SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Słabe efekty

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1294

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 237 Wiek 6 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5330
Zakładam temat aby sie poradzić osób bardziej doświadczonych.
Przygode zacząłem od planu fbw ćwiczyłem na nim 5 miesiecy waga poszło około 10kg z tego połowa poszła w brzuch pas z 80 wywindowało mi na 88, Później zaliczyłem 2 miesiace przerwy w tym czasie waga spadła z 75 do 68, w pasie na wyskości pępka zostało coś koło 80, łapa też poleciała z 35 do 33. Po dwu miesiecznej przerwie odrazu zaczałem ćwiczyć splitem i ćwicze nim do teraz. Nie wiem co robie nie tak ale jak narazje nie jestem zadowolnoy ze swoich postepów , Jednynie co zyskłam to klata mi sie lekko podniosła obwód skoczył ok. 2cm a w bicepsie przez ten czas przybyło mi tlyko 0.5 cm, takze nie odzyskałem przez ten czas tego co straciłem w te 2 miesiace w które nie ćwiczyłem. Za niedługo bedzie rok moich treningów a efekty troche słabe są, Chciałbym aby ktoś skorygował mój plan ćwiczeń bo nie wiem czy za bardzo katuje dane partie i datego nie chca rosnąć, dodam ze diete trzymam w 90%, Moim celem jest masa.

Moj plan
poniedziałek klata bic
wyciskanie na prostej 12/10/8/6
wyciskanie na skosie 12/10/8/6
wyciskanie na skosie ujemnym 12/10/8/6
rozpiętki na ławce 12/10/8/6

uginanie sztangi stojac 12/10/8.6
młodki 12/10/8/6
wyciskanie hantelek na kolanie 12/10/8/6


środa plecy tric

martwy ciag 12/10/8/6
drazek 4 serie
wiosłowanie 12/10/8/6

wyciskanie na ławce wąsko 12/10/8/6
wyciskanie za głowy hantelki 12/10/8/6
pompki tyłem 15/15/12/12

piatek nogi i klata

przysiady 12/10/8/6

rozpietki na ławce 12/10/8/6
wyciskanie na poreczach 4 serie

sobota barki triceps

wyciskanie za głowy 12/10/8/6
podciaganie sztangi pod szyje 12/10/8/6
rozpiętki na stojaco nie wiem ja sie to ćwiczenie fachowo nazywa 12/10/8/6
sztrugusy 12/10/8/6

teraz ostatnio troche zacząłem rotować ćwcziczeniami odpuściłem sobie ławke prosta, i kobbinuje z uchwytem raz waski raz szerkoki i czasem ćwczie hantlami .Ale to od 2 tygondni zacząłem tak kombinowac.

moja waga 70kg
wzrost 172

obciazenia robocze
martwy 80
ławka 70
przysiad 90

Prosze o jakieś rady co zmienić, zastanawiam sie czy nie powrócić do planu fbw bo na nim miałem najlepsze efekty przynajmnij tak mi sie wydaje, ale z drugiej strony ćwicząc takim planem nie ma szans zbudowac fajnej sylwetki.

Dodam ze ćwczie w domu i do dyspozycji mam tylko drazek, hantle, sztange, ławke z 7 skosami i stojak do przysiadów

Zmieniony przez - krzysiek21 w dniu 2013-02-01 20:17:11
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3003 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17289
krzysiek21
Klata i łapa to priorytet chyba u kazdego, i te partie chciałbym jak najlepiej i najszybciej rozbudować,




złe podejście - całe ciało to priorytet jesli chcesz normlnie wyglądac i nie odniesc kontuzji

krzysiek21
Jeszcze mam dwa pytania, Trening kapturów z jaka partia moge łaczyć?, Drugie pytanie to, czy na małe partie wykonywac taka sama ilość i tyle samo serii co na duze?, do tej pory wszystkie ćwiczenia robiłem w ilościach 12/10/8/6



zacznij od podstaw lektura https://www.sfd.pl/ART_Błędy_w_podejściu_do_treningu_siłowego-t889497.html

https://www.sfd.pl/[art]_O_treningu_siłowym_prawie_wszystko_by_Panda_&_Antoś_-t875977.html 

Be the best version of You!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3003 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17289
ANKIETA

Be the best version of You!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 1357 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 57599
A dieta jakaś jest?? Czy schabowy i ziemniaczki od mamy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 237 Wiek 6 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5330
Tak jak pisałem dieta jest w 90%
1 płatki owsiane melko 3 jaja oliwa z oliwek wazywa
2 gram z wedliną i wazywa
3 ryz filet surówka
odzywka białkowa zaraz po treningu carbo
4 ryz filet surówka
5 twaróg oliwa i warzywa

od czasu do czasu zamiast ryzu jem ziemniaki

Zmieniony przez - krzysiek21 w dniu 2013-02-01 20:24:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3003 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17289
tamat zw z odżywianiem i dietą dzial odżywianie.

regulamin = ankieta
brak ankiety = koniec tematu

Be the best version of You!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 237 Wiek 6 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5330
Płeć: M
Wiek: 22
Waga: 70
Wzrost: 172
Cel treningowy: masa
Staż treningowy na siłowni 9 miesiecy
Uprawiane inne sporty: bral
Dostęp do sprzętu drazek ławka gryf hantle stojak
Dieta: jest w 90%
Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje): brak
Zażywane suplementy: Białko WPC, Carbo, Obecnie od 5 stycznia cykl na kreatynie Monohydrat
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1522 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13946
"około 10kg z tego połowa poszła w brzuch pas z 80 wywindowało mi na 88,"

Zła dieta, pewnie za dużo prostych węgli.

"2 miesiace przerwy "

Już wiesz czemu jest gorzej teraz. Wrócisz do poprzedniego poziomu, ale to chwilę potrwa.

Zadbałeś o 8 godzin snu? A tamten plan FBW jaki był?

Jeden krok do tyłu, dwa do przodu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam.
Jeśli szukasz indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych to skorzystaj z tej oferty.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 237 Wiek 6 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5330
Poprzedni pan fbw wygladał tak

przysiad 12/10/8
Martwy ciag 12/10/8
Wiosłowanie 12/10/8
wyciskanie na ławce prostej 12/10/8
militarny press 12/10/8
podciaganie na drazku 3 serie

Cwiczyłem 3 razy w tygodniu, ćwicząc tym planem miałem lekkie problemu z plecami troche mnie bolaly, wydaje mi sie ze to przez czestotliwość wykonywianiu martwego ciagu i przysiadu dlatego zmienilem trening na splita.

Zmieniony przez - krzysiek21 w dniu 2013-02-02 17:15:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 649 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5424
może to była wina techniki wykonywania tych ćwiczeń a nie częstotliwości
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 237 Wiek 6 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5330
Moze ktoś ocenić mój pan który wkleiłem w pierwszym swoim poście, co tam zmienić czy wszystko jest ok
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening w domu.

Następny temat

HST i co potem? [masa]

WHEY premium