SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja tkanki tłuszczowej - porady

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1039

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 529 Napisanych postów 2651 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 89170
Witam. Tutaj będę pytał o coś jak nie będę tego pewny a nie znajdę na forum. Od miesiąca wystartowałem z ponowną redukcją po dwu, trzy letniej przerwie od siłki. Kiedyś udało mi się zrzucić już 126kg do 90kg później z różnych przyczyn przytyłem spowrotem do 114kg bo nie ćwiczyłem i źle się prowadziłem ale mniejsza już z tym.

Teraz pytanie. Jadę miesiąc czasu ponad już z tą redukcją i waga podskoczyła z 114kg do 116kg zamiast spaść. To przez to że zmieniłem dietę, treść pokarmową w jelitach się odłożyła i dorzuciłem też od 1.5 tyg kreatynę? Bo sylwetka wedle mnie się poprawiła. Chcę się tylko upewnić czy może nie obliczam źle deficytu kcal do aktywności..

Zdjęcie z przed dwóch tygodni i zdjęcie sylwetki do jakiego poziomu chce zredukować około 90-95kg

95kg


114kg




Zmieniony przez - tey w dniu 2024-02-16 12:04:45

Nie mam siły na to żeby nie ćwiczyć..

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3418 Napisanych postów 1921 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17382
Waga to nie jedyny i nie najlepszy wyznacznik, aczkolwiek przy Twojej wadze po miesiącu powinno pójść w dół. Gdzieś robisz błąd. Jak pomiary I zdjęcia wyglądają?
Ile jesz kalori I jakie makro?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 529 Napisanych postów 2651 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 89170
Pomiary centymetrem zrobiłem dopiero dzisiaj pierwszy raz.

Wiek 40
Wzrost 181cm
Waga 116

Kcal 3150 ww 345 t 100 B 225

Trening fbw x 3 tyg plus cardio 25min po treningu silowym. Nie wiem.. Obciąć kalorie do 3000?



Zmieniony przez - tey w dniu 2024-02-16 14:39:34

Nie mam siły na to żeby nie ćwiczyć..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3418 Napisanych postów 1921 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17382
Nie mam pojęcia jakie jest Twoje zapotrzebowanie, aczkolwiek musiałbyś mieć naprawdę bardzo intensywna pracę fizyczna żeby redukowac przy 3200kcal. Skąd ta kaloryka?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 529 Napisanych postów 2651 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 89170
Liczyłem swoje zero kaloryczne i było około 3800kcal. Powoli obciąłem co tydzień i doszedłem teraz do tych 3200. Może źle obliczam kalorie w diecie, nie wiem. Spróbuję może teraz 3000kcal a jak nie pójdzie to dołożę jeszcze 5 min cardio. Co mówisz?

Nie mam siły na to żeby nie ćwiczyć..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3418 Napisanych postów 1921 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17382
Zacznij robic pomiary i zdjecia, byc moze nawadze nic nie zeszlo a w pasie ubylo 3 centy a w bicepsach doszlo po 2, nie wiadomo jesli tak by bylo to nic nie trzeba by zmieniac.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 529 Napisanych postów 2651 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 89170
No sylwetka się poprawiła na bank. Z brzucha może rzeczywiście trochę zeszło ale nie jestem pewien a jedyne co mierzyłem to łapa i rzeczywiście poszła do przodu o dokładnie dwa centy tak jak napisałeś. Z 43.5 cm do prawie 46 bez pompy.. Dzisiaj dopiero pomierzyłem się dokładniej tj. jeszcze talię i klatkę dodatkowo.

Obetne jeszcze minimalnie kcal w takim bądź razie i poczekam tydzień, dwa a później jak by nie szło dokładał będę cardio.




Zmieniony przez - tey w dniu 2024-02-16 15:58:45

Nie mam siły na to żeby nie ćwiczyć..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33082 Napisanych postów 23173 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278069
Zakładajac ze masz dużą aktywnosć w skali tygodnia twoje zero wychodzi pod 3400 , twoje BMR 2100 więc masz dość wysokie kcal i spokojnie możesz ucinać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 529 Napisanych postów 2651 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 89170
Aaa.. Ok. To coś źle liczyłem. To obetne tych kcal. Dzięki

Nie mam siły na to żeby nie ćwiczyć..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Niestety, ale po tym, co napisałeś nie da się stwierdzić czy efekty redukcji tkanki tłuszczowej są, czy też ich nie ma. W zasadzie nic nie wiemy na ten temat. Miarą efektów kształtowania sylwetki są obwody ciała mierzone co dwa tygodnie rano na czczo i zapisywane. W dłuższym okresie zdjęcia sylwetki, które warto wykonywać w dobrej jakości i zawsze tych samych warunkach (światło, poza, bielizna i odległość). Wtedy będziemy mogli stwierdzić jakie są efekty.

Najlepiej jakbyś opisał swoją osobę i wrzucił obliczenia zapotrzebowania kalorycznego organizmu.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 529 Napisanych postów 2651 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 89170
Spoko. Tak będę robił jak piszesz czyli pomiary co dwa tygodnie i zdjęcia. Sylwetka się poprawiła napewno przez ten krótki czas tylko zastanawiało mnie te 2kg w górę a nie dół. Obniżyłem kcal do 2850 i zobacze co się będzie działo.

Zapotrzebowanie obliczałem wcześniej z kalkulatora bmr potreningu.pl ale wyliczenia mogły być nie miarodajne bo mam mało raczej ruchu oprócz siłowni. Praca siedzącą..

Nie mam siły na to żeby nie ćwiczyć..

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wybór celu treningowego

Następny temat

Zapotrzebowanie kaloryczne - obliczenia

WHEY premium