SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Silne Kobiety

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 15304

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 8449 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 48421
a
co
za
roznica
bo
ja
niewiem



zycie jest walka ... .. .

... .. .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 3448 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 57050
o jaaa - ale gafa

Gdzie sa te stopki bo nie wiem gdzie mam pasc ? I do tego jeszcze ten serwilizm ... gdybym jeszcze wiedzial co to takiego ... znow bede musial poszukac w slowniku jezyka polskiego ale ... czego sie nie robi dla ... Kobiety

Termitek - be my teacher ! (... i powiedz mi w ramach meskiej solidarnosci co dziala na Verone )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 3448 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 57050
Buehehehehe - znalazlem Serwilizm to ... bycie "pantoflarzem" poprostu

... no nie wiem nie wiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4054 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10579
Po waszej dłuuuugiej dyskusji zabrzmi to trochę ja nie na temat, ale odpowiadam na wczorajsze:

Spice, czytaj co jest pod zdjęciami!

Oczywiście, że nie jest to największy mostek Wieśka! Przecież napisałem że to początki jego mostkowania. To zdjęcie pochodzi z czasów gdy Wiesiek startował jeszcze w trójboju. Dla twojej wiadomości - godzinę wcześniej zrobił w 320 kg przysiadzie w kategorii 82,5 kg.
A widziałeś prawdopodobnie tego zawodnika z Kamiennej Góry, o którym pisałem. Rzeczywiście wygląda tak, jakby się złamał w pół. Już jako młodzik miał fenomenalny mostek i bił na nim rekordy Polski młodzików w WL. Tyle, że Grabski jako ciężarowiec miał sztywny grzbiet,a mostki zaczął w zaawansowanej karierze trójbojowej. Poza tym miał na zawodach duże problemy z kręgosłupem nie robiąc mostka. Tym większe należy mu się uznanie. Na mostkowanie musiał poświęcić dużą część treningu, co odbija się negatywnie na pozostałych bojach.

Ta technika, o której wspomniałem to nie żart! Odpowiedź bardziej nadawałaby się do topicu poświęconego przepisom lub technice wyciskania. Jest to technika stosowana przez najlepszych wyciskaczy w Polsce i zagranicą. Dlatego niektórzy przypalają, całkiem niezłe podejścia. No, ale trzeba wiedzieć na co zwracać uwagę przy którym zawodniku. Każdy ma swoje specyficzne błędy, stale robione na zawodach...
-----------
kb, Kb, kB... Spice, żeby dużo nie pisać - ściągnąłem to z wiem.onet.pl:
"Kilo, k, w metrologii przedrostek do tworzenia dziesiętnych wielokrotności głównych jednostek miar, oznaczający jednostkę tysiąc razy większą od jednostki podstawowej, np. 1 kV = 1000 V. W informatyce kilo oznacza 210=1024 jednostki podstawowej, np. 1 kB = 1024 B (bajt)."
W informatyce generalnie kB oznacza 1024 bajty. Chyba że chodzi o komercję i nabijanie klientów w butelkę przez firmy hardware'owe - pojemność dysków podają w 1000 000 000 bajtów, a nie w GB (1024*1024*1024) czy MB.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Powinny być ograniczenia w tym mostkowaniu bo pewnie niedługo znajdzie się ktoś kto zrobi taki mostek ze ruch sztangi to bedzie zaledwie np 3cm




rotfl
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4054 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10579
Tacy zawodnicy, a raczej zawodniczki są już od dawna! Nie wiem na ile się orientujesz w tej pięknej dyscyplinie sportu, ale własnie mostkowanie znacząco pchnęło światowe wyniki w wyciskaniu leżąc.

W 1995 roku zawodniczka rosyjska, Irina Kryłowa, nawiasem mówiąc, niezła laska, wyginała się tak, że pomiędzy klatkę piersiową a gryf można było wsunąć tylko pudełko zapałek. Położone NA PŁASK! Czyli była to odległość ok. 1,5 cm. Kryłowa wyciskała wówczas, jako nastoletnia dziewczynka, 105-107,5 kg w kat. 44 kg.

Obecnie Tajwanki i Japonki lżejszych kategorii wagowych mają tak duże mostki i krótkie ramiona, że sztanga może leżeć na klatce przy wyprostowanych ramionach! Aby mieć zaliczone podejście i widoczny ruch wyciskania - właśnie te kilka centymetrów - muszą spłaszczać mostek do jakiego się ustawiły.

Były próby ograniczenia tak dużego mozstka. Próby mniej lub bardziej udane. Jednak nie zyskały większości - odrzucano je albo po analizie medycznego oddziaływania poprawek, albo na skutek głosowania. Na ostatnim kongresie IPF nie przegłosowano zgłoszonej wcześniej poprawki do przepisów, stanowiącej ażeby ruch sztangi wynosił minimum 15 cm. Ograniczyłoby to patologię wyciskania jaka występuje w światowym wyciskaniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 5958 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 27546
na ostatnim Kongresie IPF zastanawiano sei co zrobic by ukrocic praktyki o jakich piszesz
Sama bylam swiadkiem zaliczenia boju Chince czy Japonce, ktora ruch miala wlasnie taki lub jeszcze krotrzy.
Sugerowano by minimalny ruch wynosil 15 cm (dlatego wlasnie Wiesiek Grabski mierzyl ile u niego wynosi wyciskanie).
Propozycja upadla - z roznych wzgledow.
Problem istnieje ale nie sadze by latwo mozna go bylo rozwiazac.
Poki co w przepisach koniecznymi punktami podparcia sa posladki i kark - nawet glowa moze odstawac od laweczki.
A co nie jest zabronione jest dozwolone.
Wynikaja z tego nienormalne sytuacje gdzie "gimnastycy" a nei wyciskacze siegaja po medale...
Ale jakie jest rozwiazanie??
Moze zupelne wyeliminownie mostkowania przez przepisy?? Punkt podparcia na calych plecach??
Nie wiem.
Tyle tylko ze wtedy wyniki polaca mocno w dol....
I jak tu liczyc rekordy swiata??
Od nowa?? Jak w ciezarach??
Problem jednak istnieje.


NIE ZADZIERAC ZE "ZNAWCA" W SZATNI BO WAS WSZYSTKICH POROZBIERAM W TEMPIE EXPRESOWYM......

-------------------------
Twarda, syntetyczna, leniwa i d****na Efka
-------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 5958 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 27546
no Parker - nie widzialam Twojej odpowiedzi :)

NIE ZADZIERAC ZE "ZNAWCA" W SZATNI BO WAS WSZYSTKICH POROZBIERAM W TEMPIE EXPRESOWYM......

-------------------------
Twarda, syntetyczna, leniwa i d****na Efka
-------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816

Powinni wprowadzić zmiany w przepisach nakazując minimalny ruch sztangi bo to jest już nowy bój mostkowanie sztangi a nie wyciskanie



rotfl
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 5958 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 27546
ale rotfl
pomysl
wyobraz sobie karla
i takiego faceta 2 m wzrostu
i co???
takie same przepisy?? i taki sam minimalny ruch sztanga??


NIE ZADZIERAC ZE "ZNAWCA" W SZATNI BO WAS WSZYSTKICH POROZBIERAM W TEMPIE EXPRESOWYM......

Zmieniony przez - verona w dniu 2003-01-06 13:37:00

-------------------------
Twarda, syntetyczna, leniwa i d****na Efka
-------------------------

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening II na bicie rekordu na klate!!!

Następny temat

POLSKA-RESZTA ŚWIATA-JEDNAK PORAŻKA

WHEY premium