SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja eevcii

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 10678

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 73 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3248
azzi
Ja też kurczaka lubię. Ale dzięki forum, bankrutuje na mięsko eko, chyba, że na targ przyjedzie facet co własne kuraki sprzedaje. Wtedy taniej trochę. Chociaż trzeba się przyzwyczaić, bo te biegające inaczej wyglądają i bardziej żylaste są.


Ja mieszkam na wsi- mogę tu liczyć na swojskie jajka od sąsiadki ale na mięsko to niezbyt. Chyba że zacznę sama hodować kuraki

*********

Dzień się kończy. Miałam spore opóźnienie z treningiem z powodu dzidzi i już myślałam że odpuszcze ale jednak zrobiłam trening.

2 serie, brak przerw miedzy cwiczeniami, pomiedzy obwodami 3minuty, obciążenie 1kg

trening B
1) plank max czas- 50 sekund, 45 sekund
2) Martwy ciąg z hantlami- 15, 15
3) Wykroki z hantlami- 15, 15
4) wiosłowanie hantelką- 15, 15
5) wyciskanie hantli leżąć (jeśli masz możliwość np na taboretach, ławie wąskiej)- 15, 15
6) Wyciskanie hantli stojąc na barki- 15, 15
7) uginanie przedramion (biceps)- 15, 15
8) wyciskanie francuskie stojąc (triceps)- 15, 15

Dziś poszło lajtowo.
Nie zmęczyłam się zbytnio- aż zaczęłam się doszukiwać jakiegoś błędu ale myślę że dobrze wszystko robiłam. W pierwszej seri odczułam najbardziej wyciskanie na barki no i plank. W drugiej też te dwa ale ogólnie po zakończeniu byłam bardziej zmęczona niż po pierwszej.

Koniecznie musi mój mąż sprawdzić czy robię dobrze martwy ciąg- nie czułam się pewnie- czy nie robię kociego grzbietu i w ogóle czy wszystko ok, w końcu teraz muszę się nauczyć dobrze techniki zanim dojdzie do ciężarów.

Chyba już wolałam jak ostatnio mną trzęsło po treningu- przynajmniej czułam satysfakcję że dałam sobie wycisk. A dziś...?

Ale tak ogólnie... Wciągło mnie i... mało mi, mało mi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51565 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ale, ale ćwiczysz dla telepania i zakwasów czy dla efektów?

Przykro mi to mówić, ale jak po takim treningu Ci mało, to się po prostu... Opyerdalasz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 73 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3248
Martucca
Ale, ale ćwiczysz dla telepania i zakwasów czy dla efektów?

Przykro mi to mówić, ale jak po takim treningu Ci mało, to się po prostu... Opyerdalasz




W moim odczuciu robiłam wszystko okej ale tak jak napisałam- powinnam być bardziej zmęczona (choćby porównując do poprzedniego treningu).
Zakwasy dziś czuję lekkie i dla odmiany bardziej uda i tyłek.
A czy jest taka możliwość że po prostu przy tych ćwiczeniach 1kg to było za mało i dlatego nie czułam takiego zmęczenia?

Czuję się głupia
Mąż miał mi na początku pomóc ale ciągle coś wyskakuje jak jest w domu i mogę liczyć póki co na siebie

Ja nie chcę się opyerdalać tylko zapyerdalać

Tak w ogóle zapomniałam napisać że mam drążek w domu ale nie umiem się podciągnąć nawet raz

**************

Muszę urozmaicić dietę. Trochę przepisów mam do wypróbowania.
Planuję zacząć robić własny chleb ale muszę najpierw kupić termometr do piekarnika.

Dieta na dziś





...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
No z obciążeniem w postaci 1 kg to nie jest trening, może jedynie przy tricepsie coś poczułaś.


Zmieniony przez - Ruda_29 w dniu 2012-01-15 11:07:04

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 73 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3248
Ruda_29
No z obciążeniem w postaci 1 kg to nie jest trening, może jedynie przy tricepsie coś poczułaś.


Zmieniony przez - Ruda_29 w dniu 2012-01-15 11:07:04


Zaczęłam od 1kg żeby skupić się na początku na technice ale faktycznie muszę zwiększyć bo bez sensu takie ćwiczenie.

Tak myślę i myślę o tym że trening A dał mi wycisk a ten B już nie- i dotarło do mnie że w treningu A najtrudniejsze były dla mnie pompki, wznosy z opadu- ciężar ciała to jest coś a tu w B to było takie "machanie" tym 1kg (pomijając plank)...

Martwy ciąg źle robiłam- powinnam mieć napięte mięśnie pleców i brzucha a nie miałam- więc nie były do końca proste a i ćwiczenie było łatwiejsze.
Czytam trochę teraz o ćwiczeniach, technice, błędach itp....

**********

Chciałam dodać jeszcze pod ostatnim postem:

Do diety:
- Warzywa na patelnię 450g (w dzienniku do wyboru są tylko takie z Biedronki i wartości tam są z kosmosu, ja mam zupelnie inne): 10g białka, 45g węgli i 7g tłuszczu- 280kcal (w sumie wyjdzie na dzień 1620kcal)
- Szpinak
- Zielona herbata
- Woda- 1l (będę to zapisywać bo bywało różnie, czasem piję za mało)


Zmieniony przez - eevciaa w dniu 2012-01-15 12:13:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 73 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3248
Co do wczorajszego dnia to muszę przyznać że zjadłam mniej niż powinnam.
Kolejny raz miałam nieplanowy wypad do pracy i nie zjadłam jednego z posiłków- za to wypiłam energy drinka

***************************************

Dzień 15


Bardzo dużo czytam dzienników i mimo iż na sfd bywałam już dawna wciąż dowiaduję się czegoś nowego.

Chciałam dziś kupić mąkę na chleb ale w sklepach blisko mojego domu nie ma. Nie ma też makaronu razowego... nie ma indyka... Moja nadzieja w Netto- jutro sprawdzę. A jak nie to kupię jak będę w mieście.

W ogóle muszę zakupy większe zrobić bo nudą w diecie powiewa

DIETA







Do tego:
- Warzywa na patelnię 225g: 5g białka, 22g węgli i 4g tłuszczu- 140kcal (w sumie na dzień wychodzi 1603kcal, 132g białka, 59g tłuszczu, 134g węgli)
-Pomidory 400g
-Zielona herbata
-Woda- 1l

Trening najwcześniej po 21- jak dzieci zasną.

Aha- jednak kupię tą piłkę- przyda się- tym bardziej że muszę robić ćwiczenia na kręgosłup. Mógłby ktoś jakaś polecić? Najtańsza na allegro kosztuje chyba ok 20zł i nie wiem czy taka jest dobra czy może lepiej dołożyć? No i na mój wzrost jaki rozmiar?

Poza tym kupię sztangę i hantle.
Ławeczki narazie nie kupię bo wyskoczyły inne wydatki i narazie nie dam rady.



Zmieniony przez - eevciaa w dniu 2012-01-16 17:59:02

Zmieniony przez - eevciaa w dniu 2012-01-16 18:04:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 3023 Wiek 111 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 89758
Chyba w postach w regulaminie Obli pisała jaki rozmiar piłki do jakiego wzrostu. Pewnie tam, gdzie treningi z piłką są.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 73 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3248
azzi
Chyba w postach w regulaminie Obli pisała jaki rozmiar piłki do jakiego wzrostu. Pewnie tam, gdzie treningi z piłką są.


Racja- ta informacja jest w temacie o treningu na piłce.
Nie pomyślałam

Dziękuję :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 3023 Wiek 111 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 89758
Na zdrowie!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 73 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3248
Wczoraj dzieciaczki zasnęły po 22, w dodatku najmłodsza się budziła co kilka minut. Myślałam że z treningu nic już nie będzie ale się zawzięłam i zrobiłam po 23 (nie wiem jak ma się pora treningu do efektów i fakt że później już nie jadłam?)

Dwa (niepełne niestety) obwody, 15 powtórzeń, brak przerw pomiędzy ćwiczeniami, 3 minuty odpoczynku pomiędzy obwodami, hantle 3kg.

Trening A

1) Wznosy nóg z leżenia- 15, 15 (czuję że łatwiej mi się to ćwiczenie robi niż na początku, jakby mięśnie brzucha się nieco wzmocniły, jednak nadal męczące)
2) Wspięcia na palce obunóż- 15, 15 (choć o tym nic nie ma wspomniane- trzymałam hantle w tym ćwiczeniu)
3) Przysiady klasyczne z hantlami- 15, 15 (trochę było ciężko bo tak naprawdę dopiero się uczę robić poprawnie przysiady- kiedyś zawsze odrywałam pięty od podłoża- teraz już nie, mam momentami problem z równowagą i czasami nieco mi się pięty podnoszą- popracuję nad tym poza treningiem)
4) wejście na ławkę z hantlami 15, 15 (ostatnio to ćwiczenie mnie niezbyt zmęczyło, teraz z 3kg hantlami już jak najbardziej)
5) wznosy z opadu 15, 15 (ło matko, jak palą uda i tyłek- ogień ), po drugiej serii myślałam że się zwlekę na ziemię i nie ruszę
6) Pompki klasyczne max powtórzeń 28, 10 (damskie; pierwsza seria do oporu, druga niestety przerwana bo córcia się obudziła i koniec trenigu- jednak już przy 10 zaczęły mi się ręcę trząść)
7) Podciąganie obciążenia wzdłuż tułowia, oburącz- 15, 0 (dwa hantle trzymane razem- razem 6kg; oj, ciężko było strasznie ale dałam radę do 15 jakoś dociągnąc poprawnie w 1 serii, w drugiej już bym nie dała rady chyba)
8) Pompki w podporze tyłem- 15, 0 (masakra, przy 15 się ręce trzęsły, więcej bym nie dała rady zrobić)

Są takie momenty w których myślę "kiedy one dorosną" ...
Trening znów przerwany, bez rozciągania.
No ale nie było opyerdalania się , w dupę mi dał.
Zakwasów nie mam, no może trochę ale rozumiem że mam na to nie zwracać uwagi bo to nie jest wyznacznikiem tego czy dobrze ćwiczę (tak myślałam)

Takie sprostowanie małe- Martucca- źle mnie ostatnio zrozumiałaś- pisząc że "mi mało" miałam na myśli to, że spodobał mi się bardzo trening siłowy- super jest czuć i widzieć postępy.
Już się nie mogę doczekać kiedy będę podnosić konkretne ciężary.

*************************************

Od dziś wprowadzam taką zmianę że wieczorem będę załączać raport z dnia- tak by w jednym poście była micha, trening i wszystko co istotne- będzie łatwiej to ogarnąć i przejrzyście się zrobi

*************************************

No i tak w ogóle jak na mój budżet to trochę drogo to zdrowe odżywianie wychodzi
Wcześniej jadłam "byle co", żeby na jedzeniu zaoszczędzić a teraz to jem tyle białka (głównie mięsa) przez dzień co wcześniej przez kilka dni.
Właśnie dlatego wcześniej nie przeszłam na dietę.
Trochę się boję że jak jakieś problemy finansowe się pojawią to będę musiała zmienić menu

No ale może na wiosnę będzie łatwiej, taniej...

Mam pytanie: ile dziennie można zjeść jajek?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Witam, co polecacie dla kobiety?

Następny temat

ktory stepper?

WHEY premium