SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Samodzielny trening KB i FBW do oceny

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3577

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 119
Witam.
Mam 22 lata, wzrost 165cm i 57kg masy ciała. 3 lata trenowalem KB, teraz niestety nie mam mozliwosci jezdzenia na treningi z powodow materialnych i postanowilem trenowac sam z kolega wynajmujac niewielka salke. Do treningow KB chcialbym dodac takze trening na silowni, posiadam podstawowy sprzet: (ławka ,sztangi , hantle i w sam raz obciażenia).
Narazie nie zamierzam startowac w zadnych zawodach, chcialbym po prostu poprawic troche forme by moc kiedys wrocic do treningow w klubie i ewentualnie wtedy po jakims czasie jechac na zawody.
Oto moj plan ćwiczeń:
Pon---
WtorekFBW
Środa- KB
Czwartek- FBW
Piątek- KB
Sob----
Nie- FBW
Ponizej dokładny opis FBW i treningow KB na salce:

1.Trening - [ Techniczny ] *
* ROZGRZEWKA + rozciaganie (5min + 10min).
* TECHNIKA- kickboxing - (30 min).
* TECHNIKA - mma - (10 min).
*ROZLUŹNIENIE - ( 3 min ).

2.Trening - [wytrzymałościowy ] **
* ROZGRZEWKA + rozciaganie (5min + 10min).
* TECHNIKA- KB ( 10 min ).
* OBWÓD STACYJNY:
( czas pracy 1 min + 1 min odpoczynku).
- skakanka.
- podciaganie na linie do drabinek.
- drabinka koordynacyjna.
- kilka obrotów i walka z cieniem.
- nogi- przeskoki nad ławka wzdłuż obunóż.
- przewroty na materacu.
* ĆW W PARACH: ( czas pracy 1 min + 1 min odpoczynku ).
- przeciąganie sie liną.
- brzuszki i rzuty piłkami lekarskimi w brzuch.
- wznosy i rzuty piłkami lekarskimi do siebie.
- leżac na plecach skłony w bok dłonia do pięt.
* ROZLUŹNIENIE- (3 min).

3.Trening [ wytrzymałość ] ***
* ROZGRZEWKA + rozciąganie (5min + 10min).
* TECHNIKA - kickboxing (10 min).
* OBWOD STACYJNY:
( czas pracy 1 min + 1 min odpoczynku ).
-skakanka.
-podciąganie na drążku.
-przewroty na materacu w przód i tył.
-pompki z jedna reka na pilce lekarskiej (raz lewa raz prawa).
-walka z cieniem z obciążnikami.
-podskoki na 1 czesc skrzyni obunoz.
-rzuty piłka lekarska w podłoge oburącz.
-pompki tyłem na ławce.
* PRZERWA ( 2 min ).
*rzuty piłkami lekarskimi do siebie.
* ĆZĘŚĆ SIŁOWA ( 3 min. ).
- 20-przysiadow, brzuszki skośne, prostowniki w bok, pompek japońskich.
* ROZLUZNIENIE - (3 min.).

4.Trening - [ Szybkościowo koordynacyjny ] ****
* ROZGRZEWKA + rozciaganie (10min + 10min).
* ĆW SZYBKOŚCIOWE: ( czas pracy ok. 10-15s , przerwa ok. 1,30min ).
- podciąganie na drążku.
- drabinka koordynacyjna.
- brzuszki skośne.
- bieg w 4 strony piłki lekarskiej.
- bieg bokserski.
- pompki z wyrzutem.
- przysiad, pompka, wyskok.
* PRZERWA – zmiana sprzętu.
- bieg z oporem (lina) po skosie sali.
- ciosy w materace. ( brak worka)
- kopniecia w materace ( lewa i prawa noga).
- przeciąganie liny.
- bieg z przeszkodami:
( wybicie z odskoczni kolana do klatki po wyladowaniu przewrot w przod,
przeskok obonoz pilki, przerwot w przod, bieg po lawce, 4 podciagniecia na drążku,
4 brzuszki skośne z piłka lekarską, przewrót w tył na materacu, 4 przysiady przed drabinka koordynacyjną, przeskoki obonoż na drabince na końcu 4 przysiady, przeczołganie się pod kozłem, 4 pompki, 4 ciosy proste z hantelkiem.).
*ROZLUŹNIENIE - ( 3 min ).

5.Trening - [ Sparingowy ] *****
* ROZGRZEWKA + rozciaganie (10min + 10min).
* TECHNIKA- kickboxing (5 min).
* SPARING: ( 20 min ).
- 2 rundy boks ( czas pracy 3 min, przerwa 2 min ).
- 2 rundy kickboxing ( czas pracy 2 min ,przerwa 3 min ).
* ROZLUŹNIENIE - ( 10 min ).

Jako, że na salke chodze 2 razy w tygodniu postanowiłem przeplatac treningi ze sobą tzn zawsze w środy wykonuje trening nr 1 , natomiast w piątki kolejno trening nr 2, 3, 4, i 5 . Niestety jak pewnie zauwazyliscie na salce nie mam dostepu do worka bokserskiego, trening na worku chce wprowadzic na wiosne bo treningi bede robil na dzialce a tam mam worek.

Jeśli chodzi o trening FBW to postanowiłem ćwiczyc treningiem na mase by Georgu 3 raz w tyg.

Nogi: Przysiady ze sztanga na barkach 3s
Plecy: Wiosłowanie sztanga 3s
Klatka: Wyciskanie sztangi na skosie 3s
Barki: Wyciskanie sztangi z za glowy 2s
Biceps: Uginanie ramion ze sztanga 2s
Triceps: Wyciskanie sztangi wasko 2s

Prosiłbym o wypowiedz osob znajacych sie na rzeczy. Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1815 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35261
Lepiej jakbyś ćwiczył cyklicznie, jakiś czas siła, potem wytrzymałość, technika. Masz mało czasu na salce, to mają być treningi KB więc rób może na wytrzymałość na tarczach, workach jak masz, przynajmniej część treningu.
Poręcze to naprawdę nie jest trudny do skonstruowania przyrząd.
Na treningu siłowym się nic nie znam, ale jakoś FBW mi do masy średnio pasuje, zresztą pod masę to też zupełnie inny trening powinien być jak pod SW chyba. No i dieta, tym bardziej że chcesz 5 treningów w tygodniu mieć.

,,chodzić już umiem, teraz chce umieć latać" Eldoka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 119
Zastanawiam sie czy FBW robic 3 czy 2 razy w tyg. Dwa razy wypadało by we wtorek i niedziele. Aha i wiem ze treningi szybkosciowe robi sie raczej w pozniejszym okresie ale mimo wszystko chcialbym je robic takze teraz w okresie przygotowawczym. Pozdro.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4645 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16509
Jak na moje oko to jest bez sensu. Jeśli nie przygotowujesz się do zawodów to skupiaj się na technice. Cały trening technika, sparingi, tarcze, a na koniec ćwiczenia kondycyjne, wytrzymałościowe.
Jeśli startowałbyś w zawodach wtedy możesz sobie robić taki obóz przygotowawczy z tym, że najpierw kondycja i wytrzymałość, siła i na samym końcu szybkość(wtedy najlepiej zrezygnować z treningów siłowych).

Dopóki walczysz Jesteś zwycięzcą...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 119
No dlatego tez skupiam sie w wiekszosci na technice choc uwazam ze to moja najmocniejsza strona, trening techniczny mam 4 razy w miesiacu wnioskujac z mojej rozpiski, wez pod uwage ze na salce moge przebywac max 1 godzine, sama dobra rozgrzewka to 20 min a gdzie tu jeszcze technika tarczki sparingi wytrzymalosc. Dlatego myslalem ze takie rozwiazanie gdzie na oddzielnym treningu skupiam sie na technice a na oddzielnym na wytrzymalosci bedzie lepsze. Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4645 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16509
Czemu max godzinke?
Jeśli tak to rób krótsze rozgrzewki, a treningi typu wytrzymałość, kondycja, siła możesz robić poza salą, w domu bądź w plenerze.
Trening bokserski ma być treningiem bokserskim, a tak możesz sobie jeszcze rozplanować bieganie, ćwiczenia siłowe itd.

Dopóki walczysz Jesteś zwycięzcą...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 119
No niestety tak wypada ze i przed nami i po nas ktos ma tez zajecia na salce wiec mozemy miec ja tylko przez godzine. Chcialem zeby treningi byly jak najbardziej zblizone do tych w klubie, nie wiem czy w domu lub w plenerze uda mi sie zrobic wytrzymalosc, nie posiadam zadnego sprzetu za to na salce mamy dostep do pilek lekarskich skrzyni lawek itd :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 119
Poza tym sory ale mysle ze wprowadzasz mnie w bład, mowisz mi zebym robił krotsze rozgrzewki ( w imie kontuzji), zebym laczył wszystko na jednym treningu ( sparingi to chyba za czesto robic nie mozna zeby sie nie zajechac ), mysle ze nie masz pojecia o planowaniu treningow. Liczylem na to ze ktos spojrzy na moj plan i powie ktore cw warto zastapic innym bo moze cos za mcno dostaje po du*ie, lub zebym zrezygnowal narazie z treningow szybkosciowych itp. A Ty radzisz mi zmienic caly trening... To ze nie przygotowuje sie do zawodow to nie znaczy ze nie chce byc w jak najlepszej formie. Moze wypowie sie ktos inny komu bedzie sie chcialo przeczytac plan, Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1326
Co do tych zawodów to jest dla mnie kompletna bzdura. Większość wojowników ma formę przez cały rok a nie tylko przed zawodami. Na zawody tak czy siak trzeba zacząć inny trening bądź trochę skorygować ten stary by poprawić pewne sprawy ale to już są wymagania indywidualne. A co do tych treningów jak najbardziej niech sobie je robi na salce. Wiele klubów dzieli swoje treningi by nie wpaść w monotonie ;) samą techniką świata nie zawojujesz.
Hmm co do planu fbw ćwiczyłeś już na siłowni? ja bym wywalił kompletnie tego fbw i zamienił na coś podchodzącego bardziej pod sztuki walki. Biceps: Uginanie ramion ze sztanga 2s,Triceps: Wyciskanie sztangi wasko 2s to bym już kompletnie pominął :)W jakim celu chcesz chodzić na siłownie? Przybrać na masie? Co do planów kb trudno mi się trochę wypowiedzieć bo sam dopiero co zaczynam lekturę żeby ułożyć swój własny plan pod kątem siły/wytrzymałosci ale 5 dzień bym zostawił na pewno,1 tak samo.Co do 2,3,4 dnia nie wypowiem się bo trudno mi cokolwiek powiedzieć. Co do siłowni zastanowiłbym się na twoim miejscu co jest twoim priorytetem,osobiście wplótłbym tam crossfita a reszte dni poświęcił na co innego zamiast tych treningów wytrzymałościowych.Dodał bieganie ewentualnie rozciąganie i to powinno cię utrzymać w dobrej formie tak mi się bynajmniej wydaję. Jak wcześniej wyglądały twoje treningi kb? Treningi wytrzymałościowe które napisałeś wyżej zostały z nich zaczerpnięte?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 119
No wiec tak: na silownie chce chodzic zeby przybrac troche na masie lecz wiem ze bedzie to trudne trenujac rownoczesnie KB. Cwiczylem juz na silowni, kiedys cwiczylem splitem 4 dniowym, pozniej FBW zlozonego z planu A i B (3 razy w tyg). Treningi wytrzymalosciowe ktore rozpisalem sa po czesci zaczerpniete z treningow ktore mialem w klubie, jesli chodzi o reszte cwiczen na wytrzymalosc to dodalem takie cwiczenia ktore wedlug mnie angazuja duzo roznych rzadko trenowanych grup miesniowych co w SW jest mysle nieodlacznym elementem i w tym celu dodalem troche parteru na zasadzie zapasow by wzmocnic sie tez w innej plaszczyznie. Jesli chodzi o rozciaganie to jestem mysle na tyle rozciagniety ze mi starczy hehe wiec nie chce sie tu zbytnio skupiac tak samo na biegach, biegam od czasu do czasu ale to zalezy od checi i samopoczucia w danej chwili.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4645 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16509
mowisz mi zebym robił krotsze rozgrzewki ( w imie kontuzji), zebym laczył wszystko na jednym treningu


Jeśli masz sale tylko na 1h, to innego rozwiązania nie ma, chyba, że przychodź wcześniej i rozgrzewaj się już w sszatni. Krótka a intensywna rozgrzewka z pewnością uchroni cię przed kontuzją, a zajmię Ci zaledwie 10-15min. Jedyna forma treningu technicznego którą znasz to sparingi? Swoją drogą dziwne pytania zadajesz jak na osobę która trenuje KB już od 3 lat.

mysle ze nie masz pojecia o planowaniu treningow.

Jeśli tak uważasz, to bardzo mi miło Chciałem tylko pomóc, ale jeśli twierdzisz, że się nie znam, to już mnie tu nie ma. Szukaj odpowiedzi u bardziej doświadczonych kolegów z podwórka.

Dopóki walczysz Jesteś zwycięzcą...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 119
A gdzie ja napisalem ze jedyna forma nauki techniki jaka znam to sparingi? Radze nauczyc sie czytac ze zrozumieniem. Pozdro Wesolych Swiat :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

na treningu

Następny temat

uderzenie w nos = kichanie

WHEY premium