SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja tkanki tłuszczowej - porady

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 743

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

Płeć

Cel

Waga

Wzrost

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Stosowana lub planowana suplementacja

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 115
Czołem!

Potrzebuję porady, wskazówki, jakiegoś naprowadzenia.
Może najpierw coś o mnie, 28 lat, 105kg, trening siłowy 4 razy w tygodniu, dodatkowo 2 razy sztuki walki od kilku miesięcy.

Od nowego roku chce ruszyć dupsko z redukcją ale... Od lipca/sierpnia schodziłem z kalorii jednak uważam, że to co zrobiłem było nie na miejscu. Schodziłem systematycznie co dwa tygodnie, natomiast przy mojej wadze zszedłem do poziomu 1700 kcal i co najgorsze w tym wszystkim waga ani drgnie.
Zastanawiające jest to, dlaczego mimo deficytu (przy takiej wadze na pewno on był) ta waga nie zaczęła spadać ale do sedna.

Jeśli chodzi o ruszenie, to czy powinienem systematycznie zacząć podnosić kalorie do wyższego poziomu i wtedy zbić X kalorii i zacząć redukować czy jednak od razu ustalić jakiś poziom X tych kalorii i od tego zacząć redukcje?

Co byściez zrobili na moim miejscu?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Sugeruję zacząć od dokładnego wypełnienia formularza ankiety działu i napisania czegoś więcej na swój temat. Między innymi tego, ile kalorii spożywasz na tę chwilę i jak długo to trwa? Jakie są tego efekty na przestrzeni całego okresu redukcji? Mam tutaj na myśli obwody ciała mierzone co jeden/dwa tygodnie rano na czczo i zapisywane. W dłuższej perspektywie zdjęcia sylwetki, wykonywane w dobrej jakości i tych samych warunkach (światło, bielizna, odległość i poza). Bez tego nie wiemy jakie są efekty.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 115
Wiek - 28
Płeć - M
Cel - Redukcja
Waga - 105
Wzrost - 190
Poziom bf - nie ma foty, ale +-30/35%
Aktywność w ciągu dnia - praca siedząca, trening w różnych porach zazwyczaj 20/21
Uprawiane sporty - Siłownia 4x tydzień, K1 2x tydzień
Stosowane wcześniej diety - od zawsze liczenie makro, bez konkretnej diety

Ostatnie stałe liczenie makro było od 06.23 do 12.12. Schodziłem z poziomu +- 2500 do aktualnie 1700. Efektów mogę szczerze powiedzieć, że nie ma. Waga mimo cięcia kalorii stoi w miejscu tak jak stała, po sylwetce też efekty nie zostały odnotowane.


Zmieniony przez - Bikej132 w dniu 2023-12-21 09:29:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33117 Napisanych postów 23190 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278111
Głodziłes się bo 1700 kcal to znacznie poniżej twojego BMR , organizm się bronił i dlatego nic nie szło, wylicz prawidłowo zapotrzebowanie i potem rób redukcje prawidłowo od wyższych kcal a nie od dośc niskich do głodówki https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_BF-t276436.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12070 Napisanych postów 160533 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234791
Zastanawiające jest to, dlaczego mimo deficytu (przy takiej wadze na pewno on był) ta waga nie zaczęła spadać ale do sedna.
niestety w pewnym momencie redukcji dopada nas taki zastój, ktory wymaga wrecz odwrotnego działania, czyli trzeba nieco podkrecic metabolizm, a latwo mozna to zorbic po prostu dorzucajac kalorii.

Ja bym wyliczyl obecne zpaotrzebowanie, uwzgledniajac wydatek zwiazany z treningami i wrzucil na start od razu tyle kalorii ile potrzebujesz na zero. Obserwacja co bedzie sie dzialo i podbijanie dalej. Z miesiac bym posiedzial na dodatnim bilansie

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2479 Napisanych postów 5800 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 106178
Jesteś długo na głodowych kaloriach więc należy wyjść z tego staniu stopniowo i jak już odpoczniesz to wrócić do mądrej Redukcji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Sugeruję jednak przyłożyć się trochę bardziej pod kątem trzymania się założeń żywieniowych. Jak sam stwierdziłeś efektów nie ma, więc coś musi być tutaj nie tak. Bez wątpienia nie można być na ujmenym bilansie energetycznym przez pół roku. Należy wprowadzić w tym kierunku pewną systematykę i wychodzić z redukcji, robiąc diet break i strategiczne roztrenowanie.

Oblicz więc zapotrzebowanie kaloryczne organizmu z dokładnego wzoru i wrzuć podział składników odżywczych. Następnie kilka przykładowych dni diety zgodnie z opisem w regulaminie działu.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wyjście z redukcji - problem

Następny temat

Redukcja tkanki tłuszczowej - porady

WHEY premium