SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Skarlet - dziennik - mala redukcja

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3057

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 704
Witam ponownie w nowym watku, tym razem z ankieta, dziennikami diety, podsumowaniem maja i planem na nastepne dwa miesiace.

Jestem tu bo chce przejsc totalna metamorfoze, zmienic na zawsze sposob odzywiania, zrzucic pare kilo i wyrzezbic sylwetke.
Przez lata mialam setki podejsc do tematu – czasami fikalam nozka i hantelka, zakupilam tone dvd, ksiazek i zapisywalam sie na kolejne silownie, wszystko bez sensu, bez planu, bez konsekwencji. Do tematu silowni zawsze podchodzilam zniechecona, po tym jak kolejny trener rozpisywal mi standardowy plan w 5 minut i znikal. Wiedzialam,ze nic z tego nie bedzie.
Tej zimy przesadzilam z cukrami i wychodowalam opone - jest ze mna zawsze i wszedzie, nie opuszcza mnie na krok, jest jak kula u nogi, ktora nie pozwala czlowiekowi byc soba. Gdy wstaje rano i, choc zaladek pusty – ona juz jest, czeka na mnie! Opona. Siedmiocentymetrowy wal tluszczu. W sroku dnia gdy jestem juz po 3 posilkach (nawet lekkich, bez carbo) wygladam jak w 3 miesiacu ciazy.

ANKIETA FORUM
Wiek : 30
Waga : 56 (2kg juz zrzucone)
Wzrost : 167

(ponizsze wymiary sa aktualne, tzn juz po 4 tygodnoiwej diecie LC)
Obwód w biuście: 93
Obwód pod biustem : 76
Obwód talii w najwęższym miejscu: 74
Obwód na wysokości pępka : 88
Obwód bioder: 94
Obwód uda w najszerszym miejscu: 51
Obwód łydki : 36,5

W którym miejscu najszybciej tyjesz : brzuch, piersi
W którym miejscu najszybciej chudniesz : piersi, uda, twarz
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: (jak często) trening domatora 3x tyg/90 min
Co lubisz jeść na śniadanie: jajka, ser zloty, quinoa, owoce
Co lubisz jeść na obiad : kurczak, indyk, surowki, quinoa
Co jako przekąskę : owoc, orzechy
Co jako deser : owoc, orzechy
Ograniczenia żywieniowe : unikac glutenu, cukru, nabialu
Stan zdrowia, czy regularnie miesiączkujesz, czy bierzesz tabletki hormonalne : tak, tak
(mam wysoki poziom estrogenow)
Preferowane formy aktywności fizycznej: fitness w domu, rower, joga, cardio, chcialabym napisac “silownia” ale na razie jest to dla mnie miejsce obce
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : serwatka Extendor (30g/dziennie)
Stosowane wcześniej diety : Dukana przez 7 dni (nigdy wiecej)
Produkty, ktorych nie lubie: mieso (zmuszam sie jedynie do filetow z kurczaka/indyka)
Ilosc posilkow w ciagu dnia: 4-6

Obliczenia wg kalkulatorow potreningu.pl:
• BMI 20,08
• BMR 1340.56
• WHR 0,8 ( pisza, ze gruszka, ale ja jestem jablko- duzy cyc i brzuch + plaski tylek)
• KCAL 2312, Weglowodany 55% 1271.86kcal = 317.96gram, Bialko 15% 346.87kcal = 86.72gram, Tluszcz 30% 693.74kcal = 77.08gram
• BF 27,63 %

REDUKCJA MAJ 2012 – czyli co udalo mi sie osiagnac przez ostatni miesiac

DIETA
• 4 tygodnie na LC, BTW: ok 110/?/100
• cheat meal – mial miejsce 2-3 razy w tygoniu polegal na jedzeniu batonow czekoladowych, kiedy dostawalam napadu glodu na cukier, nie zaszkodzilo mi to, poniewaz postep i tak mial miejsce, oczywiscie na pewno rezultaty bylyby lepsze gdybym byla silniejsza, ale byla to dla mnie faza przejsciowa, dzieki nagrodzie latwiej bylo mi kontynuowac diete i jesc prawdlowo w ciagu dnia, poza tym – napady na cukier staja sie coraz slabsze i rzadsze, a ja naleze do ciezkich przypadkow uzaleznionych od cukru (na co ciezko pracowalam ostatnie 20 lat)
• zrozumienie bledow zywieniowych wynikajacych z niewiedzy lub zlej wiedzy, np.smazenie na oleju rzepakowym (zaleconym przez fachowego dietetyka!), spozywanie zywnosci o wysokim IG po treningu (nie ten stopien zaawansowania)

TRENING
3 x tyg/90 min: trening domatora (1h) i cardio dance (30min)
Tutaj kompletnie leze, ale probowalam cos ogarnac.
Na razie moj trening to zlepek roznych cwiczen zaczerpnietych z netu.
Zawsze robilam 7 min rozgrzewke typu sklony, pajacyki, rozciaganie nog, przysiady, wymachy, skoki, podskoki, burpees itd.

Nastepnie 3 serie cwiczen typu:
20x Push Ups (damskie )
20x Triceps Dips (lapy na lawie, nogi na podlodze)
20 x Elevated Knee ABS (nogi na lawie)
30x Inner Tight + 1kg (cwiczonka na dwuglowy uda, z ciezarkiem na nogi)
15 x Above Head Lift 2x 2kg (lapki nad glowe ze skretem)
15 x Front/Side Lift 2x2kg (unoszenie ramion na wysokosc brody: raz do przodu, raz na bok)
15 x wypady squads z obciazeniem 2x2kg
15 x RDL 2kg (ha ha!)
20 x Lateral Lunges 2kg (przysiad na bok z jedna noga udieta, druga wyprostowana na bok)
35 x ABS (lokiec do kolana)
20 x Kicks/Squats (wykopniecie prawa, przysiad z lewa noga w tyle, i odwrotnie)

(to chyba cos w rodzaju ACT?)

Miedzy cwiczeniami robilam krotkie przerwy okolo 5-15 sek, lub cardio dance, cos w stylu skoki, podskoki, pajacyki, itp, tak wiec lalo sie ze mnie na maksa, gdy konczylam od razu zarzucalam jedzonko z duza iloscia bialka i jakims karbo,np. makaron bialy (bo myslalam,ze juz jestem bodybuilderem i musze zapodac wysoki IG;)

EFEKTY
• 2 kg w dol
• obwody spadly (nie mierzylam sie przed, ale widze po ciuchach). Kila dni temu bylam na zakupach i obejrzalam sie w kilkunastu lustrach, a przymierzajac ciuszki widzialam, ze wszystko inaczej juz na mnie lezy, dostalam powera i zaciskam pasa oraz biore sie powaznie do roboty.
• Nie wiedzialam,ze w miesiac moge tak poprawic nogi! To dla mnie najwiekszy powod do radosci i motywacja do dalszej pracy.
• Pozbylam sie 2 dolegliwosci:
1. Zatrzymanie wody, zawsze chodzilam z opuchnietymi lydami
2. Pozbylam sie uczucia naglego oslabienia/mdlosci/checi wymiotowania, ktore pojawialo sie kilka razy dziennie, dokuczalo mi to od 2 lat i nie moglam dojsc do jego przyczyn. Uczucie, to nie pojawilo sie ani razu przez ostatni miesiac. Teraz wiem - moj wrog nr 1 to gluten!


PLAN NA CZERWIEC/LIPIEC
Zamierzam zmienic proporcje BTW jako ze robie LC przez nastepne 2 miesiace.
Zwiekszam rezim, eliminuje smieci z diety i bledne przekonania oraz ustalam nowy trening i ostrzej pracuje podczas treningu.
Cel : zrzucic 6 kg


DIETA:
• kalorie: 1600
• B 120,T 90, W100 (nie wiem, czy dobrze robie, tak sobie po prostu wymyslilam, jesli macie uwagi prosze komentujcie)
• kontynuacja LC w celu redukcji (chce zejsc do wagi 50kg)
• wyrzucenie smieci typu otreby, wafle ryzowe, zle oleje, soja i gluten
• prawie Paleo (z wlaczeniem malej ilosci fasol i nabialu) i dopieszczenie scislej diety
• do codziennego jadlospisu wprowadzam QUINOA, moj nowy bohater, superfood!
• jedyny nabial dozwolony: sert zloty (Krolewski lub parmezan w ilosci 10-20g dziennie, ogolnie jestem przeciwnikiem nabialu, ale czytalam, ze guru J Berardi spozywa codziennie na sniadanie 2 plastry zoltego sera z jajkami, wiec przekonuje mnie to)
• lista superfood, ktore bede spozywac codziennie: 2 jajka, quinoa, kapusta wloska, borowki lub inne jagodowate, migdaly, jablka, blonnik rozpuszczalny
• zrodla bialka: jajka, filet z indyka/ kurczaka, dorada, losos swiezy/wedzony dziki, krewetki swieze, migdaly, fasole, sporadycznie serwatka (max dziennie: 30g)
• zrodla carbo: quinoa oraz fasole: soczewica, cieciorka, czerwona, biala; owoce
• tluszcze: kokosowy do smazenia, oliwa z oliwek na zimno, sezam do posypania warzyw
• owoce z naszej strefy klimatycznej: jablka, gruszki, truskawki, borowki, wyjatek - banany (tylko rano i/lub okolotreningowo)
• warzywa: kapusta wloska, brokuly, marchew, pomidory, seler naciowy...(glownie w postaci surowej)
• cheat meal –1 x w tyg np.lody lub czekolada w dowolnej ilosci, zawsze w ten sam dzien - niedziela
• suplementy: omega 3, tran w kapsulkach, magnez, wapn

TRENING na 8 TYGODNI
• trening silowy dla poczatkujacych (wg Martuccy: https://www.sfd.pl/-t803543.html )
• cardio: 3 x w tyg 30 min (bieznia lub wioslarz)

Musze pomalu zrzucac i nie przesadzac z cardio, bo nie chce, zeby zostal ze mnie szkielet jako ze miesnia u mnie zero.
Moim problemem jest dysproporcja: odstajacy brzuch i uda/tylek w zaniku.

Jestem totalnie pod wrazeniem metamorfozy Martuccy, marze o takiej metamorfozie, ale nie wiem jak to zrobic, poza tym na pewno jeszcze nie ten etap dla mnie.
Tymczasem gdzies trzeba zaczac.

Ponizej 3 przyklady z dziennika diety.
Prosze , napiszcie, co o tym wszystkim sadzicie. Dzieki bardzo!
















Zmieniony przez - Skarlet w dniu 2012-06-07 12:20:26
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cóż ja mogę sądzić nie widząc zdjęć? Tyle tylko, że jak na swój wzrost i wagę talię masz masakrycznie szeroką.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 704
fotki zrobie jutro rano
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hej wpadam się przywitać i delikatnie zasugerować ( na podstawie własnych doświadczeń) że nagradzanie się żarciem a już słodyczami to kiepski pomysł- o wiele przyjemniej kupić sobie ładny ciuch czy fajną książkę albo zrobić domowe spa czy cuś??-) polecam art Mayi_S o psychologii odchudzania- znajdziesz go w koncepcji i regulaminie działu.. powodzenia!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Do kompletu zmierz jeszcze obwod bicepsa. No i kaloryczność masz o 200kcal za niską, a nawet i więcej, bo warzyw zielonych się do bilansu nie wlicza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 704
Massmarols
dzieki za podpowiedzi, sprobuje

Martucca
od dluzszego czasu mysle o podniesieniu kalorycznosci, ale nie wiem jak, ledwo mi wchodzi do gardla to co zapisuje w dziennikach, czasami nawet nie koncze porcji... Zauwazylam,ze latwiej mi zjesc pizze XL niz dokonczyc zdrowy posilek z kupa warzyw. Czego dorzucic,zeby podniesc dzienne zapotrzebowanie do 2000kcal - carbo czy tluszczu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ciężko powiedzieć. Najpierw muszę foty zobaczyć, żeby wyczuć co jest na rzeczy z tym Twoim brzuchem

Zobacz, tak wygląda dziewczyna ok.58kg i 164cm wzrostu:
https://www.sfd.pl/TEST_SPONSOROWANY__Redukcja_z_OFRA_Sport_by_Saida-t859861-s13.html

Je 1800-2000kcal dziennie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 704
aktualne foto





Zmieniony przez - Skarlet w dniu 2012-06-07 13:36:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 704
brzuchol




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 704
prosze, napiszcie, co myslicie o moim planie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 6334 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 99958
Będę kibicować, bo mamy dosyć podobną sylwetkę

Gdy poprawisz fundamenty, łatwiej Ci będzie doprowadzić do porządku resztę domu...

Było minęło: http://www.sfd.pl/Dotkazoz_DT_2013_podsum.str.19_-t914686-s19.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dieta i cwiczenia- porada

Następny temat

Pomoc przy diecie dla mamy:)

WHEY premium