SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

rehabilitacja

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2464

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 310 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4684
Doznałem urazu lewego barku.
Diagnoza pani chirurg-urazowy-ortopeda jest taka Uszkodzenie przedniej części przyczepu nad grzebieniowego z wolnym fragmentem kostnym . Bez cech ,,tu jest słowo którego nie moge odczytać coś typu ,,cieuofy,, podbarkowej. a potem opis: Drobne zwapnienie ,,wewrpfk,, mezozrostu barkowo obojczykowego i pogrubienie hipoechogeniczne torebka staowa.Niewielkie uszkodzenie ścięgna podłopatkowego w wewnętrznej warstwie przyczepu guzkowatego 4mm długości i ścięgna nadgrzebieniowego w przedniej części przyczepu guzkowatego z niewielkim fragmentem zwapnionym (awulsja) z przesunięciem kikuta o 9mm Niewielka ilość płynu w kaletce podbarkowej Pozostałem ,,sluftuny,, nieznaczne. ( Przepraszam za pismo ale ciężko to po niej odczytać)
Gdy zapytałem o siłownie to była zachwycona tylko powiedziała że nie wszytskie ćwiczenia moge wykonywać i żebym sie poradził kogoś znającego temat, to taka rehabilitacja dobrze mi zrobi.

I tu moja prośba do osób znających sie na rzeczy o pomoc w dobraniu ćwiczeń



Płeć: Mężczyzna

Wiek: 23

Waga: 77

Wzrost: 177

Cel treningowy: rehabilitacja

Staż treningowy na słowni: mam tak długą przerwe że można powiedzieć że mój staż jest zerowy

Uprawiane inne sporty: brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): ławka regulowana ze skosem górnym
modlitewnik
poręcze
drążek
sztanga prosta
sztanga łamana
sztangielki
worek treningowy
80 kg obciążenia


Dieta: brak

Przeciwskaznania medyczne: j.w.

Zażywane suplementy: brak
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
szczerze ci powiem że watpie czy ktos ci odpowie sa ludzie tu ktorzy sie znaja ale przez internet nie koniecznie beda chcieli cos sugerowac , mysle ze po takim urazie tym bardziej że nie każdy odczyta coś takiego, idz do fizjoterapeuty który siedzi w sporcie i popros o rade, zebys sobie krzywdy nie zrobił.

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 310 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4684
ok rozumiem pewnie masz racje
To może chociaż ktoś powie czego napewno unikać?

Zmieniony przez - Mateusz88d w dniu 2011-06-14 22:08:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 522 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5001
napewno wyc sztangi zza karku, siagania drozka do karku,szrogsow sztanga,podciagania sztangi do brody, ale bez konsultacji z lekarzem specjalista i jakims trenerem z renoma lub rechabilitantem nie bral bym sie samemu za swiczenia !!!!!!1
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 310 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4684
widze że raczej lipa będzie z tego ćwiczenia, podobno ma sie samo zagoić ale chvj wie ile to bedzie trwało
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
nie przejmuj sie masz czas na czytanie ogarniecie duzego zasobu wiedzy, dopracowania tematu odzywiania, metod treningowych itd
i jak bedziesz miał juz mozliwosc to wystartujesz porzadnie, a co z pływaniem ????
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 310 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4684
pływam kiepsko ale na dno nie ide;) można by było cos pomysleć o odwiedzaniu basenu np raz w tygodniu? umiem pływać tylko żabką

Miałem juz wybrany plan ten który promuje traktor a tu taki klops wyszedł

Zmieniony przez - Mateusz88d w dniu 2011-06-15 22:27:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
plan mozesz zaczac jak wrocisz do zdrowia, czas mozesz wykorzystac na dobry start, plywac mozna sie szybko nauczyc i mozesz czesciej chodzic!!!

jak tylko moge ci jakos pomoc to pisz??

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 310 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4684
postaram sie coś pomysleć o tym pływaniu ale narazie będzie ciężko bo sesja na głowie, do tego dochodzi praca fizyczna, żona, dziecko cięzko znaleźć czas a siłke mam w domu ta zawsze sie chwile znajdzie. Zastanawia mnie to bo pani chirurg wstrzykneła mi w to puste miejsce jak ona to nazwała ,,steryd,, i powiedziała że mam wszystko robić normalnie tylko z umiarem, ale na siłowni mówiła że nie wszytskie ćwiczenia będe mógł robic. ale z siłka narazie sie wstrzymam może tak żeby sprzet sie nie kurzył to chociaż przysiady będe robił;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
skoro ci powiedziała że możesz tylko nie wszystkie cwiczenia, to pewnie mozesz, ale o co jej chodziło, i co miała na mysli to idz i sie jej spytaj, wtedy sytuacja bedzie jasniejsza!!

bo w taki sposob ciezko cos doradzic!

pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Priorytety w wyciskaniu

Następny temat

FBW poczatkujacego do oceny

WHEY premium