SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dysonans w wyborze ćwiczeń.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 590

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 28 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1639
Witam!
Od lat jestem osobą aktywną fizycznie, ruch to dla mnie czysta przyjemność, do tego stopnia, że krzesło mogłoby dla mnie nie istnieć (w razie wypadku jest podloga ;) ).
Jednak mam pewien dylemat: Uwielbiam każdy długotrwały i średnio intensywny, bądź nisko intensywny ruch jak np. Basen, rower, spacery, górskie wędrówki, yoga, taniec itp. Zawsze podczas takiej aktywności wyciszam sie i czuje ukojona. Mam za sobą też ćwiczenia z hantelkami (2 kg na rękę), i choć również nie wspominam swoich ćwiczeń źle, dawaly mi również sporo frajdy, to dużo rzadziej sie na nie decyduję, bo jednak spokojniejsze rzeczy odpowiadają mi bardziej. Kłopot pojawia się jednak tu, że chciałabym wyrzeźbić swoje ciało, tym bardziej że przez wczesniejsza głupotę mogę nazwać sie "skinny fat", ale oczywiście nie jest to priorytetem. Najważniejsze sa wszystkie inne cudowności, ktore dają Nam takie ćwiczenia.
Kieruję sie więc do Was z pytaniem - Czy macie na mnie jakiś pomysł, który będzie milszy do realizacji niż każdorazowe zmuszanie się do ćwiczeń siłowych, w nadziei, że się je pokocha najbardziej? :D

Pozdrawiam wszystkich serdecznie!
Paulina.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Wata123
Witam! Czy macie na mnie jakiś pomysł, który będzie milszy do realizacji niż każdorazowe zmuszanie się do ćwiczeń siłowych, w nadziei, że się je pokocha najbardziej? :D


Nie rozumiem. Możesz po polsku?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 28 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1639
Ciężko bardziej. ;) Kwestia jest tego, że ćwiczenia na prawdę są baaaardzo przyjemne, ale nie mam tego zapalnika, który pomógłby mi w regularności i jednak częstszym wyborem cwiczen siłowych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
To co my możemy na to poradzić?! Nie chcesz, to się nie zmuszaj.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Jaki jest problem w robieniu tego do czego nie musisz się zmuszać i sprawia ci przyjemność?

Ćwiczenia siłowe nie są konieczne aby poprawić sylwetkę, główną rolę i tak będzie odgrywała tutaj dieta więc nawet chodząc na basen, biegając, uprawiając sporty zespołowe da się sylwetkę fajnie poprawić.

Taniec jest bardzo dobry wbrew pozorom i przez wielu niedoceniany, świetnie się sprawdza jako forma rozgrzewki przed treningiem siłowym lub jako osobna aktywność.


Zmieniony przez - Viren w dniu 2016-08-16 22:20:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
To po co się zmuszać?! :) Podałaś całą gamę alternatyw. Też będą dobre.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 28 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1639
Dziękuję za szybkie odpowiedzi. :) Cóż... Po co sie zmuszać? Myślałam, ze to jedyne wyjście, a moje aktywności mogą tylko pomóc w spalaniu tkanki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 164
Paulino, moim zdaniem Twoje dotychczasowe aktywności nie idą w parze z Twoim nowym celem treningowym
Napisałaś, że najbardziej lubisz aktywność fizyczną o niskiej bądź średniej intensywności, tak nie wyrzeźbisz sylwetki;
najważniejsze jest jednak to , że Twoja dotychczasowa aktywność fizyczna działa prozdrowotnie i sprawia Ci przyjemność (chapeau bas). Poleciłbym Ci dorzucić ćwiczenia siłowe, których właściwie nie da zastąpić się niczym innym. Odpowiednia odpowiedź hormonalna powoduje, że ''ciało się rzeźbi'', jeśli do tego dodałabyś popularnie nazywane ''interwały'' , które tak naprawdę są biegiem o planowanej zmiennej intensywności ( powiedzmy minuta biegu o niskiej intensywności - trucht, 20 sekund biegu o maksymalnej intensywności - spriny; i tak wykonać 5-7 serii; zajmie to około 15 minut) 2 razy w tygodniu, to efekty powinien być widoczny. Jeśli chodzi o same ćwiczenia siłowe, to również dobrym rozwiązaniem byłoby gdybyś znalazła 2 razy w tygodniu czas. Powinnaś swój trening siłowy oprzeć o ćwiczenia siłowe wielostawowe ( wyciskanie na klatkę, martwe ciągi, przysiady, wiosłowania, podciągania), a ćwiczenia na małe partie traktować jako uzupełnienie. Jednak są to ćwiczenia trudne techniczne, także na samym początku poleciłbym Ci wykonywać je pod okiem doświadczonej osoby lub jeśli nie masz takiego dostępu to poszukaj fachowych opisów, filmów jak powinno wykonywać się te ćwiczenia. Pamiętaj, że z biegiem czasu musisz albo zwiększać objętość ( ilość serii i powtórzeń) albo intensywność ( czyli dokładasz ciężaru), tak aby organizm miał ciągle nowy bodziec do wzrostu. Wchodź na większe ciężary kiedy nauczysz się poprawnej techniki, czyli przejdziesz ten tzw. okres adaptacji.
Naprawdę ciężko zawrzeć wszystko w jednej wypowiedzi, pewnie wiele wskazówek pominąłem, ale pytaj chętnie odpowiem.

Pozdrawiam
Przemek


Zmieniony przez - przemo_ost w dniu 2016-08-25 16:22:51
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening FBW

Następny temat

Rehabilitacja pierwsze problemy

WHEY premium