SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja jest dla mnie za droga - art.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 47079

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10791 Napisanych postów 47459 Wiek 26 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 57816
Każdą redukcję zaczyna się od diety. Prawidłowo rozplanowane i odpowiednio dobrane posiłki do podstawa. Nie oznacza to oczywiście skrupulatnego liczenia gramów, warzenia posiłków. Nie rzeźbimy w złocie i diamentach, więc parę gramów w jedną czy w drugą stronę nie ma wielkiego znaczenia. Ważne jest odpowiednie podejście. Zdrowe jedzenie oznacza zdrowy wygląd, więc jedzmy zdrowo.
Czy dieta jest droga? Nie. Droga dieta to jeden z większych mitów który za chwilę obalę.

1. Śniadanie.
Do dobrego śniadania potrzebujemy:
- jajka - 40gr/sztuka
- płatki owsiane - 3/400g
- orzechy włoskie - 10zł/kg
- mleko - 2zł/litr
- kakao - 4zł/250g

wersja dla obżartuchów - 5 jaj, 100g płatków, 50g orzechów, szklanka mleka, łyżka kakao.
cena - 3,80 zł

2. Posiłki w pracy/szkole.
Dobre i pełnowartościowe posiłki w ciągu dnia sprawiają najwięcej kłopotu, ale tylko ludziom leniwym. Potrzebny jest piekarnik, pojemnik na żywność i trochę czasu i chęci.
Potrzebne produkty:
- pierś z kurczaka - 15zł/kg - wołowina (rostbef)- 20zł/kg
- kasza perłowa - 3zł/400g
- warzywa mrożone - 3,5zł/750g
- oliwa z oliwek - 12zł/500ml

300g mięsa, jedna torebka kaszy i pół paczki warzyw - to są 2 posiłki. Pierwszy to większa ilość warzyw i połowa mięsa, w drugim więcej kaszy i połowa mięsa - jako przedtreningowy. Do pierwszego posiłku dajemy łyżkę oliwy, jeżeli nie mamy jak tego zrobić do może być garść pestek z dyni/orzechów. Przygotowanie takich posiłków zajmuje mi średnio 40 minut, spokojnie daję radę rano sobie to przygotować.
cena z kurczakiem - 6,50 zł za 2 posiłki.
cena z wołowiną - 7,20zł za 2 posiłki.


3. Bezpośrednio po treningu - wypijamy WPC. Ja nie widzę powodu aby przepłacać i kupuję Ostrowię.
- WPC Ostrowia - 32zł/900g - to jest 18porcji.

cena - 1,75 zł

4. Posiłek potreningowy.
Tu nie trzeba się męczyć i kombinować.
- pierś z kurczaka 15zł/kg
- ryż - 3zł/400g

Do tego posiłku potrzebujemy w wersji dla obżartuchów 100g ryżu i 100g kuraka.
cena - 2,25zł

5. Kolacja.
Standartowo:
- twaróg półtłusty - 3zł/250g
- warzywa - co kto lubi - ogórki, pomidory, rzodkiewki, papryka, brokuły, kalafior itp... - średnio przyjmuję 1,5zł za porcję do kolacji.
- łyżka oliwy, oleju lnianego czy jakiegokolwiek zdrowego tłuszczu - oliwa - 12zł/500ml, olej lniany nierafinowany - 5zł/250ml.

cena - 3,50zł

Podsumowanie.
3,80 + 7,20 + 1,75 + 2,25 + 3,5 = 18,5zł dziennie.
To są oczywiście porcje obliczone dla zdrowego 85kg faceta, czyli dla mnie To jest dużo więcej niż potrzebuje każda odchudzająca się kobieta. Czyli można założyć, że kobieta 60-70kg zmieści się w jakichś 12zł na dzień.

Co można za to kupić? Pizzę z dowozem już za taką kwotę ciężko zamówić. Ale zakładając że się nam uda, to będzie tylko 1 niezdrowy posiłek. A gdzie reszta?

No dobra, ale co z kanapkami?
1kg wędliny kosztuje około 20zł. Jakościowo wędliny z nieprzetworzonym mięsem nie ma co porównywać, solanki i inne dodatki zwiększające objętość to standart w wędlinach. Dobrej jakości wędlina to połowa mięsa, a połowa "dodatków niewiadomego pochodzenia", więc białka jest na starcie o połowę mniej za tą samą cenę. Chleb prawdziwy razowy - jeśli mamy szczęście to dostaniemy za ok. 4zł za mały bochenek, w większości przypadków to pieczywo słabej jakości nie dające się porównać z kaszą, brązowym ryżem czy ciemnymi makaronami. Więc jak dla mnie nie ma o czym mówić.
Kanapki sromotnie przegrywają jeśli chodzi o jakość, cenowo nie odbiegają od tego, co zaproponowałem wyżej jako posiłki do pracy.

W każdym razie musimy jeść. Zdrowo czy niezdrowo - i tak wydajemy pieniądze. Jedni wydają je na kanapki, inni na batony, chipsy i pizzę. Ja wolę wydać 18zł dziennie na zdrowe jedzenie, by wyglądać zdrowo.

A co z treningami? Czy trzeba wydawać krocie na siłownie, sprzęt czy zabiegi? Nie. Ja zaczynałem redukcje od biegania, a do tego nie potrzeba mega inwestycji. Silownia to wydatek około 100zł na miesiąc. Ale to nie jest konieczne, bo można zrobić sobie treningi w domu. Wystarczy drążek za 22zł i hantle za 150zł - zakupy jednorazowe. Można sobie z tego zrobić masę treningów siłowych, wytrzymałościowych i podnoszących metabolizm.

Nie szukajmy wymówek. Do redukcji potrzebne są chęci a nie pieniądze.
3
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1807 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 12829
tez kiedys myslalem ze jak dieta to troche kasy trzeba poswiecic, kurczak itd. a tymczasem jakby sie zastanowic to wychodzi taniej, chyba ze jadamy 1 plasterek wedliny na obiad

Hard work has a reward. More hard work.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1427
zaokrąglając wychodzi 600 zł na miech więc nie wiem czy tak tanio biorąc pod uwagę ze to jest tylko jedzenie ....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10791 Napisanych postów 47459 Wiek 26 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 57816
A co wychodzi taniej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 5537 Wiek 49 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 47895
A co wychodzi taniej?

Nalesniki z dzemem 3 razy dziennie...

Artykul bardzo potrzebny, dzieki za wykonanie roboty !

Soga juz nie mam gdzie dac ! Zacznij w innych dzialach sie bardziej udzielac...

Zmieniony przez - bolek1970 w dniu 2009-05-17 22:07:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10791 Napisanych postów 47459 Wiek 26 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 57816
art b. dobry...kwestia drogo tanio...zalezy dla jednych będzie dogo dla innych nie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 3680 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 36374
Koniec koncow - to nie jest tani sport/hobby, wiec jak ktos sie na to decyduje, musi ponosic wszelakie konsekwencje, w tym dieta, suplementacja itd...jesli nie stac nas na jedno, ani drugie, to kupienie karnetu na silownie moze tez okazac sie wyrzuceniem pieniedzy w bloto.

Wychodzi 600zl/miesiac - ja jem bez ograniczeni tj nie wyliczam niczego skrupulatnie jesli chodzi o jedzenie, jem wolowine, kuraki, ryz, owsiane, jaja, zapijam oliwa z oliwek, lnianym i wychodzi tez ok 600zl / miesiac.

Ktos tam napisal - ze to tylko jedzenie, a na co Ci wiecej, jak masz dobra diete?

Siłownia PROGRES - Bytom.

www.pajacyk.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 5537 Wiek 49 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 47895
Najlepsi sa szakale, co pytaja o spalcze, bialka, BCAA, HMB, bo to takie "dobre i konieczne" na redukcji, ale ryzu brazowgo nie kupia, bo za drogi...



Zmieniony przez - bolek1970 w dniu 2009-05-18 12:49:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 2031 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 15725
Dla jednych to będzie tanio, dla innych drogo, to już zależy ile kto zarabia, bo dla niektórych to może być prawie cała pensja, aczkolwiek dla kogoś kto chce schudnąć to za bardzo innej opcji nie ma.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1399 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 8961
Zgadzam się, że drogo dla kogoś kto z trudem wiąże koniec z końcem, bo można jeść taniej, żeby w ogóle się najeść.

Ale sądzę, że autorowi chodziło raczej o przekonanie tych osób, które żywią się pizzą zagryzaną batonikami i chipsami i twierdzą, że nie stać ich na dietę.

Ja z punktu widzenia posiadania własnej rodziny mogę jeszcze dodać, że zawsze wychodzi drożej jeśli liczy się na jedną samodzielną osobę, a koszty rozkładają się inaczej jeżli przeliczyć na wszystkie osoby w domu. Wniosek - najlepiej odzywiać zdrowo całą rodzinkę

Fajny pomysł na artykuł i plus za to, że chciało ci się policzyć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1594 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 37917
fajny art, jedno zastrzeżenie u mnie nie da się taniej kupić orzechów włoskich niż 25 ;-(

gdzie kupujecie orzechy?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jak jesc podczas rzezb y

Następny temat

czy zamiast worka ryzu moge wypic oliwe z oliwek?

Fruzelina