, ze idzie to jak po grudzie i aby wyczerpująco ów temat przepracować z Tobą to nie wiem czy wyrobiłby się w tym roku, więc lepiej będzie jak sam sobie wybierzesz i popracujesz nad tym...

aha... oto ów link;

https://www.sfd.pl/ENCYKLOPEDIA_ZAAWANSOWANYCH_do_roku_2009-t501673.html

Zmieniony przez - apokalipsa w dniu 2014-10-29 20:02:34
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

plan 3 dniowy śr/sob/nd

Następny temat

trening z uwzgeldniem włokien mieśniowych

WHEY premium