SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rozgrzewka (by PLŚ)

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 52340

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 4741 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22117
Ja robie właśnie taką krótką rozgrzewke, a mianowicie troche krażeń róznymi częsciami ciała i koniec. Mam dalej taki syndrom, że obawiam się jak zrobie konkretną rozgrzewkę z seriami rozgrzewkowymi to później nie zdołąm wykonac treningu z taka samą siłą jak poprzednio. Po prostu boje się, że rozgrzewka zmęczy mnie i będę musiał np. wyciskać mniejszym ciezarem. Jak to w końcu jest?


Ponadto wszędzie czytałem, że przed martwymi ciagami trzeba konkretnie rozrzać prostowniki oraz je rozciagnać. Zaleca sie kilka serii rozgrzewkowych. Jak to w końcu trzeba prawidłowo robic?

A i no własnie SOG!

Zmieniony przez - boguc w dniu 2007-01-31 17:37:51

Specjalista w dziale "Odżywki i suplementy"
9 kg czystej masy mięśniowej w 2 tygodnie - allegrowicze nie wierzcie w takie bzdury

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1614 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 11462
Dlatego rozgrzewka nie powinna męczyć tylko rozgrzewać. Nie można jej zaniedbać, ani z nią przesadzać. Powinna być o odpowiedniej długości i intensywności.

A co do tych prostowników to jest wiele szkół, ale tak aby nie rozciągać ich zbytnio przed ich treningiem wydaje się być najbardziej odpowiednia, ostatnio gadałem o tym z WODYNem.

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 926 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9702
boguc
sila miesniowa zalezy m.in od:
-funkcjonowania miesni
-ilosci włokien pobudzonych w danej chwili
-synchronizacji pobudzenia wlokien miesniowych
-napiecia spoczynkowego
-stopnia rozciagniecia miesnia i jego rozgrzania
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1614 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 11462
Ale jednocześnie trzeba uważać żeby rozgrzewka nie zamieniła się w mordownię .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1489 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 30384
ja musze machac lapami w rozgrzewce(w stawie barkowym) jak smiglem w helikopterze bo jak dobrze nie rozgrzeje barkow to potem bola przy wyciskaniach :(

NO PAIN NO GAIN

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1614 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 11462
Wielu tak ma, jednym strzelają, innych bolą itd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 496 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 21735
Dzięki PLŚ. OD jutro robie rozgrzewke :D:D Sog duchowy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1614 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 11462
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 101 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1291
Dzięki, dobry art, trochę mi rozjaśnił w tej kwestii :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1614 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 11462
Cieszę się, jeśli choć jedna osoba dzięki temu artowi uniknie kontuzji to będzie git :).
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

zmiana planu - barki , poczatek cyklu CP + mono

Następny temat

spalanie mięśni

WHEY premium