SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rezultaty po 3 tyg diety na mase (60kg) - dolozyc czy odjac kcal? Prosze o pomoc.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2811

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 70 Wiek 269 dni Na forum 268 dni Przeczytanych tematów 1277
Witam,
zaczalem cwiczyc i wprowadzilem diete od kilku dni. 2800-3000kcal na mase (173cm, 17 lat, 59kg)

Prosze o pomoc - ilu kcal sie trzymac? Ważę się codziennie od prawie 3 tygodni.

Proszę o pomoc jak mam wyznaczyć tą ilość - aktualnie wpisałem sobie 2650 kcal (tyle policzyłem z nadwyżką 350kcal czyli 1.5kg/mc).

Moja nadwyzka to wlasnie 1.5kg/mc, poniewaz ludzie polecaja 1-2kg wiec dalem cos posrodku by szybciej widziec jakies efekty a jednoczesnie nie zalac sie za bardzo. Pozdrawiam.

Obecnie mam wpisane 2670 kcal, ciągle mam wahania i myśle nad tym. Prosze o rady.

x dzień: waga (ilość zjedzonych kcal w tym dniu)

1 sierpnia: 58.6kg (2800 kcal)
2 sierpnia: (1300 kcal, złe samopoczucie)
3 sierpnia: 57.9kg (2700 kcal)
4 sierpnia: 58.4kg (2950 kcal)
5 sierpnia: 58.4kg (2970kcal)
6 sierpnia: 58.4kg (2970 kcal)
7 sierpnia: 58.6kg (3100 kcal)
średnia: 2680 kcal

8 sierpnia: 58.5/6kg (3020kcal)
9 sierpnia: 58.9kg(?) (2800kcal)
10 sierpnia: 59.3kg (2710 kcal)
11 sierpnia: 59.1kg (2600 kcal)
12 sierpnia: 59.3kg (2630 kcal)
13 sierpnia: 59.6kg (2700 kcal)
14 sierpnia: 59.5kg (2680 kcal)
średnia: 2730 kcal

15 sierpnia: 58.8kg (2640 kcal
16 sierpnia: 59.4kg (2830 kcal)
17 sierpnia: 59.8kg (2690 kcal)
18 sierpnia: 59.1kg ( 2670 kcal)
19 sierpnia: 59kg
średnia: 2700 kcal

średnia całość: 2700


Bardzo dziekuje za jakakolwiek pomoc i inne przydatne rady!


Zmieniony przez - sopel1526 w dniu 2023-08-20 01:29:29
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 234 Napisanych postów 423 Wiek 250 dni Na forum 249 dni Przeczytanych tematów 3864
sopel1526
madzia_666
sopel1526
z obecna wiedza mysle ze juz nikt tego nie robi, na takim etapie prawie ze nie ma miejsca na cwiczenia czysto izolowane, mysle ze ta postawa do treningu to podejscie osob typu jedz duzo, trenuj duzo itp :D
moze ci wspomniani kulturysci starej daty mogli tak robic gdy wiedza nie byla tak powszechna, mysle ze warto kierowac sie nauka a nie starymi madrosciami


Troche chyba nie zrozumiales przekazu kolegi, ktory troche racji mial. Chyba nie zdajesz sobie sprawy jak wiele osób robi błędy treningowe na poziomie samego podejścia do treningu i ułożonego planu, mając dostęp do współczesnej wiedzy. Te ‚stare madrosci’ wykorzystuje powszechnie wielu obecnych znanych kulturystów, których być może obserwujesz. Np. nieliczenie kalorii w aplikacji jest czyms normalnym nawet teraz, to wcale nie oznacza robienie ‚swiniomasy’, b. wiele osob ma staly zestaw posilkow, produkty przygotowuje wagowo i tylko rotuje z 10 produktami, bo tak jest najwygodniej i jest wtedy malo zmiennych, wiec ocena i uzyskanie danego efektu jest bardziej przywidywalne. To przysłowiowe ’jedz duzo’ to jest podejscie, na ktore mozna spokojnie sobie pozwolic u niektorych osob, bo 1. dokladne liczenie makro nie będzie miało u tych osob znaczenia dla efektu, 2. trenuja naprawde ciezko np pod plan trojbojowy, zawodniczy, 3. jedza z natury malo, sa b.szczupli i przejedzenie np 3000 kcal uwazaja za ogrom jedzenia. Zwróć poza tym uwagę na młodych zawodników innych sportów, np crossfitu, trójboju, lekkoatletyki, jak oni wygladaja, a czy licza kcal jak kulturysci?

Jeśli masz potrzebę liczenia kcal, sprawia ci to przyjemność bo masz kontrolę procesu, nie jest to dla ciebie klopot, to super, licz sobie, to nawet lepiej bo poznasz dobrze ile co ma kcal i ta kontrola procesu bedzie lepsza. Najważniejsze żebyś znalazl system który odpowiada tobie, który będziesz chętnie ciągnął przez dłuższy czas, najważniejsze że masz motywację i checi, chce ci sie, a z czasem sam sobie ocenisz co sie sprawdzi a co nie


tylko ze to troche sprzeczne z tym co mowil uzytkownik ktorego zacytowalem, kulturysci rozumiem, licza na oko, znaja to od podszewki/jedza to samo, ale poczatkujacy mysle ze ttym bardziej musi to choc troche kontrolowac zeby miec w tym jakakolwiek smykalke i rozeznanie, gdy nie widac efektow masy ludzie polecaja dokladac 100-200kcal, czy poczatkujacy na oko jest w stanie tyle dolozyc?


Czyli wedle tego co piszesz : robisz sobie owsiankę odmierzysz ładnie 60g płatków owsianych i ma być wedle planu 60g banana by wszystko się zgadzało a banan waży 80, rozumiem ze wyrzucasz resztę albo inny przykład nieco bardziej namacalny : mama zrobi obiad a Ty biedny nie wiesz już jak wliczyć pyszne łazanki z kapustą ewentualnie pierogi czy schabowego z ziemniakami i mizerią, Ty się zbuntujesz i tupniesz nóżką i Ty tego jeść nie będziesz bo masz swój kalkulator i swoją dietę….albo nie zjesz sernika jak goście przyjdą czy torta na urodzinach siostry….takim jesteś zaawansowanym kulturystą….

O święta naiwności. To prosta droga do choroby mentalnej, a ta choroba nazywa się ortoreksja. Apeluję o rozsądek i nie uleganie przyrzeczeniom siłowniano-sylwetkowym w przypadku gdy ważysz 60kg i dopiero zaczynasz. Baw się treningiem, niech sprawia Ci radość, dźwigaj i nabieraj masy. To na prawdę wystarczy. Po prostu ten brak kombinacji. Rośnij byku! :)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3418 Napisanych postów 1921 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17389
Czemu codziennie spozywasz inna ilosc kalori?
Jeali idzie powoli do przodu to dobrze, optocz wagi kontroluj zdjecia I pomiary, zawsze w tej samej porze dnia po porannej toalecie najlepiej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33122 Napisanych postów 23190 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278111
Przyjmij stałą podaz kcal ewentualnie rotacja na dni treningowe i DNT ale ja uwazam ze dla poczatkujacych jest to zbędne utrudnianie . Rezultaty masy czy redukcji głównie ocenia się na zdjeciach i w lustrze ale musisz obserwowac tez wage jednak z dystansem oraz progres siłowy jak chodzi o mase
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 70 Wiek 269 dni Na forum 268 dni Przeczytanych tematów 1277
althetic
Czemu codziennie spozywasz inna ilosc kalori?
Jeali idzie powoli do przodu to dobrze, optocz wagi kontroluj zdjecia I pomiary, zawsze w tej samej porze dnia po porannej toalecie najlepiej.

Mialem wahania dot. kalorii i nie wiedzialem od ilu zaczac. A myslisz ze ile kcal powinienem spozywac?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 70 Wiek 269 dni Na forum 268 dni Przeczytanych tematów 1277
monkey22
Przyjmij stałą podaz kcal ewentualnie rotacja na dni treningowe i DNT ale ja uwazam ze dla poczatkujacych jest to zbędne utrudnianie . Rezultaty masy czy redukcji głównie ocenia się na zdjeciach i w lustrze ale musisz obserwowac tez wage jednak z dystansem oraz progres siłowy jak chodzi o mase

dzieki za pomoc a myslisz ze ile pwoinienem kcal teraz spozywac? obecnie spozywam 2670
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 70 Wiek 269 dni Na forum 268 dni Przeczytanych tematów 1277
tak jak wspomniałem nie robiłem wymiarów, ale mogę powiedzieć że zauważylem progres w przedramieniu ale brzuch riowniiez sie powiekszyl (juz po kilku dniach dietyy)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33122 Napisanych postów 23190 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278111
sopel1526
monkey22
Przyjmij stałą podaz kcal ewentualnie rotacja na dni treningowe i DNT ale ja uwazam ze dla poczatkujacych jest to zbędne utrudnianie . Rezultaty masy czy redukcji głównie ocenia się na zdjeciach i w lustrze ale musisz obserwowac tez wage jednak z dystansem oraz progres siłowy jak chodzi o mase

dzieki za pomoc a myslisz ze ile pwoinienem kcal teraz spozywac? obecnie spozywam 2670


Tu masz bardzo dokładny wzór , wylicz a wyliczenia możesz dodać na forum i sprawdzi się czy poprawne https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_BF-t276436.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
A te twoje podstawowe dane wyjściowe z których wziąłeś pierwszą ilość kalorii i to ile powinieneś dołożyć żeby być w nadwyżce to skąd wziąłeś? Wspomina że tak ci wyszło, ale to jakiś kalkulator internetowy czy jakiś wzór dorwałeś i tak ci wyszło czuję stosowałeś wzór dostępna na forum który jest najbardziej dokładną opcją obliczenia zapotrzebowania kalorycznego? Przeprowadź obliczenia według algorytmu który jest przedstawiony w tym wzorze i wstaw tutaj twoje obliczenia to będziemy mogli coś więcej powiedzieć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2479 Napisanych postów 5800 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 106178
Daj stała ilość koło 2800-2900i wtedy wyciągaj wnioski
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 70 Wiek 269 dni Na forum 268 dni Przeczytanych tematów 1277
DJ_DoDo
A te twoje podstawowe dane wyjściowe z których wziąłeś pierwszą ilość kalorii i to ile powinieneś dołożyć żeby być w nadwyżce to skąd wziąłeś? Wspomina że tak ci wyszło, ale to jakiś kalkulator internetowy czy jakiś wzór dorwałeś i tak ci wyszło czuję stosowałeś wzór dostępna na forum który jest najbardziej dokładną opcją obliczenia zapotrzebowania kalorycznego? Przeprowadź obliczenia według algorytmu który jest przedstawiony w tym wzorze i wstaw tutaj twoje obliczenia to będziemy mogli coś więcej powiedzieć


1629 - bmr
1950 - podstawowa wartosc przy minimalnej aktywnosci (chcialem policzyc wszystko sam)
+130 kcal za ruch
+ok. 200 za trening 3x w tyg (
=2280
wychodzi ze obecna nadwyzka to ok 400

wahalem sie przez te 3 tyg z kaloriami i nie wiem na czym sie zatrzymac, irytuje mnie tez fakt ze czuje wiekszy brzuch.. nie wiem czy odjac kalorie, czy trzymac te teraz…
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12074 Napisanych postów 160533 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234792
Witaj!
Pytanie co Ty chcesz widziec przez 3 tygodnie diety?
Twój organizm najprawdopodobniej sie jeszcze nie zaadaptowal do takiej ilosci kalorii. Budowanie sylwetki to nie jest sport gdzie obserwujemy efekty w tygodnia na tydzien. Bardziej oceniamy tutaj nasze dzialania w ujeciu miesiecy a przede wszytskim lat. Tkanka miensiowa, ta funckjonalna, buduje sie bardzo wolno, trzeba trzymac sie zalozen tygodniami, aby wypracowac jakis efekt. Jak miesiecznie bedziesz dokladal 0,5-1 kg masy ciala, to istnieje szansa, ze duzo z tego bedzie dobrej jakosci miesniem.

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wygląd sylwetki

Następny temat

Macro na masie i dziwna wysypka

WHEY premium