SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rozgrzewka (by PLŚ)

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 52344

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777735
na potwierdzenie swoich słów mogę przywołać również autorytet Puma666 też pisał gdzieś że ruchy okrężne są bardzo szkodliwe dla stawów,
sam na sobie sprawdziłem odkąd wyeliminowałem krążenia ramion i kolan ich stan znacznie sie poprawił

niestety rozmawiałem ostatnio z kumplem który studiuje na awfie dalej uczą tego samego

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 705 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7912
No właśnie bardzo zależy mi na moim zdrowiu zwłaszcza barków z którymi za miesiąc będzie już rok czasu jak się kuruje.

Masz może jeszcze te 'testy' albo pamiętasz skąd je miałeś/kto je wykonywał? Te na których się opierałeś w swoim temacie. Bo temat mnie zaintrygował i z logicznego punktu widzenia krążenia są złe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777735
nie pamiętam szczerze mówiąc skąd brałem materiały

jeśli wyciskasz z pełną flarą czyli gdy miedzy kością ramienną a tułowiem jest kąt prosty zmniejsz go wówczas staw barkowy ma mniejsze przeciążenia, wyeliminuj wyciskanie zza karku i podciąganie sztangi wzdłuż tułowia

dodatkowo możesz zastosować ćwiczenia wspomagające pierścienie rotatorów

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 705 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7912
kilka pierwszych tematów w których głównym ćwiczeniem rozgrzewkowym są krążenia:

http://wdziek.info/jak_wykonac_dobra_rozgrzewke.html

http://www.fit.pl/cwiczeniadlaciebie/na_dobry_poczatek_8211;_rozgrzewka,96,20,20,962,3408,0,0,0.html 
i cytat z tej strony:
a.) głowa
obszerne kręcenie głową w jedną i w druga stronę
b.) obręcz barkowa i ręce
obszerne kręcenie nadgarstkami

http://kulturystyka.com.pl/archiwum/an/21604

http://grupo-magia.kgb.pl/rozgrzewka.html


W żadnym z powyższych tematów nie znalazłem nawet wzmianki o tym.

Ogólnie to wydaje się takie logiczne... a jednak
@ od kiedy wyeliminowałeś krążenia u siebie?





@bark
miałem normalną rehabilitację lasery masaże jakieś magnetyki kinesioterapia dawidstv też mi pomógł z ćwiczeniami na obniżenie głowy kości ramienia rotatory itp i jest lepiej. podciągania i wyciskania już robie od 2 miesięcy jest gites. Ale na przyszłość lepiej wyeliminować te krążenia zwłaszcza że bedąc w starym przekonaniu przed ćwiczeniami wymagającymi większej aktywności barków robiłem ćwiczenia 'dogrzewające' typu krążenia jak się okazuje na moją niekorzyść

Zmieniony przez - Connecting w dniu 2010-06-28 21:30:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777735
mniej więcej dwa miechy przed tym jak napisałem ten art


generalnie staw barkowy jest przystosowany do ruchów okrężnych jako że jest stawem panewkowym ale niestety nie służy mu taki ruch

ja rozgrzewam barki szrugsami i unoszeniem hantli bokiem reszte załatwiają serie rozgrzewkowe

kiedyś miałem art na t nation o uszkodzeniach stawu barkowego i tam też polecali unikanie ruchów okrężnych a to z prostej przyczyny , staw staje się hipermobilny a to dla niego niezbyt dobra sytuacja

Ps jak znajdę wypowiedź Pumy to wrzucę

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2956 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 80905
Mam cytat Pumy z dzialu Keltona:
"Uwaga - wszystko odnosnie stawow tyczy sie ruchow prostych, anatomicznych, nie stosuje zadnych ruchow okreznych gdyz jestem swiadomy ich kontuzjogennego dziala na stawy. Wychodze z zalozenia ze 50% kontuzji moznaby uniknac gdyby WFisci w szkolach i intruktorzy na zajeciach masowych [sw, pilka nozna, kosz itd] odrobili swoja prace domowa]"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777735
jeszcze był tekst o rozgrzewce w eksperymentach ale zostały usuniete

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 705 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7912
@rion
Dałbyś radę swoją rozgrzewkę podrzucić? czy leży w półce 'ściśle tajne'

Zmieniony przez - Connecting w dniu 2010-06-29 11:53:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777735
nie to nic tajnego

1) rozgrzewka aerobowa najczęściej orbitrek 5-10 minut
2) kilka ruchów złożonych np 15 przysiadów bez obciążenia , 15 powt rdl z lekkimi hantlami
3) rozgrzewka stawów tylko anatomiczne ruchu tj.wspięcia stojąc, przysiady, uginanie nagrastków , uginanie łokci , szrugsy hantlami, głowa góra dół, prawo-lewo, i na boki ( czasem uginanie lekkich hantli)
4) tak rozgrzany przechodzę do właściwego treningu gdzie pierwsze serie w rampie w danym ćwiczeniu też pełnia rolę rozgrzewająco w danym , konkretnym ruchu

po treningu streching

i do domu

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Szacuny 10031 Napisanych postów 30375 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728727
chcialbym jakies dokladne zrodla badan,ze krazenia ramion szkodza barkom.....

bo mam duzo watpliwosci:
-kazdy ruch w pewien sposob niszczy nasz aparat ruchu-mimo adaptacji-kazdy staw ma swoj konkretny maksymalny przebieg w zaleznosci od obciazenia.

-krazenia rozluzniaja staw barkowy?
-wiazadla sa z natury nierosciagliwe-wiec ich nie rozciagna ale napewno dokrwia-kapilary
-sciegna tez sa wlasciwie nierosciagalne,bo caly ruch przerzucaja na miesnie.czyli przez krazenie rozgrzewamy miesnie obreczy
barkowej.

-torebki stawowe skladaja sie z dwoch warstw-zewnetrznej oslonowej stawu-podobna w budowie i wytrzymalosci do wiazadel ale o wiele ciensza
oraz wewnetrznej maziowej-smarujacej otaczany staw.
z tego powodu wszelkie ruchy a mysle ,ze i krazenia(czyli najobszerniejszy zakres ruchu stawu)przyczyniaja sie do lepszego rozprowadzenia smaru w stawie,czyli niwelacji tarcia.

sam stosuje krazenia ramion jako rozgrzewke a nawet w pewnm sensie jako srodek leczniczy przy bolach barkow miedzy seriami.
nie zauwazylem,by to zle wplywalo-a wrecz odwrotnie bol zmniejszal sie.
po drugie krazenie ramion w normalnym tempie w niewielkim stopniu obciaza stawy-obciazeniem jest tylko masa samego ramienia.

plywanie crawlem byloby szkodliwe dla stawow?jakos nie slyszalem by plywacy tym stylem narzekali na barki(moze narzekaja ale sie z tym nie spotkalem,moze ktos wie cos wiecej?)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

zmiana planu - barki , poczatek cyklu CP + mono

Następny temat

spalanie mięśni

WHEY premium