SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rehabilitacja pierwsze problemy

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4516

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 150 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1091
inne ośrodki są daleko tam jest najbliżej gdzie ja znajdę innego :/? w sumie już wiem jak wykonywać te ćwiczenia jeśli nie będzie innych to easy bo jest tylko unoszenie ramion i nóg na takim jak by łóżku na podwyższeniu potem naciąganie tej linki w staniu w przód i w tył,potem chwytanie ostatniego szczebelka drabiny i trzymać się na nim wyprostowany potem brzuszki na drabince i ostatnie to na takiej jak by poduszce się trzymać i wstawać na leżącą coś takiego co myślicie o tych ćwiczeniach?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777735
Ale taki opis niestety nam wiele nie mówi bo tych ćwiczeń rehabilitacyjnych jest na prawdę sporo ważne żebyś nauczył się ich poprawnego wykonania. Odpowiedniej pozycji, ułożenia ciała, zakresu ruchu bo to wszystko ma znaczenie

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 150 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1091
mam kolana szpotawe i jak na razie nie otrzymałem chyba żadnych ćwiczeń na te nogi... zobaczę co dzisiaj bo jakoś nie czuję że z nogami mam poprawę od jakiegoś rowerka co machasz rękami i nogami na przemian na tym ;d
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777735
Nie ma co ukrywać, że na dobrego rehabilitanta trzeba po prostu trafić bo nie każdy ma dobre podejście i zaangażowanie

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 150 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1091
nie kontrolują mnie zbytnio i nawet nie wiem czy dobrze wykonuje dane ćwiczenie bo są jak zawsze zajęci czymś innym ale staram się :/ 3dni nie ma jeszcze efektów żadnych ale z niedoczekaniem czekam na przynajmniej małą zmianę

mam jeszcze pytanie może ktoś będzie wiedzieć'' co to jeśli mam spore rzepki kolanowe takie wystające dosyć do przodu? bo u innych widzę że rzepka jest dosyć płaska a u mnie nie czy może to mieć związek z słabo umięśnioną nogą? bo mam właśnie słabo umięśnione.. chociaż w piłkę itp rzeczy umiem grać dobrze i żadnych kontuzji nie miewam poważnych


Zmieniony przez - Wychudzony w dniu 2016-08-19 16:43:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 150 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1091
aa właśnie mam ćwiczenia na skoliozę ale ... po 1 nie mam żadnych objawów krzywego kręgosłupa! (jedna ręka niżej jedna noga krótsza itp rzeczy a jeśli tak to niewielkie po 2 mam proste plecy dosyć ja się pytam tej rehabilitantki o to że mam te garby takie na plecach (kręgi) i że mi wystają one trochę też na szyi a ona mi mówi bym się nie garbił WTF? przecież stoję idealnie prosto widzę siebie w lustrzę nie garbie się ;d co to mają być te kręgi co mi odstają? bo ja już sam nie wiem ten ortopeda nic nie powiedział to nie jest skolioza a w necie same pierdoły nic nie można znaleźć na ten temat co za głupi świat...

oni sobie ze mnie żarty robią ja tak wyglądam? http://ortopediarehabilitacja.republika.pl/skolioza.html OMG haha a to dobre przecież ja nie mam takich pleców ...

tak sobie czytam i bez zdjęcia rtg dali mi rehabilitacje a tak nie powinno być! bo pisze
Zaplanowanie poprawnego leczenia możliwe jest jedynie po przeanalizowaniu zdjęcia rtg, gdyż tylko w ten sposób można obiektywnie ocenić przebieg skrzywienia pierwotnego i wtórnego, dojrzałość kręgosłupa, wymierzyć wielkość skrzywienia, wyznaczyć kręg początkowy, szczytowy i końcowy skrzywienia pierwotnego oraz wiele innych parametrów decydujących o ostatecznym sukcesie leczenia.

Dlatego tak istotne jest, aby leczenie zaplanował lekarz z doświadczeniem w leczeniu skolioz.

Leczenie skoliozy bez zdjęcia rtg jest jak jazda samochodem nocą bez włączonych świateł!

to nie moje zdjęcie ale mam tak samo!
https://masazkalyan.files.wordpress.com/2014/09/kregoslup.jpg
jak stoję to jeszcze mi z 2-3 kręgi widać nie wiem co to może być nikt tak nie ma! dodam że mam 48kg przy wzroście 173 czyli niedowagusia ale czy to może wytlumaczyć te kręgi co widać u mnie? lekarze twierdzą na te kręgi swoje czyli że wada postawy skolioza bla bla bla









Zmieniony przez - Wychudzony w dniu 2016-08-19 19:01:49
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777735
Ale jeśli liczysz na choćby minimalną zmianę w przeciągu miesiąca czy więcej to srogo się zawiedziesz myślisz, że zaniedbania sylwetki, które hodowałeś przez kilkanaście lat poprawisz po kilku treningach? Nie ma na to najmniejszej możliwości. Patologie sylwetki leczy się miesiącami jak nie latami więc tutaj nie ma na co liczyć nawet na szybkie efekty.

Te zdjęcia skoliozy, które wrzuciłeś to są ekstremalne pozycje kręgosłupa a jeśli u Ciebie jest zdiagnozowana skolioza i kręgosłup jest wykrzywiony o kilka stopni to często dla kogoś niewprawionego wygląda, że jest ok, a jeśli fizjoterapeuta wie co robi wprowadzi ćwiczenia, które wadę skorygują.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 150 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1091
latami? mam 17lat więc dużo do 21 nie zostało muszę się spieszyć xDD góra 2 lata i chce mieć prosty a dam z siebie wszystko baseny dużo ruchu itd

szczerzę nie wygląda moja sylwetka aż tak tragicznie a jestem chudy to idealnie to widać wyglądam normalnie a na drugim zdjęciu to właśnie tak ja mam jak się pochylę i jak stoję to widać te 3 kręgi czytałem i wiem już że mam skoliozę strzałkową czego nie pisze w mojej diagnozie na papierze rehabilitacyjnym ale może piszę bo jest zaznaczone pkt120 coś takiego cóż oni wiedzą lepiej.. w młodości byłem bardzo aktywny w wieku 15-16 rok gdzieś tak na kompie siedziałem i to przez to problemy ale nie powinny być one wielkie przecież nie gram od 6lat a widzę że są dzieci już co od 6lat grają w ;;minecrafta itd ciekawe jak oni będą wyglądać w moim wieku :p


dodam jeszcze że gdy ćwiczę ostatnio zaczynam tyć a to dziwne :/








Zmieniony przez - Wychudzony w dniu 2016-08-19 21:09:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
A czemu do 21 się z tym uporać musisz ? Myślisz że po tym wieku się wzrost konczy i już nie można poprawiać wad postawy.

Najgorsza jest samodiagnoza, mam skoliozę bo widze w lustrze a na papierze nie mam, moze jesteś tak chudy że kosci ci widać i myślisz że coś jest nie tak.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 150 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1091
wyczytałem w necie że do 21 ponieważ wtedy układ kostny w tym kręgosłup twardnieje i nie można go wyprostować ale może jest inaczej xD

możliwe bo wystają mi troszkę łopatki i te kręgi właśnie mięsa mi niby tam brakuje? widzę ludzi szczupłych i nie mają tego pokazywałem już te kręgi u lekarza rodzinnego diagnoza wada postawy idę do ortopedy to samo :/


Zmieniony przez - Wychudzony w dniu 2016-08-20 16:07:32
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dysonans w wyborze ćwiczeń.

Następny temat

Masa,Czy redukcja takani tluszczowej.

WHEY premium