SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Macro na masie i dziwna wysypka

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1052

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 132 Wiek 31 lat Na forum 270 dni Przeczytanych tematów 1226
Siemka.
Wzrost 175cm waga 73 kg
Aktualnie mam 3800-4000 kalori na masie

jem po 180 bialka 100 tluszczy 550 wegli +-
przy takim zapotrzebowaniu jakie mam przez prace fizyczna musze duzo jesc i wlasnie nie wiem do konca bo niektore kalkulatory pokazuja mi 225g bialka a przeciesz waze 73 i to i tak jem 2.5g bialka na kg masy ciala.
Da sie jakos lepiej rozlozyc to macro ? ogulem mam ciezko dobijac te wegle bo w kazdych produktach ktore jem jest duzo bialka i czasami staram sie nie wbijac tego bialka bo automatycznie mi sie duzo nabija XD
dam fote dla przykladowego dnia jedzenia.

Dodam jeszcze ze mam czerwona wysypke ciagle zawsze na ramieniach czasami mam wzdety brzuch od takiej ilosci wegli.
Kupa zawsze ladna gladka XDDD
Takie cos


Co do tego co jem:
Maslo orzechowe.
Pieczywo pelnozarniste
Ziemniaki
Ryz
Kurczak
Mleko bez laktozy 1,5%
Wolowina
Ryby
Makaron pelnoziarnisty
z 500g wazyw
200g owocow
Troche duzo curku bo 180g a powinienem 100
owsianka z 150g
Ogulem bardzo mam rozna te diete nie jem codzinnie tego samego czasami zjem 500g ryzu czasami 500g ziemniakow czasami 500g makaronu a czasami wszystko na raz w roznych posilkach xD codzinnie pieczywo z 300-600g najczesciej pełnoziarnista bułki orkiszowe
Szynka jakas z kuczaka z 150g
tak z 90% czysta micha czasami zjem jakas kostke czekolady czy cos ale to z 10g
Jakies sugestie ??








Zmieniony przez - gudixx w dniu 2023-08-23 19:15:32

Zmieniony przez - gudixx w dniu 2023-08-23 19:16:20
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 132 Wiek 31 lat Na forum 270 dni Przeczytanych tematów 1226
TomQ-MAG
Długoterminowo moim zdaniem jakoś jedzeniama duże znaczenie, bo jak zaczniemy masę z bardzo wielu produktów przetworzonych, będziemy dobijać kalie syfem to prędzej czy później a raczej prędziej pojawią się problemy z trawieniem, słabe trawienie to gorsze przyswajanie składników odżywczych, potem się dziwimy ,że jemy po 5000-6000kcal a nie rośniemy, w końcowym etapie masy można jeść trcohę bardziej brudno ale nie od razu na początku.. takie jest moje zdanie

dokladnie:)
ja obecnie mam 4100-4300 przy masie ciala 120 kg
nigdy nie jadlem tak malo i nie wazylem tak duzo :) a jestem dopiero w 6 tygodniu masy :)
ale mocno zadbalem o jelita obecnie. I powiem szczerze ze kluczowe jest chyba tutaj BPC157 w kapsach


Sprawdze te bpc157 narqzie wjezdzam na utzymanie na czas przerwy dam sobie 2 tyg zmneijsze wegle zwieksze tluszcze zobsczymy jak bedzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2479 Napisanych postów 5800 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 106178
No to snoro6jak piszesz ciężko Ci Czasami zjadać tylko 175g białka to daj te 225 jak i tak czasami tego nie wyliczysz bo za dużo wyjdzie. Makro czy z 225 czy 175 wydaje się ok jeśli rzeczywiście potrzebujesz aż tyle kalorii. Ale to obserwuj czy waga nie idzie zbyt szybko albo w msutrze czy sylwetka się nie zalewa za bardzo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33118 Napisanych postów 23190 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278111
Nie ma sensu spinać się az tak na samym makro , jest ci ciężko tyle przejadać to jedz tyle ile dasz rade bo po co się meczyć .Głównie kalorie pilnuj bo to one najwazniejsze a makro jak będzie miało jakieś widęłki mniejsze lub większe to moze się w ciągu różnych dni rozjeżdżać .Nie możemy robić z siebie więźnia diety i jakiegos męczennika
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 132 Wiek 31 lat Na forum 270 dni Przeczytanych tematów 1226
Problem w tym ze jestem perfekcjonista i jestem chory jak cos sie nie zgadza xD
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 377 Napisanych postów 742 Wiek 34 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 5803
gudixx
Problem w tym ze jestem perfekcjonista i jestem chory jak cos sie nie zgadza xD


To wpleć sobie skoncentrowane posiłki aka śmieciowe żarcie np jak brakuje kalori zamień kaszę albo ryż na paczkę czipsów albo zjedz zamiast kury wątróbkę albo schabowe
Oczywiście dalej jesz warzywa i owoce po prostu zmieniasz proporcje trochę zmniejszając objętość posiłku ale ciągle mieścisz się w macro.
Ps ostatnio wychaczyłem Leys low fat 15 g na 100 g mega opcja jako zamiennik w jednym posiłku lol
Ps 2 nie proponuje jeść tylko śmieci ale inteligentnie je sobie wplątać do zdrowej diety
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 132 Wiek 31 lat Na forum 270 dni Przeczytanych tematów 1226
Juz platam takie zeczy hak czipsy cieczezyczowe duzo bialka maja laysy z pieca tez xd alw staram sie tego cuktu duzo nie jesc bo mnie woda zalewa jak duzo cukru sporzyje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 377 Napisanych postów 742 Wiek 34 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 5803
To normalne zawsze jest coś za coś nawet jak zjesz 100% czysto to bebzol jest wzdęty od ilości żarcia:(
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 132 Wiek 31 lat Na forum 270 dni Przeczytanych tematów 1226
No ja od 8 rano w ciazy chodze a jem 4 posilki po 1k
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12071 Napisanych postów 160533 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234791
jezeli masz wydety brzuch juz od rana, to moze byc to tzw. brzuch kortyzolowy, ktory bedzie utrzymywal sie juz od rana nadmuchany ze wzgledu na wysoki poziom kortyzolu z rana. Druga sprawa, moze trzeba zmniejszyc objetosc posilkow, a jadac je nieco czesciej? skoro cos nam nie sluzy to warto po prostu to modyfikowac niz trzymac sie uparcie i pozniej wlaczyc z wypchanym bebzolem :) warto tez zwrocic uwage na to po jakich posilkach mamy ewentualne problemy i modyfikowac produkty jakie spozywamy w diecie
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 132 Wiek 31 lat Na forum 270 dni Przeczytanych tematów 1226
TomQ-MAG
jezeli masz wydety brzuch juz od rana, to moze byc to tzw. brzuch kortyzolowy, ktory bedzie utrzymywal sie juz od rana nadmuchany ze wzgledu na wysoki poziom kortyzolu z rana. Druga sprawa, moze trzeba zmniejszyc objetosc posilkow, a jadac je nieco czesciej? skoro cos nam nie sluzy to warto po prostu to modyfikowac niz trzymac sie uparcie i pozniej wlaczyc z wypchanym bebzolem :) warto tez zwrocic uwage na to po jakich posilkach mamy ewentualne problemy i modyfikowac produkty jakie spozywamy w diecie

Mozliwe ze duzo na raz jem i za szybko bo na redukcji nie mam takich problemow zaowazylem tez ze jak duzo owocow jem albo curkow prostych to tez pierdziawki mam i wzdecia.
Wczesniej jak jadlem banany to byla tragedia wstaje rano koncert z dupy kladlem sie spac kincert z dupy to bylq udreka jak przestalem je jest to inne zycie. XD


Zmieniony przez - gudixx w dniu 2023-08-28 09:35:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12071 Napisanych postów 160533 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234791
no to niestety musisz wziac to pod uwage, bo nie sztuka jest cos zjesc, upchac w siebie kalorie, wazne jest jeszcze to, aby organizm je wykorzystal. Co z tego ze na papierze bedziemy przejadac dana ilopsc pokarmow, jak w praktyce czesc tego bedzie po prostu ladowala w kibelku, bo sie nie strawi i nie przyswoi:) wtedy wlasnie slepo podbijamy kalorycznosc dalej, zamiast poprawic np. trawienie, ktore by pozowlilko nam wykorzystac to co zjadamy. W piewrszej kolejnosci oczywiscie zmieniamy to co mozliwe w posilkach, zeby tak sie nie dzialo

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rezultaty po 3 tyg diety na mase (60kg) - dolozyc czy odjac kcal? Prosze o pomoc.

Następny temat

Deficyt kaloryczny - porady

WHEY premium