SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

SERDECZNA PROŚBA

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1827

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
Właśnie jako że człowiek całe życie się uczy chciałbym się upewnić w niektórych rzeczach aby móc w przyszłości lepszym efekcie pomagać innym i samemu sobie lepiej radzić , wydaje mi się że znam odpowiedzi na te pytaia ale chciałbym żebyście mnie upewnili w przekonaniu :) Oczywiście za pomoc sogi oraz wielka wdzięczność będzie :) Pozdrawiam


1. Ćwiczymy na siłowni brzuch klate i trica....potem aeroby...to organizm spala tłuszcz tylko z tych trzech parti ?? czy najpierw musi wyczerpać glikogen z nóg , rąk itp

2. Co to jest "Złota Godzina"

3. Czy zwyki ludzie w sensie ci którzy nie mają diet itp...mają ogólnie rzecz biorąc ciągle diete z bilansem na + ???

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
Cześć Rothen, sam nie jestem pewien, ale powiem Ci czego się domyślam na zdrowy chłopski rozum:
1. Ćwiczymy na siłowni brzuch klate i trica....potem aeroby...to organizm spala tłuszcz tylko z tych trzech parti ?? czy najpierw musi wyczerpać glikogen z nóg , rąk itp
TŁUSZCZ SPALA SIĘ W MIARĘ RÓWNOMIERNIE Z CAŁEGO CIAŁA. CZASEM CIUT SZYBCIEJ SCHODZI Z BRZUSZKA
2. Co to jest "Złota Godzina"
PODEJRZEWAM, ŻE CHODZI O OKRES OKOŁOTRENINGOWY (PÓŁ PRZED I PÓŁ PO)
3. Czy zwyki ludzie w sensie ci którzy nie mają diet itp...mają ogólnie rzecz biorąc ciągle diete z bilansem na + ???
JEŻELI CHODZI O NIEĆWICZĄCYCH, TO ILU ZNAM, WSZYSCY ŻREJĄ ZA DUŻO MOJA ŻONA JE TYLE CO JA I NIE TYJE. INNYMI SŁOWY MAMY PRZEWALONE

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
rozumiem , serdeczne dzięki kopt , naprawde dzięki SOG

a co do tej złotej godziny to nie wiem czy nie chodzi o godzine przed i godzine po treningu tak ja myślałem ale pewniue ty masz racje :)

dzięki serdeczne

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
jeszcze dwa pytanka


4. co to znaczy ze tłuszcz spala się w ogniu węglowodanów

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Charon ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 5388 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 111118
Ad1. Glikogen jest wykorzystywany tylko w pracującym mięśniu. Nie ma możliwości, żeby glukoza została uwolniona do krwiobiegu na rzecz innych mięśni (jest to uwarunkowane brakiem enzymu glukozo-1-fosfatazy).

Ad2. Złota godzina jest to okres po treningu, w którym występuje większa wrażliwość insulinowa mięśni, niekoniecznie akurat godzina.

Ad3. Jesz ponad zapotrzebowanie - tyjesz, jesz mniej - chudniesz. Nie ma w tym filozofii.

Beatus, qui prodest, quibus potest

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
okej dzięki charon sog

a co do tego glikogenu czyli pyt. pierwsze to np. jak ćwicze na siłowni brzuch klate i tric i potem aero to fat leci tylko z tych 3 mięśni ??

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Charon ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 5388 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 111118
To znaczy, że aby kwas tłuszczowy a raczej jego aktywna forma acetylo-coA wszedł w cykl Krebsa (tlenowy etap spalania) musi się połączyć ze szczawiooctanem powstającym z utleniania węglowodanów. To właśnie jego brak powoduje ketozę na dietach bardzoniskowęglowodanowych.

Podczas aerobów (np. biegi) w największym stopniu pracują nogi, w których zasoby glikogenu są nadal nienaruszone, więc energia pochodząca z wolnych kwasów tłuszczowych i tak będzie niewielka.

Zmieniony przez - Charon w dniu 2005-11-04 14:47:34

Beatus, qui prodest, quibus potest

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 6889 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 100566
i z tego mozna wywnioskowac ze lepiej robić aeroby rano


charon moze tu lukniesz bo chciałem jakiś art na temat białak przed aero jak amsz to please
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
ja preferuje rowerek po siłowni

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Charon ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 5388 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 111118
Gdzie mam looknąć?

Aeroby lepiej rano ale jestem przeciwnikiem robienia ich na pusty żołądek. Przed białko. Poza tym glikogen mięśniowy i tak jest naruszony w niewielkim stopniu. Ogólnie lepszy jest hiit ale nie zawsze dla każdego dobre jest to, co dla innych.

Beatus, qui prodest, quibus potest

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
rozumiem...a mozesz powiedzieć dlaczego na pusty żołądek jesteś przeciwnikiem ??? Dlatego ja wole po siłowni...po treningu siłowym węglowodany dawno strawione a białko jem 1.5h - 2h wolno wchłąnialne więc się trawi i działa przy okazji antykatabolicznie i fat leci

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Witaminy a spalacze tłuszczu

Następny temat

Blonnik ART

WHEY premium