SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rozwalony metabolizm - dieta, trening

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3358

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 82
Witajcie :)
Mam problem i mam nadzieję, że znajdą sie tu zyczliwe osoby które mi coś doradzą.
Mam 27 lat, odchudzam się od ok. 7 lat. Na zmianę tyję i chudnę. Do tej pory stosowałam wszystkie możliwe diety, wszystkie niskokaloryczne. Wahania wagi 40-68 kg.
Obecnie pragnę schudnac do ok. 50 kg.
Obecnie spozywajac 1000kcal moja waga albo stoi w miejscu albo spada bardzo powoli. Zdaje sobie sprawę, że wyniszczyłam swój organizm i teraz powinnam go naprawić.

Co najlepiej byłoby zastosować w takim wypadku? Podbijać stopniowo kalorie, czy może od razu zwiększyć do ok 1500?
Jaki trening stosować? Samo cardio czy może trening siłowy?


****DANE PODSTAWOWE***************************************
NICK: ciruelam
WIEK: 27
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY: siłownia od 8 miesięcy, bardzo nieregularnie, wcześniej tylko cardio

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************
WAGA CIAŁA: 67
WZROST: 156
OBWÓD RAMIENIA: 32.5
OBWÓD ŁYDKI: 41
OBWÓD UDA: 63
OBWÓD BIODER: 108
OBWÓD NA WYSOKOŚCI PĘPKA:93
OBWÓD TALI: 80
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ: 97

****CEL*************************************************
CO CHCESZ OSIĄGNĄĆ PO PRZEZ DIETĘ I TRENING?
Naprawa metabolizmu,redukcja tłuszczu, poprawienie wyglądu sylwetki i rozbudowa mięśni.

****STAN ZDROWIA*****************************************
CHOROBY PRZEWLEKŁE: -
PRZEBYTE KONTUZJE: -
WADY POSTAWY: -
ALERGIE: -
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA: -
CZY REGULARNIE MIESIACZKUJESZ? tak
CZY PRZYJMUJESZ TABLEKI ANTYKONCPECYJNE? tak
CZY PRZYJMUJESZ LEKI Z PRZEPISU LEKARZA? Tak -antykonc.

****PYTANIA DODATKOWE**********************************
CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY: nie
CZY STOSOWAŁAŚ DO TEJ PORY JAKIEŚ DIETY (JAKIE/KIEDY/JAK DŁUGO)
Odchudzam sie od ok. 8 lat. Od tej pory wiecznie jestem na diecie, tyjąc i chudnąc na zmianę (wahania od 40 do 68 kg).
Diety wszelkie możliwe - prawie same rygorystyczne, potem efekt jo-jo


****DIETA*************************************************
JAK WYGLĄDA TWOJE ODŻYWIANIE OBECNIE?
Ciężko określić, zwykle w granicach 1000 kcal, systematycznie co 3-4 godz. Czasem więcej, wtedy kiedy jem słodycze.
Pieczywo, ryż, makaron jem ciemne, ryby, kurczak, indyk, wołowinę i wieprzowinę prawie w ogóle. Sporo warzyw, owoców.
Piję tylko wodę, herbaty zielone, owocowe, czasem kawę z mlekiem, od czasu do czasu colę light.

CZY PRZY OBECNEJ DIECIE CHUDNIESZ/UTRZYMUJESZ WAGĘ/TYJESZ? Powoli chudnę

****SPRZĘT**********************************************
PROFESJONALNA SIŁOWNIA: TAK
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 59 Wiek 46 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2760
Haha dosłownie mam to samo panikuje ale dziewczyny tutaj sprowadzają mnie na ziemię że nie ma lekko,miło i przyjemnie ja nie chodakowska ale biegam od 4 lat i marne efekty dlatego dołożyłam siłownię zobaczymy,ale też baaardzo długo myślałam że im mniej jem tym lepiej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
kebula Instruktor K&F
Ekspert
Szacuny 661 Napisanych postów 8604 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 143874
hm, to może zaczniemy od początku, czyli od Twojego podejścia do chudnięcia. widzisz, ładna figura to nie cyferki, ale Twoje odbicie w lustrze. tu oczywiście wszystko zależy od Twoich preferencji, ale zdrowa i realna waga do utrzymania dla Ciebie to niekoniecznie 50kg.
druga sprawa, rzeczywiście, kaloryczność okropna. często wpadają słodycze? w jakich ilościach?
nadal bardzo mało wiemy o Tobie, ale na pewno, powinnaś więcej jeść, nawet więcej niż to 1500kcal.
dodatkowy problem to to, że bierzesz tabsy, czyli notabene nie miesiączkujesz (to krwawienie związane z przerwą w braniu tabsów nie ma nic wspólnego z okresem). bierzesz je, bo coś leczysz czy to tylko antykoncepcja?
robiłaś jakieś badania ostatnio? chociaż zwyklą morfologię? tu by się na pewno warto zbadać tarczycę
jak Twoje samopoczucie? humor? stan włosów i skóry?


Zmieniony przez - kebula w dniu 2016-08-02 15:52:36

Niema nic gorszego niż bycie więźniem własnej głowy, pędzić za ideałem którego nie istnieje kosztem wszystkiego: zdrowia, relacji przyjacielskich/rodzinnych, kosztem bezcennych minut życia, które nigdy nie wrócą..


aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/Kebula_w_remoncie_part_2-t1142515.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 82
Ta wagę 50kg podalam orientacyjnie. Bardziej zalezy mi na cm. Uda i biodra sa zawsze troche wieksze, nawet jak waże mniej.
Slodycze zdarzają sie tak mniej wiecej co 5dni, i nic jest ich malo. Np tabliczka czekolady albo kilka ciastek. Czasami czekolada i cos jeszcze.
Tabletki obecnie biore jako antykoncepcja. Ale wcześniej bralam inne tabletki na wywolanie okresu bo sama nie mialam. Po odstawieniu tamtych okres sie sam pojawił, ale byl nieregularny.
Morfologie robilam z 3miesiace temu. Wszystko w normie. Badania tarczycy ok rok temu. Wtedy tez wszystko bylo ok.
Wlosy nie wypadaja, skora w porzadku. Jedynie co to paznokcie odkąd pamietam sa slabe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
kebula Instruktor K&F
Ekspert
Szacuny 661 Napisanych postów 8604 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 143874
tylko że tabsy nigdy nie regulują okresu. nie wiem, czemu lekarze to wmawiają pacjentkom. wszystko w normie tak, ze wszystkie wyniki masz "po środku"? żadne wartości nie ocierają sie o skrajne granice?
wiesz, przez rok w tarczycy mogło się naprawdę wiele zmienić, ale z tego, co piszesz, raczej nie masz objawów niedoczynności.
1500 kcal to mało. daj 1700 na początek ( tak będziemy dodawać)
sugeruję makro: 100g białka/60 g tłuszczy/ 190 g węglowodanów
masz jakis plan treningowy?

Niema nic gorszego niż bycie więźniem własnej głowy, pędzić za ideałem którego nie istnieje kosztem wszystkiego: zdrowia, relacji przyjacielskich/rodzinnych, kosztem bezcennych minut życia, które nigdy nie wrócą..


aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/Kebula_w_remoncie_part_2-t1142515.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 82
Tak, wszystko mam pośrodku. Jedynie co to hematokryt trochę poniżej normy, ale mam tak od zawsze i nie jest to duży niedobór.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 82
Tarczycę w takim razie pójdę i zbadam. Plan treningowy mam. Dostałam już jakiś czas temu od trenera na siłowni. Z tym że wykonuję go już od dłuższego czasu. Ale wygląda to tak, że w jednym tygodniu potrafię iść na siłownię 3/4 razy, a w następnym w ogóle. Mogę go tu zamieścić. Zdarza mi się też czasem iść pobiegać, choć trochę mi przy tym ciężko i basen.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
kebula Instruktor K&F
Ekspert
Szacuny 661 Napisanych postów 8604 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 143874
no to chyba wszystko ok...zobaczymy jak będziesz reagowała na wiecej kcal w diecie
no ba, w końcu to forum sportowe. wiesz, dobry trening siłowy (wykonywany sumiennie i regularnie) nie musi być uzupełniany o kardio

Niema nic gorszego niż bycie więźniem własnej głowy, pędzić za ideałem którego nie istnieje kosztem wszystkiego: zdrowia, relacji przyjacielskich/rodzinnych, kosztem bezcennych minut życia, które nigdy nie wrócą..


aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/Kebula_w_remoncie_part_2-t1142515.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 321
Myślisz, że nie zacznę tyć zbyt szybko? :) A trening ile razy w tygodniu wykonywać (robię FBW, nie wiem czy to dobrze)? 3 razy wystarczy i po tym jakieś cardio? Boję się, że zacznę rosnąć i puchnąć jak podbiję kalorie i zacznę ćwiczyć regularnie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 321
I czy po treningu jeść coś konkretnego, typu kurczak, ryż. Czy nie ma to większego znaczenia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
kebula Instruktor K&F
Ekspert
Szacuny 661 Napisanych postów 8604 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 143874
wiesz co, nie będę Ci mydliła oczu, na początku na bank "spuchniesz", bo nabierzesz wody przez większą ilość węglowodanów, ale po 2 tygodniach powinno wszystko wrócić do normy. nie możesz tak dlugo być na niskich kcal, a 1500 to nadal lipa (no chyba, ze na razie więcej nie przejesz)
po treningu produkty nie mają większego znaczenia, ważne, żeby posiłek był zbilansowany i składał się ze zdrowych produktów.
fbw 3x w tygodniu jest jak najbardziej ok, ale poproszę rozpiskę ćwiczeń,liczbę serii i powtórzeń. powtarzam, kardio nie jest Ci na razie potrzebne

Niema nic gorszego niż bycie więźniem własnej głowy, pędzić za ideałem którego nie istnieje kosztem wszystkiego: zdrowia, relacji przyjacielskich/rodzinnych, kosztem bezcennych minut życia, które nigdy nie wrócą..


aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/Kebula_w_remoncie_part_2-t1142515.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 321
Nawet ostatnio próbowałam trochę podbić kalorie i ciężko z tym szło. Czułam się jak przejedzona, tocząca kulka :D W ogóle nie odczuwam głodu jak jem choć troche więcej. No ale będę musiała to przeboleć, bo jeść do końca życia 1000 kcal nie chcę. FBW wygląda mniej więcej tak (może być problem z nazwą tych ćwiczeń):
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nerwusik na redukcji

Następny temat

Trening na pierwszy raz

WHEY premium