SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta, trening i ewentualna suplementacja dla otyłej siostry

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1323

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Koniu151 z działu Odchudzanie.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 142 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 836
Witam,

Mama w raz z siostrą poprosili mnie o pomoc, aby pomóc młodszej siostrze w zrzuceniu zbędnych kilogramów. Jako, że u mnie efekty były znakomite (ze 104 kg na 88-90 i bf 10) uważają, że będę najlepszym motywatorem. Korzystając z 2 tygodni przerwy świątecznej chce jej pomóc, ale po kolei.
Siostra:

Wiek: 19 lat
wzrost: ok 175
Waga: myślę, że 90kg

Jest uczennicą 4 klasy technikum. Do tej pory jej dzień wyglądał tak: wstawała o 6 jadła śniadanie i wio do szkoły, a tam syfiaste jedzenie. Powrót o 15, obiad, spacer z psami,chwilka krzatania się po domu, ew wyjscie do faceta lub spanie do wieczora! Oczywiście jakieś chrupeczki, typowe polskie, tłuste jedzenie itd. Zazwyczaj chodzi spać około 22 (późno jadała to co było na obiad, tuz przed spaniem). To tak w skrócie. Jak sami widzicie jest fatalnie.

Jaki rozkład btw u faceta to wiem, a jaki powinien być u kobiety? 5 posiłków myślę, że w zupełności wystarczy, z czego biorąc pod uwage o ktorej chodzi spać myślę, że ostatni posiłek bezwęglowodanowy o 19-20

Co do ćwiczeń. Póki co od prawie 2 tygodni rano spaceruje około 30 minut z psami, następnie wraca ze szkoły piechotą (około 3.5km), następnie jest kolejny spacer 30-40 minut i myślę, że póki co ten sposób ruchu jest dobry, z tym, że chciałbym aby do popołudniowego spaceru dorzuciła 20 minut i podstawowe ćwiczenia takie jak podskoki, przeskoki, pajacyki, podbieżki itd następnie skłony i wypady do przodu i ew rozciąganie. Ze względu na jej kompleksy o siłowni możemy narazie zapomnieć. Macie jakieś inne propozycje aerobów w plenerze?

Co do suplementacji to myślę, że nie ma co szaleć. CLA na start wystarczy + witaminy i minerały, omega3 + dużo zielonej herbaty w ciągu dnia.

Myślę, że ww sposobami rozkręcimy metabolizm, podstawą ewentualych zmian będą obserwacje - mam na to 2-3 tygodnie, więc notatki będziemy prowadzić bardzo rzetelnie i wprowadzać zmiany. Myślę, że jak zobaczy minimalne efekty to w koncu się zmobilizuje do zmiany !

Proszę o komentarze
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć

Dziewczyna najbardziej tyje w brzuchu czy w udach i tyłku? Od tego zależy rozkład bwt dla kobiety.

CLA sobie daruj, wydaj tą kasę na tran/omega-3. Ten suplement jest jej najbardziej potrzebny.

Odnośnie treningu: zajrzyjcie do pierwszego dziennika shrimp2. Znajdziecie tam początkowy plan treningowy, który będzie tu pasował

Zmieniony przez - Martucca w dniu 2012-03-25 22:44:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 142 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 836
Witam,

Z góry dziekuję za szybką odpowiedź. Na kobiecej redukcji kompletnie się nie znam, wiem, że to co działa idealnie na mnie nie będzie się sprawdzało w jej przypadku toteż chciałem zasięgnąc porady kobiet. Co do otyłości i wrażliwych miejsc to wydaje mi się, że wszędzie jej się odkłada, obwód pasa ma duży, uda i tyłek również, generalnie to nie należy do małych dziewczyn ale jakbym miał opisać typ to chyba hmmm gruszka?
Ze względu na wagę nie chciałbym za bardzo obciążać stawów lub kręgosłupa totez chciałbym się skupić na częstych spacerach, dodatkach które wymieniłem wcześniej oraz odpowiedniej diecie która w każdym przypadku jest kluczem do sukcesu, mam nadzieję, że to pozwoli rozkręcić bardzo leniwy metabolizm.
Jak zjadę do domu to postaram się ją namówić na zdjęcie, ale nie będzie to łatwe bo dziewczyna ma straszne kompleksy.

W wolnej chwili postaram się przeczytać poponowany przez Ciebie temat.

Dziękuje za pomoc i proszę o dalsze sugestie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie musi dawać zdjęcia, wystarczy to, co napisałeś

Niech zacznie od 1900kcal, 140g białka, 150g kcal i reszta z tłuszczu.
Dobór produktów do diety:
https://www.sfd.pl/-t752315.html

Oraz dziennik shrimp, która schudła już tutaj z nami 30kg
https://www.sfd.pl/DT/shrimp2_/_redukcja/_podsumowanie_6m_s.81,_rok_s.189-t695381.html
W nim znajdziesz wspomniany trening dla osoby otyłej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 142 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 836
Witam ponownie!

Małe sprostowanie. Mianowicie siostra waży około 100 kg i ma 168 cm wzrostu, jaki rozklad btw powinien zatem byc? Do węgli Wliczacie warzywa czy tylko strączkowe itd ewentualnie liczycie?

Pozdrawiam :)

Przeczytałem pare stron polecanego dziennika i zastanawiam się czy pokazywać go siostrze bo może się tylko biedna zniechęcić. Póki co o siłowni można pomażyć, a nie chce na nią naskakiwać bo to obróci się przeciwko mnie. Czy aeroby w takiej formie jak napisałem na start wystarcza? będę w domu to delikatnie będę ją namawiał do innych form aktywności.

Moja siostra to typ kobiety bardzo ostrej, tzn. że bardzo łatwo się denerwuje, przy tym latwo się unosi i potrafi przeklnąc, co mnie bardzo boli bo przy tym zachowuje się mało kobieco i szkoda mi troche jej chlopaka bo mu sie bardzo przy tym obrywa ;p
Przysłałbym ją do was, ale pewnie nie będzie chciała bo o ile ją znam będzie uważała się za gorszą albo, że nie poradzi sobie jeśli chodzi o poziom dyskusji i wypowiedzi. (raczej nie zadaję się z ludźmi bardzo oczytanymi)

Zmieniony przez - Pizarro90 w dniu 2012-03-28 19:14:58

Zmieniony przez - Pizarro90 w dniu 2012-03-28 19:28:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 142 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 836
Przypominam się delikatnie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Niezależnie od tego, czy waży 90 czy 100, czy też 120kg niech przyjmie taki rozkład, jaki napisałam. Zapotrzebownie liczymy dla odpowiedniego dla jej wzrostu, normalnego LBM+20-25%BF, w jej przypadku będzie to ok. 2200kcal. Od tego zrób logiczny deficyt kaloryczny i masz 1900kcal. Ona ma na sobie ok. 25kg nadbagażu w postaci fatu, którego się nie karmi, więc bzdurą są wyliczenia zapotrzebowania oparte na jej aktualnej wadze

Jeśli chodzi o aero, to odradzam wyskoki i jakiekolwiek bieganie. Nie na tym etapie. To może się źle skonczyć dla kolan. Chodziło mi o trening początkowy shrimp, który dostosowany jest do możliwości osoby otyłej.

A tam czuła się gorsza. My tutaj swojskie baby jesteśmy i też że czasem lubimy poklnąć
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

proszę o rady, bo już się pogubiłam...

Następny temat

moCCa - dzienniczek :)

WHEY premium